یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حکومت مسئول جان این دانشجویان است!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۹ تير ۱٣٨۲ -  ٣۰ ژوئن ۲۰۰٣


اعتصاب غذای گروهی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان که با خواست آزادی دانشجویان بازداشت شده و مجازات گروه های فشار آغاز شده بود، وارد نهمین روز خود شده است. گزارش ها حاکی از آن است که طولانی شدن این اعتصاب سلامتی اکثر اعتصاب کنندگان را با خطر مواجه کرده است.
حکومت جمهوری اسلامی ایران تاکنون هیچ اقدامی در جهت رسیدگی به خواست های دانشجویان انجام نداده است و در حالی که حمایت از این اقدام شجاعانه دانشجویان دانشگاه اصفهان رو به گسترش است، مقامات حکومت ایران همچنان به سکوت نسبت به آن ادامه داده اند.
در هر حکومتی که برای جان انسان ها ذره ای ارزش قایل باشد، وقتی با چنین اعتصابی مواجه می شوند، حتی اگر خواست های اعتصاب کنندگان منطقی نیز نباشد، می کوشند راه هایی برای موافقت آن ها با پایان اعتصاب که ادامه آن می تواند خطرآفرین باشد، جستجو کنند. دولت جمهوری اسلامی و سایر مقامات و مسئولین حکومت اما تا امروز به بی اعتنایی به این اعتصاب ادامه داده اند، بی اعتنایی که نه تنها یک نمونه از بستن چشم ها و گوش ها بر خواست ها و مطالباتی است که از سوی اقشار مختلف مردم ایران در هر زمان اعلام می شود، بلکه در این مورد یک فاجعه را قدم به قدم نزدیک تر می کند.
 
دانشجویان دانشگاه اصفهان به خاطر خواست هایی به اعتصاب غذا دست زده و سلامتی و جان خود را به خطر انداخته اند که بخشی از خواست های همه دانشجویان، جوانان و ملت ایران است. متاسفانه نه تنها از سوی حکومت ایران، بلکه از سوی گروه ها و احزاب و فعالین سیاسی نیز نسبت به این اقدام دانشجویان دانشگاه اصفهان توجه کافی صورت نگرفته است. حمایت همه جانبه از اعتصاب دانشجویان و اعمال فشار بر دولت برای رسیدگی به خواست های آن ها، حداقل اقدامی است که می توان در همراهی با دانشجویانی که «نفس خود را تقدیم ملت ایران» کرده اند صورت داد.
جامعه ایران باید به صدای بلندتری اعلام کند مسئولیت هرگونه حادثه ناخوشایند در اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه اصفهان مستقیما بر عهده حکومت است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست