یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ما پیروز شدیم
ما کارگران و زحمتکشان و مدافعان آرمان های عدالت طلبانه و آزادی خواهانه، در روز کارگر امسال پیروز شدیماخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۲ ارديبهشت ۱٣٨۹ -  ۲ می ۲۰۱۰


 
اخبار روز: ما کارگران، مدافعان طبقات رنجبر، هواداران عدالت و آزادی، روز جهانی کارگر سال ۱٣٨۹ را به نام خود ثبت کردیم. پیروز شدیم. حتی اگر در روز کارگر، حکومت با گسیل نیروهای نظامی خود، به ما اجازه ندهد به خیابان ها بیاییم و خواست های خود را فریاد بزنیم. حتی اگر فریاد حق طلبانه ی ما را با مشت آهنین پاسخ دهند، یارانمان را در بند کنند و در محل هایی که می خواهیم تجمع کنیم و خواسته های خود را اعلام داریم، حکومت نظامی برپا کنند، باز هم ما پیروز شده ایم.
موجی که ما کارگران و مدافعان آزادی و عدالت بر پا کردیم، در جامعه طنین گسترده ای یافت. هیچ کس نتوانست نسبت به آن بی تفاوت و از آن بر کنار بماند. صدای ما و خواست ما در جامعه شنیده شد. حکومت در برابر این صدا، نیروهای سرکوبش را به صف کرده است، به جز حکومت، اما خواست ها و مطالبات ما، همدردی های گسترده و گاه پرشوری را برانگیخته است. برای اولین بار بعد از سال های طولانی استبداد، اول ماه مه و خواست های عدالت خواهانه ما، طنینی همگانی یافت و به خواست هایی ملی تبدیل شد. هیچ کس نخواست و یا نتوانست برکنار بماند. حمایت های پرشور دانشجویان، زنان، جوانان، روشنفکران، شاعران و نویسندگان و سایر اقشار جامعه، احزاب، شخصیت ها و گروه های سیاسی از خواست های ما، از مبارزین زندانی ما، همدردی آن ها با دردها و رنج های ما، دیوارهای سانسور و سکوت را شکست و صدای ما را در پهنه ی کشور طنین انداز کرد.
ما کارگران و زحمتکشان و مدافعان ارمان های عدالت طلبانه و آزادی خواهانه، دیده شدیم، شنیده شدیم و خواست های اساسی طبقاتی ما نظیر حق تشکل های آزادانه ی کارگری و صنفی، قطع اخراج ها، افزایش دستمزدها، در جامعه مقبولیت عمومی یافت. خواست های ما با خواست های جنبش دموکراتیک پیوند خورد، با آن ها یکی شد. ما قدرت خود را نشان داده ایم. زندانیان ما دیگر انکار نمی شوند، قدر دانسته می شوند. دیگر هیچ کس نمی تواند چشم بر روی ما، خواست ها ما و قدرت ما ببندد. انکارکنندگان دیروزی ما نیز حالا می دانند، بدون حضور ما کارگران و طرفداران مدافع آزادی و عدالت، هیچ تلاشی در ایران به نتیجه نخواهد رسید. آزادی مستقر نخواهد شد. استبداد پا برجا خواهد ماند.
ما از این حمایت ها، به هر میزان که صورت گرفته است، نیرو گرفته ایم. ما کارگران و مدافعان آزادی و عدالت، با دانشجویان و جوانان و زنان و روشنفکران نزدیک تر شده ایم، دست هایمان بیشتر به یکدیگر گره خورده است. نگران نیستیم که عده ای قصد مصادره ی ما را برای اهداف خود داشته باشند، زیرا می دانیم مصادره شدنی نیستیم. از هر گام کوچکی که به سوی ما و در جهت حمایت از خواست های ما برداشته شود، استقبال می کنیم. از این گام ها نیرو می گیریم و به متحدین خود نیرو می دهیم. به همه ی آن ها که در این روز با ما همصدا شدند می گوییم: خسته نباشید!

اول ماه مه ۱٣٨۹ برای ما دستاوردهای بزرگی داشته است. ما پیروز شده ایم. حتی اگر در روز جهانی ما، به زور انبوه نیروهای مسلح و امنیتی شان نگذارند جشن پیروزی مان را آن طور که شایسته است و می خواهیم برگزار کنیم.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست