یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

صدای دانشجویان باشیم!
۲۵ اردیبهشت، روز اعتراض سراسری در دانشگاه های ایراناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۷ ارديبهشت ۱٣۹۰ -  ۷ می ۲۰۱۱۱. عده ای از دانشجویان کشور – که بیشتر آن ها نیز خود را دانشجویان سبز می خوانند – فراخوانی برای برگزاری یک اعتصاب سراسری در روز ۲۵ اردیبهشت منتشر کرده اند. دلیل این اعتصاب، تبدیل دانشگاه به پادگان است که دانشجویان چندین سال است علیه آن مبارزه می کنند. دانشجویانی که مبتکر این حرکت اعتراضی بوده اند فعالیت های خود را تحت شعار «جواب دانشجو زندان نیست»، سازماندهی کرده اند و تاکنون، هم نتایج خوبی گرفته اند و هم تحرک دوباره ای در محیط های دانشجویی ایجاد کرده اند. مطابق آخرین گزارش ها؛ دانشجویان در نوزده دانشگاه از این حرکت حمایت کرده اند و انتظار این است که در روزهای منتهی به ۲۵ اردیبهشت این حرکت گسترش بیشتری بیابد و با خارج شدن از فضای مجازی به یک تحرک اعتراضی واقعی در دانشگاه ها منجر شود.

۲. در خارج از دانشگاه ها و محافل دانشجویی، از این ابتکار هنوز استقبال مناسبی صورت نگرفته است. نه رسانه ها و نه تشکل های مختلف وابسته به جنبش اعتراضی و سبز صدای دانشجویان را به طور درخور منعکس نکرده اند.
دانشجویان در پیام های خود به ویژه از رسانه ها خواسته اند که آن ها را در این اعتراض سراسری تنها نگذارند و با انعکاس و انتشار اخبار مربوط به این حرکت آنان را در اعتراض خود یاری دهند.
در فرصت باقی مانده هر کس می تواند با انعکاس اخبار این حرکت و جلب پشتیانی های وسیع تر از آن، با دانشجویان هم صدا شود تا روز ۲۵ اردیبهشت فریاد اعتراض در دانشگاه های ایران پرصداتر گردد.

صفحه ی فیس بوک «۲۵ اردیبهشت» آخرین اخبار این حرکت اعتراضی را منتشر می کند.
www.facebook.com


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست