یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

صدور حکم اعدام برای دو زندانی سیاسی کرد


• کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی از صدور حکم اعدام برای دو زندانی سیاسی کرد به نام های علی افشاری و محمد عبدالهی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا در ارومیه خبر داده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲٣ مرداد ۱٣۹۰ -  ۱۴ اوت ۲۰۱۱


اخبار روز: کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی از صدور حکم اعدام برای دو زندانی سیاسی کرد خبر داده است. بنابر گزارش این کمپین، دو زندانی سیاسی کرد به نامهای علی افشاری و محمد عبدالهی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا در دادگاه شهر ارومیه به اعدام محکوم شده اند.
بنا به این گزارش علی افشاری در تاریخ ۲٣ آذر ماه سال ۱٣٨۹ در شهر مهاباد بازداشت شد و به علت زخمی بودن در هنگام بازداشت مدتی را در بیمارستان بستری شد و بعد از آن به زندان مرکزی ارومیه منتقل و در دادگاه انقلاب این شهر به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملی و همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف رژیم به اعدام محکوم شد. محمد عبدالهی برادر زندانی سیاسی که قبلا حکم اعدام گرفته است، سال گذشته توسط نیروهای امنیتی شهر بوکان بازداشت و در دادگاه انتقلاب شهر ارومیه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا و همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف رژیم به اعدام محکوم شده است.
با صدور حکم اعدام برای این دو زندانی سیاسی، تعداد فعالین سیاسی و مدنی محکوم به اعدام در کردستان،
به ۱۵ نفر رسید زینب جلالیان، حبیب الله‌ لطیفی، حبیب الله‌ گلپری پور، رشید آغکندی، شیرکو معارفی، مصطفی سلیمی، انور رستمی، سید جمال محمدی، سید سامی حسینی ، عزیز محمدزاده‌، عبدلله‌ سروریان، زانیار مرادی، لقمان مرادی، علی افشاری و محمد عبدالهی فعالین سیاسی کرد هستند که به اعدام محکوم شده اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست