یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نژاد آریایی


محسن هرندی


• به گزارش گروهی از محققین رشته ژنتیک پس از یک سری تحقیقات و آزمایشات ژنتیکی به روی بیش از هزار گونه ''دی ان ای'' خونی اقوام کنونی ایرانی ، این گروه به این نتیجه رسید که اکثر ایرانیان ''نژاد آریایی ندارند'' ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۵ آبان ۱٣۹۰ -  ۱۶ نوامبر ۲۰۱۱


 به گزارش گروهی از محققین رشته ژنتیک پس از یک سری تحقیقات و آزمایشات ژنتیکی به روی بیش از هزار گونه

'' دی ان ای '' خونی اقوام کنونی ایرانی ، این گروه به این نتیجه رسید که اکثر ایرانیان '' نژاد آریایی ندارند''

شاید اولین نکته ای که به ذهن خواننده نتیجه این تحقیقات خطور کند این باشد که نژاد آریایی چیست و آریایی کیست ! بود و نبود این ژن در خون فعلی او چه تاثیرات مثبت ومنفی را در روند تکامل انسانی او به عنوان یک آریایی یا غیر آریایی ایفا نموده و خواهد نمود . و اساسا اگر برتری نژادی عاملی بسزا در تمدن بشری محسوب شود ، این نژاد چه برتری و امتیازی نسبت به سایر نژادهای دیگر داشته است و خواهد داشت .

تا پیش از این آزمایش ، این قوم آریایی بی خبر از نتیجه آن ، بیش از هزار سال در فلات ایران بسر میبرد و تاریخ و فرهنگ و زبان و میراث اجتماعی و . . . بعنوان ایرانی یا آریایی از خود به یادگار باقی گذاشته است .

این قوم با شکل گرفتن تمدن های اولیه در این فلات از همان دوران ساسانیان تا جمهوری اسلامی فعلی ، همواره حکومت ها و پادشاهان و حاکمانی رابه دلخواه یا به اجبار انتخاب یا تحمل کرده است .

قرین به یقین این قوم تا پیش از نتیجه این آزمایش و تحقیقات همانی بود که بود و از امروز پس از نتیجه این تحقیقات و آزمایشات نیز همانی باقی خواهد ماند که هست .

نه تغییری در متن مثنوی و نه بیتی از شاهنامه فردوسی و غزلیات حافظ و نه فرقی بین نقش و طرح قالی های این نژاد بازخواهد شد .

و اما سوال دیگری که شاید طرح آن مقدمه ای شد برای نوشتن این چند خطی که از خاطر گذشت ، همانا تاثیرات مثبت و منفی در بود و نبود نژاد آریایی در میان باقی مانده اقوام به جا مانده است .

حالا مانده ام پس از نتیجه این آزمایش آیا این گربه بدون سبیل گربه باقی خواهد ماند ! 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست