یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

به دنبال فشارهای بی وقفه در کمپ پناهندگی
یک معترض ایرانی در آلمان خودکشی کرد


• محمد رهسپار ۳۰ ساله و اهل شیراز، هفت ماه در انتظار پاسخ مثبت پناهندگی در آلمان بوده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۹ بهمن ۱٣۹۰ -  ۲۹ ژانويه ۲۰۱۲


 اخبار روز: شب گذشته در کمپ پناهندگی شهر ووتسبورگ آلمان در ایالت بایرن، یک جوان ایرانی سی ساله، به نشانه ی اعتراض به شرایط سخت پناهندگی و دادگاه های استان بایرن، در کمپ محل اقامتش خود را حلق آویز کرده و به زندگی خود پایان داد.

این جوان پناهجو محمد رهسپار نام داشت و اهل شیراز بود. او در ایران از مامورین انتظامی جمهوری اسلامی بوده و به خاطر مخالفت با حکومت و درگیری با نیروهای انتظامی مجبور به فرار و ترک ایران شده و از حدود ۷ ماه پیش با تقاضای پناهندگی از آلمان، در کمپ مزبور منتظر رسیدگی به وضعیت خود بود.
محمد رهسپار دو بار به دلیل افسردگی ناشی از شرایط سخت اردوگاه پناهندگی خود در بیمارستان بستری شده و مسئولان را تهدید کرده بود که اگر به تقاضای پناهندگی اش رسیدگی نشود، خود را خواهد کشت! درخواست ها و تهدیدهای وی با بی توجهی کامل مسئولین هایم و پناهندگی استان بایرن روبرو شده و سرانجام منجر به واقعه اسف بار خودکشی وی گردید.

در هایم ووتسبورگ در حال حاضر ده ها ایرانی زندگی می کنند. در طی یکسال گذشته هیچ کدام از کسانی که دارای کیس سیاسی پناهندگی هستند، جواب مثبت قبولی دریافت نکرده اند و دادگاه ها و مسئولین این استان با ایجاد شرایط سخت زندگی و کنترل پادگانی اردوگاه و بلاتکلیفی های طولانی، سعی نموده اند که متقاضیان پناهندگی سیاسی را به انصراف از تقاضاهای خود مجبور کنند. این وضعیت موجب بروز افسردگی در عده ای از پناهندگان و اخیرا حوادثی نظیر خودکشی محمد رهسپار شده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست