یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

یک مقام کارگری:
۳۰ درصد کارگران تولیدی در سال جدید اخراج شده اند


• کارگران در سالی که رهبر حکومت آن را سال حمایت از کار و تولید اعلام کرده، فقط برای زنده ماندن تلاش می کنند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۱ فروردين ۱٣۹۱ -  ۹ آوريل ۲۰۱۲اخبار روز: فرامرز توفیقی عضو کمیته ی مزد در گفتگو با خبرگزاری کار ایران اعلام کرده است از ابتدای سال جاری ٣۰ درصد کارگران واحدهای تولیدی اخراج شده اند. او اخراج این کارگران را به علت وضعیت بحرانی واحدهای تولیدی اعلام کرده است.
فرامرز توفیقی در این گفتگو خاطرنشان کرد: طی سال گذشته تعداد زیادی از واحدهای تولیدی تعطیل و ورشکست شدند و در صورت عدم ارائه بسته‌های حمایتی دولت به کارفرمایان، پیش بینی می شود تا پایان سال جاری بخش عمده‌ای از کارگران فعال در واحدهای تولیدی اخراج شوند.
این مقام کارگری تصریح کرد: کارفرمایان دیگر توان اداره واحدهای تولیدی را ندارند.
به گفته ی وی طی سال ۹۰ کارفرمایان با حذف نظام رفاهی و برخی از کالاهای اساسی کارگران، سعی کردند بنگاه های تولیدی را با حداقل‌ها اداره کنند.
عضو کمیته مزد از بلاتکلفی کارفرمایان و کارگران در سال جاری خبر داد و گفت: کارفرمایان به علت اعمال سیاست‌های تحریم، نگرانی از فاز دوم اجرای قانون هدفمندی و عدم ارائه بسته های حمایتی در بلاتکلیفی کامل به سر می برند. در صورتی که دولت از ارائه بسته‌های حمایتی خودداری کند کارگران در سال جاری با بحران بیکاری مواجه خواهند شد.
این فعال کارگری با تاکید بر لزوم اعمال سیاست‌های حمایتی دولت از کارگران تصریح کرد: در حال حاضر کارگران فقط برای زنده ماندن تلاش می کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست