یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دعوت از مطبوعات برای شرکت در دادگاه جمهوری اسلامی


• «کارزار مردمی ایران تریبونال» از مطبوعات و رسانه ها دعوت کرده است که در دادگاه مردمی محاکمه ی جمهوری اسلامی به دلیل کشتارهای دهه ی شصت شرکت کنند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۹ خرداد ۱٣۹۱ -  ٨ ژوئن ۲۰۱۲


اخبار روز: «کارزار مردمی ایران تریبونال» از مطبوعات و رسانه ها دعوت کرده است که در دادگاه مردمی محاکمه ی جمهوری اسلامی به دلیل کشتارهای دهه ی شصت شرکت کنند. مرحله ی اول این دادگاه از روزهای ۱٨ تا ۲۲ ژوئن جاری در لندن برگزار می شود. متن اطلاعیه ی منتشر شده به شرح زیر است:

جمعی از خانواده های جان سپردگان دهه شصت و جان بدربردگان از اعدام های دسته جمعی و کشتار زندانیان سیاسی در این دهه، از سپتامبر ٢٠٠٧ برابر با شهریور ١٣٨٦، کارزاری را برای رسیدگی مردمی به جنایات جمهوری اسلامی ایران در زندان های این رژیم در دهه شصت، آغاز کردند. این تلاش ها، امروز به بار نشسته است و قرار است جمهوری اسلامی در یک دادگاه مردمی به جرم قتل بیش از پانزده هزار زندانی سیاسی و جنایت علیه بشریت محاکمه شود. این دادگاه در دو مرحله برگزار می شود. مرحله نخست آن، به مدت پنچ روز از تاریخ ١٨ تا ٢٢ ژوئن ٢٠۱٢ در مرکز حقوق بشر سازمان عفو بین الملل در لندن برگزار خواهد شد. مرحله دوم نیز، به مدت سه روز از ٢٥ تا ٢٧ اکتبر ٢٠۱٢ در شهر لاهه برگزار خواهد شد.
پوشش خبری این دادخواهی تاریخی، بسیار حائز اهمیت است. با انتشار این بیانیه مطبوعاتی، از تمامی مطبوعات و رسانه های جمعی و گروهی، ایرانی و غیرایرانی، برای شرکت در این دادگاه و تهیه خبر و گزارش و انعکاس آن دعوت می شود.
از آن جا که روند این دادگاه ضوابط معینی به دلیل حضور شاهدان دارد، به هنگام ورود به محل دادگاه، مسئولان هماهنگی های لازم را با خبرنگاران و گزارشگران و تیم های فیلم برداری به عمل خواهند آورد. برای حضور در جلسات دادگاه ثبت نام ضروری است. علاقه مندان به شرکت در هر یک از مراحل این دادگاه مردمی، یا هر دو مرحله آن، می توانند از طریق تماس با آدرس ایمیل زیر، با ذکر نام و نام خانوادگی و وابستگی مطبوعاتی خود، ثبت نام نمایند.

جلسات دادگاه از ۹ صبح تا ٣۰/۵ بعداز برگزار می شود.
کنفرانس مطبوعاتی: یکشنبه ۱۷ ژوئن ۲۰۱۲، ساعت دو بعد از ظهر در محل دادگاه.
در کنفرانس اعضای تیم بین المللی حقوقدانان ایران تریبونال و قضات تحقیق حضور می یابند و به پرسش های خبرنگاران پاسخ می دهند.

info@irantribunal.com

Amnesty International UK
The Human Rights Action Centre
17-25 New Inn Yard
London EC2A 3EA

کارزار مردمی ایران تریبونال
٦ ژوئن ٢٠١٢ برابر ۱٧ خرداد ١٣٩١


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست