یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آقای نتان یاهو، تهدیدات جنگی را متوقف کنید!
اپوزیسیون ایران باید به تهدیدات جنگی اسرائیل اعتراض کنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۵ مرداد ۱٣۹۱ -  ۱۵ اوت ۲۰۱۲


اخبار روز - همه ی چشم ها به تل آویو دوخته شده است تا دولتمردان اسرائیلی چگونه و کی تصمیم بگیرند به جنگ با ایران اقدام بکنند. حکومت اسرائیل، این بچه ی دردانه و لوس و ننر «جامعه ی بین المللی» که مظلومیت مردم یهود را پشتوانه ی زیاده خواهی ها و جنگ طلبی های رهبران امروز خود کرده است، به خود حق داده، در نقش ژاندارم بین المللی، یک تنه، در برابر گردن کشی های حکومت اسلامی بایستد و «جامعه ی بین المللی» هم ظاهرا این نقش را پذیرفته است تا «پسرک شجاعش» آتش جنگ بعدی را بیفروزد و جهان را از شر حکومت اسلامی خلاص کند.
در اسرائیل صبح تا شب از جنگ با ایران سخن می گویند و روسای دولت های غربی حتی یک تشر کوچک هم به این جنگ طلبان کهنه کار نمی زنند. گویی دولتمردان اسرائیل دارند بر سر رفتن یا نرفتن به یک میهمانی جر و بحث می کنند. نه انگار که مشغول تهدید امنیت بین المللی و بازی با آتش جنگ هستند! کدام دولتی در جهان امروز اجازه می یابد صبح تا شب به جنگ علیه کشور دیگری تهدید کند و «جامعه ی جهانی» چشم های خود را بر این تهدیدات ببندد و در خفا حتی شاید دست نوازش هم بر سر تهدید کننده بکشد؟ «برادر بزرگ» خیلی که به خود زحمت بدهد، در برابر همه ی تهدیدها و شرارت ها، نهایتش آن است که می گوید: حالا وقتش نیست، جنگ راه حل اخر است.

دولتمردان در تهران با همان جدیت تل آویو، مشغول بهانه دادن به جنگ و رنگ و روغن زدن به این سناریوی کثیف و جنایتکارانه ای هستند که در برابر چشمان جهانیان در حال پیاده شدن است و بخشی از اپوزیسیون ایرانی هم همه ی حواسش را داده است به سوریه و خودش را فراموش کرده است.

در اسرائیل مردم هوشیارترند. تهدیدات دائم دولت اسرائیل، اعتراض مردم صلح دوست را هم درآورده است و این هفته عده ای از مردم در این کشور علیه جنگ طلبی های دولت اسرائیل علیه ایران دست به تظاهرات زدند.

مخالفت با جمهوری اسلامی حق و بالاتر از آن وظیفه ی همه ی آزادی خواهان ایران است اما مبارزه با این حکومت و تلاش برای برانداختن آن نباید موجب کاهش حساسیت ها نسبت به خطراتی که کشور ما را تهدید می کند بشود. ما با این حکومت مخالفیم، ما بهتر از هر دولت خارجی می دانیم که این حکومت چه بر سر مردم و کشور ما آورده است، ما برای پایان دادن به این حکومت و استقرار دموکراسی در کشور تلاش می کنیم. ما می دانیم که تهدیدات آقای نتان یاهو از اسرائیل، به این مبارزه ضرر می زند. جنگ نه راه حل اول و نه راه حل آخر ما برای برانداختن حکومت اسلامی در ایران نیست.
ما به نیرو، اراده و تصمیم مردم خود اعتماد داریم!


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (٣۷)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست