یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شبی سرشار از شعر، فیلم، و موسیقی، در رتردام/هلنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱ شهريور ۱٣٨۵ -  ۲٣ اوت ۲۰۰۶


 
شبی سرشار از شعر، فیلم، و موسیقی
در این برنامه یک فیلم ۴۵ دقیقه ای به نام «رویای ابریشم»، ساخته ی ناهید رضایی، فیلم ساز جوانی که در ایران زندگی می کند به نمایش گذارده خواهد شد. درون مایه ی فیلم: آرزوهای زندگی زنان جوان ایرانی است.
 
سومین برنامه از « صدای زن در شعر شاعران زن ایرانی »
فارسی و هلندی
شنبه ۹ سپتامبر ۲۰۰۶ ، در زال د ِ اونی
ساعت ۷ بعد از ظهر
Mauristweg ٣۴, Rotterdam, Tel. ۰۱۰ ۴٣ ٣٣ ۵٣۴
 
با شرکت شاعران، روزا جمالی (از ایران)
و یانا برانوا (از هلند)
اجرای ترجمه های هلندی توسط یانتینه دایکسترا
اداره ی بحث و گفت و گو با شاعران توسط نفیس نیا
موسیقی زنده ی برزیل: رمکو دلاندمتر ، فلوت و کیس خلدربلوُم ، گیتار. در پایان برنامه موزیک رقص خواهیم داشت
 
اطلاعات:
۰۱۰ ۲۶۵ ۶٣ ٨٨ correspond.isck@worldonline.nl
  www.isck.nl
ورودی: ۵ یورو
 
رزا جمالی ، متولد ۱٣۵۶ -فارغ التحصیل رشته ی تئاتر از دانشکده ی سینما و تئاتر دانشگاه هنر است. از اوتاکنون این مجموعه ها منتشر شده است: «این مرده سیب نیست یا خیار است یا گلابی» (ویستار ۱٣۷۷ )، «دهن کجی به تو» (نقش هنر ۱٣۷۷ ) و «برای ادامه ی این ماجرای پلیسی قهوه ای دم کرده ام» (آرویج ۱٣٨۰ ). بزودی مجموعه شعری با عنوان «این ساعت شنی که به خواب رفته است...» از او منتشر خواهد شد. وی همچنین نمایشنامه ای با عنوان «سایه» در دست انتشار دارد.
یانا برانوا در کشور چک به دنیا آمده است. او هم راه والدینش از چک اسلواکی سابق گریخته و سرانجام در شهر رتردام هلند مقیم شده است. یانا برانوا از جمله یک رمان و شش مجموعه شعر دارد. سال ها است که او در مدرسه ی نویسندگی آمستردام به آموزش شاعری اشتغال دارد. هفت رمان از میلان کوندرا و شعر شاعران چک را به هلندی ترجمه کرده است. در سال ۲۰۰۵ به خاطر تلاش هایش برای ادبیات چک، از دولت چک نشان مخصوص گرفت.
نفیس نیا ، متولد ۱۹۶٨ در اصفهان، از سال ۱۹۹۲   در هلند زندگی می کند.  در تهران کارگردانی فیلم و ادبیات تحصیل کرده و به عنوان فیلم ساز، روزنامه نگار، نویسنده و شاعر فعال بوده و در هلند، در آکادمی فیلم و تلویزیون ِ آمستردام، به تحصیل سناریو پرداخته است. نخستین مجموعه شعر هلندی اش را اخیرن منتشر کرده است.
یانتینه دایکسترا ( ۱۹۶۱ )  در هلند و چهار سال در آفریقا زندگی کرده است. تمام تجربه ها، از جمله تجربه ی پرستاری در شعرش باز می تابند. می کوشد تا واقعیت را در واژه ها به چنگ آورد. و این که واقعیت به چنگ نمی آید، مسئله ای برایش نیست که اگر بیاید دیگر هنری در کار نخواهد بود. در حال حاضر مشغول نوشتن شعر ِ کودک، شعر ِ سبک و شعر ِ جدی است. به یک گروه ِ شعر در پاین آکِر شعر می آموزد، سفارشی می نویسد و در مدارس و انجمن ها کارگاه شعر اداره می کند.
 
 
 
 
 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست