یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کانون فرهنگی و سیاسی خلق ترکمن اعدام زندانیان بلوچ و کرد را محکوم می کند!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱٣ آبان ۱٣۹۲ -  ۴ نوامبر ۲۰۱٣


رژیم جمهوری اسلامی ایران اخیرا درپاسخ به اقدام خشونت آمیز و خونین حمله به یک پاسگاه مرزی از جانب یک گروه مسلح بنام "جیش العدل"، دست به اعدام جمعی از زندانیان بلوچ و کرد زده است. آنها در زمان وقوع حمله مزبور همگی در زندان بوده وهیچ دخالتی دراین کار نداشته اند. این اقدام یک گروگان گیری و اسیرکشی آشکار و انتقام گیری کور رژیم حاکم است.
اقدامات تلافی جویانه دستگاه های امنیتی و قضائی دراسیر کشی تداعی کننده روشهای حکام فاشیستی قرن بیستم اروپا، در زیر پا گذاشتن اصول ومعیارهای حقوقی، وعدم پایبندی به میثاق های بین المللی درمورد زندانیان است.
کانون فرهنگی وسیاسی خلق ترکمن مخالف مجازات اعدام می باشد. واعدام زندانیان را بویژه آنگاه که به قصد انتقام گیری و تشدید جو رعب و وحشت باشد را بشدت محکوم می کند.
کانون مخالف همه ی اشکال خشونت وحامی مبارزات مسالمت آمیز وعدالتخواهانه ی ملل تحت ستم و همه اقشار وگروه های جامعه برای رسیدن به خواست های منطبق برمنشورجهانی حقوق بشر ومیثاق های آن می باشد.
جوامع بشری امروزی کاملن آگاه است که مجازات ضد انسانی اعدام ازسوی حکومتهایی که فاقد یک سیستم قضایی مدرن و دمکراتیک اند، با شیوه های وحشیانه بکار گرفته می شود. ورژیم جمهوری اسلامی ایران مجازات اعدام را درکنار سایر روشهای قرون وسطایی برای تشدید جو رعب و وحشت بکار می گیرد.
از دید کانون فرهنگی وسیاسی خلق ترکمن مجازات اعدام امری غیرانسانی است، واین روش مجازات درعصر کنونی لازم است را برای همیشه کنار گذاشته شود.

شورای هماهنگی کانون فرهنگی وسیاسی خلق ترکمن
دوم اکتوبر ۲۰۱٣ – یازدهم آبان ۱٣۹۲


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست