یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیام مادر لطفی به مناسبت در گذشت مادر سلاحی


• مادر سلاحی مانند بسیاری از مادران مبارز که از میان ما رفتند، از مصب بی بازگشت رودخانه حیات انسانی گذشت و چشم از جهان بیداد برگرفت. هم اکنون ما مانده ایم با خاطرات آن ها و راه دشوار پیش رو ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۱ آذر ۱٣۹۲ -  ۲ دسامبر ۲۰۱٣


اخبار روز: خانم فروغ لطفی، سمبل مادران خاوران در ایران است. او به مناسبت درگذشت خانم صدیقه ی حائری (مادر سلاحی) پیام زیر را فرستاده است.
به گزارش کانون زندانیان سیاسی ایران (در تبعید)، متن این پیام به شرح زیر است:خبر رسید که قلب تپنده و مهربان مادر سلاحی (صدیقه حائری) از طپش باز ایستاد. ایشان از زمره نخستین مادران فدائی و مبارزی بود که در دوران رژیم دیکتاتوری محمدرضا شاه همراه با فرزندان فدائی خود به مبارزه علیه استبداد و دیکتاتوری، تبعیض و نابرابری های طبقاتی روی آورد.
سرانجام در برگ ریزان پائیزی، خزان عمر، نماد برگ زرین بیش از پنچ دهه پیکار، مادر سلاحی را از درخت پرشاخ و برگ تاریخ فدائیان جدا کرد. از خاطرم نخواهد رفت که در سالیان دیکتاتوری و خفقان دوشادوش هم حماسه چریکهای فدائی خلق و رمز و راز همبستگی مادران با فرزندان مبارزمان را فریاد کردیم. مادر سلاحی مانند بسیاری از مادران مبارز که از میان ما رفتند، از مصب بی بازگشت رودخانه حیات انسانی گذشت و چشم از جهان بیداد برگرفت. هم اکنون ما مانده ایم با خاطرات آن ها و راه دشوار پیش رو. یاد مادر سلاحی و همه ی مادران مبارزی که رفتند گرامی باد.
ضایعه در گذشت مادر سلاحی را به خانواده و فرزندانش به ویژه مهری عزیز تسلیت می گویم.

فروغ لطفی
٩ آذر ١٣٩٢، تهران


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست