یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دولت عقب نشینی کرد - پیروزی ۵۰۰۰ کارگر اعتصابی بافق


• تحصن بیش از ۵ هزار کارگر معدن سنگ‌آهن مرکزی بافق در اعتراض به واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام این معدن، با عقب نشینی دولت و لغو مصوبه خصوصی معدن، به پایان رسید ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۴ تير ۱٣۹٣ -  ۲۵ ژوئن ۲۰۱۴اعتراض صنفی بیش از ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن مرکزی بافق با تحقق مهم‌ترین مطالبه صنفی آنان پایان یافت.

یکی از کارگران در این باره به ایلنا گفت: استاندار یزد صبح امروز (چهارشنبه ۴ تیر) در جمع کارگران متحصن حاضر شد و مصوبه هیات دولت مبنی بر لغو واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام معدن سنگ آهن مرکزی بافق به بخش خصوصی را در اختیار آنان قرار داد.

به گفته وی، کارگران با تحقق مهم‌ترین مطالبه صنفی‌شان بعد از گذشت ۳۹ روز متوالی به اعتراض صنفی خود پایان دادند.

پیش از این مطالبات کارگران متحصن در جلسه‌ای که سه‌شنبه هفته گذشته (۲۷ خرداد) در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مطرح شده بود. وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه از لغو واگذاری سهام معدن به بخش خصوصی با دستور شخصی رئیس‌جمهور و مصوبه هیات دولت در تاریخ ۲۵ خرداد (یکشنبه هفته گذشته) خبر داده بود.

بنابر گزارش ها علیرغم این، تا روز چهارشنبه مصوبه هیات دولت یا دستور مکتوب روحانی برای لغو واگذاری بخشی از سهام معدن به بخش خصوصی به کارگران اعلام نشده بود.

در این میان سفر وزیر کار به شهرستان بافق دو بار بدون اعلام دلیل خاصی لغو شد. قرار بود وزیر کار روز سه‌شنبه ۳ تیر در جمع کارگران متحصن حاضر شود اما سفر آقای ربیعی به شهرستان بافق برای دومین بار لغو شد. پیش‌تر قرار بود وی در تاریخ ۱۲ خرداد در جمع کارگران متحصن حاضر شود که آن سفر نیز به دلایل مبهم لغو شده بود.

گفتنی است اعتراض صنفی کارگران معدن سنگ آهن مرکزی بافق در اعتراض به خصوصی سازی این معدن از تاریخ ۲۷ اردیبهشت آغاز شده بود و بالاخره دولت را مجبور به عقب نشینی کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست