یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعلام آمادگی ۴۰۰۰ معلم مشهدی برای تحصن ۱۲ اردیبهشت


• ۴۰۰۰ معلم با حضور اعتراضی خود تجمع معلمان در مشهد را به یکی از بزرگترین تجمعات اعتراضی صنفی تبدیل کرده و تاکید کردند در ۱۲ اردیبهشت با تعداد بیشتری اعتراض خواهند کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲٨ فروردين ۱٣۹۴ -  ۱۷ آوريل ۲۰۱۵اخبار روز - گزارش دریافتی: حضور ۴۰۰۰ نفری معلمان مشهد در تجمع روز ۲۷ فروردین بسیاری از فعالین سیاسی و صنفی و مسئولین استان خراسان که جدیت چنین اعتراضی را به هیچ می انگاشتند تحت تأثیر قرار داد .
بعد از اجتماع چشمگیر و سرتاسری معلمان در روز ۱۰ اسفند، و عدم توجه مدیران ارشد نظام جمهوری اسلامی به خواسته های این قشر زحمت کش و اندیشمند، موج های خودجوش دیگری فراهم شد تا عظمت خود را در روز ۲۷ فروردین طی حرکتی آرام و دموکراتیک به رخ مسئولین ناشنوا بکشاند.
این تجمع که در ساعت هشت و نیم صبح روز پنج شنبه با حضور آقای هاشم خواستار مسئول کانون صنفی معلمان مشهد و آقای جواد لعل محمدی از اعضاء کانون صنفی معلمان ایران آغاز شد در ساعت ده و نیم صبح به اوج خود رسید و سعی و تلاش معاون و مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برای کشاندن معلمان به داخل اداره ناکام مانده و با مخالفت شدید مواجه گشت و جواد لعل محمدی با ارسال پیام و اعلام از آقای حسینی مدیر کل خواست تا با حضور در این تجمع سکوت، شانه به شانه و مانند سایرین اعتراض خود را نسبت به اوضاع و سیستم بهم ریخته آموزش و پرورش که به آن اذعان دارد نشان دهد. بعد از چند دقیقه مشاور جوان خبر آورد که آقای مدیرکل تا دقایقی دیگر در جمع فرهنگیان حضور خواهد یافت. این وعده تا یک ساعت بعد عملی نشد و وقتی معلمان با شعار خواستار استعفای حسینی گردیدند وی نه مانند سایرین، بلکه به سان روسائی که چندین نفر او را احاطه کرده اند بر سکوی وعظ رفت و نسبت به تذکر مکرر مشکلات ایراد سخن کرد و راهی دفتر خویش شد.

آن چه در حاشیه این تحصن حائز اهمیت بود این که معلمان با حمل پلاکاردهائی که بیشتر بر تحول وضعیت نظام آموزشی، آزادی معلمان زندانی و نهادینه شدن تشکل های صنفی تأکید داشت معیشت خود را در اولویت چهارم خواسته های خویش قرار دادند. در این میان معلمان با بالا نگه داشتن پلاکارد «رسانه میلی، جات خالیه خیلی» به بدرقه عدم حضور صداو سیما پرداخته و تا دقایقی با کف به تکرار این شعار پرداختند.
در انتها تجمع کنندگان با شعار «نیروی انتظامی تشکر تشکر» برتجمع مجدد در روز ۱۲ اردیبهشت و هم صدائی با کانون صنفی معلمان ایران در سرتاسر کشور تاکید و خواستار حضور بهتر و بیشتر همه شدند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست