یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بازداشت ده ها معلم در برابر مجلس


• نیروهای امنیتی به طور گسترده ای در برابر مجلس حضور یافته و به اعمال فشار و بازداشت معلمان دست زده اند. بنابرگزارش ها بیش از صد معلم بازداشت شده اند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٣۱ تير ۱٣۹۴ -  ۲۲ ژوئيه ۲۰۱۵صبح امروز معلمان از سراسر کشور، دسته دسته به میدان بهارستان آمدند تا صدای اعتراض جمعی خود نسبت به بازداشت معلمان و فعالان صنفی را به گوش مسئولان و بالادستان برسانند.

به گزارش «حقوق معلم و کارگر»، این تجمع در پاسخ به فراخوان شورای مرکزی تشکل های فرهنگیان سراسر کشور برگزار شد. در پاسخ به این فراخوان بیش از دو هزار معلم از شهرهای دور و نزدیک خود را به تهران رساندند تا بر طبق اصل ۲۷ قانون اساسی، تجمع سکوت برگزار کنند.
اما از اوایل صبح حضور نیروهای امنیتی بسیار چشمگیر بود. این نیروها از شکل گیری هر اجتماعی به شدت جلوگیری کردند و به هر شکل ممکن تلاش خود را به کار بستند تا معلمان را متفرق کنند. برخورد نیروها با یک تجمع کاملا صنفی و قانونی، بسیار امنیتی گزارش شده است، بر طبق گزارشات، بیش از صد معلم بازداشت شده و به اتومبیل های ون که در گوشه و کنار منتظر بودند، منتقل شدند.
گرچه به هر شکل تلاش کردند جمعیت را متفرق کنند و از شکل گیری تجمع جلوگیری کنند، اما معلمان با حضور گسترده، صدای خود را به گوش بالادستان رساندند: ما معترضیم…


معلمان بازداشتی در یکی از مینی بوس ها

گزارش یک شاعد عینی
اخبار روز - گزارش دریافتی:

نیروهای امنیتی از تجمع معلمان در مقابل مجلس جلو گیری می کنند. همه را مجبور می کنند که محل را ترک کنند. از ساعت ۷.٣۰
به همه گفتند گه حق ایستادن در مقابل مجلس را ندارید. همه را مجبور کردند که راه بروند. تعداد شرکت کنندگان زیاد گزارش شده است. تا به حال چندین مینی بوس دستگیر شده را برده اند. یکی از شرکت کنندگان می گوید: الان که اینجا ایستادیم، یک مامور با بیسیم خبر داد مینی بوس بگید بیاد اینجا... جلو چشم ما که سه چهار تا مینی بوس از معلم های دستگیر شده بردن... کل خیابان پر از گارد و پلیس شده است.
نمی گذارند معلم ها جمع بشوند. یه سری آدم شخصی فقط دارن با دوربین از مردم فیلم میگیرند.
اصلا نمیگذارند کسی بایستند. ما راه می رویم و آن ها هم دنبالمان می آیند. آدم میترسه با کسی حرف بزنه اینقدر که لباس شخصی ها زیادن. به مغازه دارها میگن برید تو بیرون وانستید. حتی به بهانه خرید هم نمیشود ایستاد. دیشب از اطلاعات به عده ای زنگ زده اند گفته اند نباید بروید.

گفته می شود بیش از ۱۰۰ نفر از اصفهان برای شرکت در تظاهرات آمده بودند که سی نفرشان را دستگیر کرده اند.
هر معلمی را که میگیرند بدون التماس میرود می نشیند توی ماشین. صدایش هم در نمی آید.
ما را فرستادند سمت پایین بهارستان، گفتند برنگردید. از کوچه پس کوچه ها برمی گشتیم، تو کوچه های باریک نوجوان هایی را دیدیم که دسته دسته تو کوچه مواد می کشیدند، هیچ کس هم نبود به آن ها گیر بدهد. ولی معلم های آگاه را دستگیر می کردند.
آخرین پیامی که این معلم فرستاده این است:
به همراه دوازده نفر از همکاران از مشهد کردستان قزوین شهرکرد و... دستگیر شده ایم. داخل مینی بوس و به طرف مقصد نامعلومی درحرکتیم.
بنابر برخی گزارش ها تعداد معلمان دستگیرشده به ۲۰۰ نفر رسیده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست