یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

به بهانه بمب هیدروژن کره شمالی


ناصر اصغری


• اما همین رسانه‌های نان به نرخ روزخور که در برابر فقر و ناامنی و کشت و کشتار در قریب به اتفاق مواقع سکوت می‌کنند و یا از زاویه منافع دول مطبوعه خود مهندسی می‌کنند، در برابر جنایات و امتحان کردنهای پی در پی بمبهای هسته‌ای آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه، هند، پاکستان، اسرائیل و غیره خفقان گرفته‌اند! ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۹ بهمن ۱٣۹۴ -  ۲۹ ژانويه ۲۰۱۶


کره شمالی روز ۶ ژانویه اعلام کرد که یک بمب هیدروژن را با موفقیت امتحان کرده است. در میان یک دنیا اخبار بعضا بسیار مهم، این خبر برای یکی دو روز از مهمترین خبرهای رسانه‌های رسمی و مهم دنیا بود. هر کسی که عنوان "مشاور امنیت" یک جایی را با خود حمل می کرد جلوی دوربین آمد که این مسئله را تحلیل کند. اعضاء دائم شورای امنیت سازمان ملل، که هر کدام صدها بمب قوی ‌تر از بمب ادعای کره شمالی دارند، در یک توافق نادر این کار کره شمالی را تقبیح و محکوم کردند.
درباره این موضوع چند نکته را باید تلگرافی گفت:
دولت و هیأت حاکمه آمریکا تا بحال تنها دولتی بوده که بمب هسته‌ای را بکار برده و میلیون‌ها نفر را در عرض چند دقیقه دود کرد و دنیا هنوز هم از عوارض این جنایت رنج می برد. در کنار ریختن بمب اتم بر سر مردم هیروشیما و ناکازاکی، آمریکا بیشترین بمب هسته‌ای، خوشه‌ای و غیره بر سر مردم کشورهای دیگر، از جمله ویتنام و گرانادا و عراق ریخته است. قریب به اتفاق بمبهای دیگری هم که در جنگها بکار گرفته شده اند، تولید شده در کارخانجات این کشور بوده‌اند و برای مقاصد شوم و کثیف هیأت حاکمه آمریکا به دیکتاتورهای کشورهای به اصطلاح "جهان سوم" فروخته و بکار گرفته شده اند.
کره شمالی یکی از چند کشوری بود که جورج بوش در اواخر ژانویه ۲۰۰۲ آن را "محور شر" اعلام کرد. بدنبال این موضعگیری، آمریکا و متحدینش به عراق حمله کردند، و صدام حسین و بسیاری از رٶسای پیشین آن را به قتل رساندند. شیرازه مدنیت در این جامعه را از هم پاشیدند و آن را میدان تاخت و تاز گانگسترهای اسلامی کردند. کره شمالی با دیدن این وضعیت، به گفته کارشناسان و ناظران سیاسی، خود را مجبور به مسلح کردن در برابر قلدری آمریکا دید.
بودجه نظامی کره شمالی فقط ۱٪ بودجه نظامی آمریکاست که دنیا را به نهایت ناامنی کشانده است. کارشناسان می گویند که تمام بودجه نظامی کره شمالی حتی به اندازه هزینه یک بمبی که آمریکا سال گذشته آن را امتحان کرد هم نیست! در کنار این، مٶسسات به اصطلاح صلح و دوستی هم به رئیس همه این جنایات "جایزه صلح نوبل" می دهند!
اینها تنها چند فاکت مهمی هستند که نشان می دهد با تمام کثافتی که سران کره شمالی در آن غوطه ورند، به انگشت کوچک پای رٶسای کشورهای انبار بمب هسته‌ای هم نمی رسند.
اما همین رسانه‌های نان به نرخ روزخور که در برابر فقر و ناامنی و کشت و کشتار در قریب به اتفاق مواقع سکوت می‌کنند و یا از زاویه منافع دول مطبوعه خود مهندسی می‌کنند، در برابر جنایات و امتحان کردنهای پی در پی بمبهای هسته‌ای آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه، هند، پاکستان، اسرائیل و غیره خفقان گرفته‌اند!
ساخت هرگونه سلاح و بخصوص سلاح هسته‌ای که هدفی جز ناامن‌تر کردن دنیا و هدف قرار دادن جان و زندگی انسانها ندارند، محکوم است. سران کره شمالی، به همراه دیگر دارندگان بمب هسته‌ای باید مجازات شوند. این تنها راه درست محکوم کردن کره شمالی و بقیه دولتهایی است که برای کشت و کشتار شهروندان غیرنظامی این دنیا مسابقه گذاشته و با بمبهای هسته‌ای خود عکس سلفی می‌گیرند.
***

دو منبع:
janoberg.me

www.techinsider.io


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست