یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعزام بی نتیجه ی جعفر عظیم زاده به بیمارستان


• بعد از ممانعت جعفر عظیم زاده از تزریق سرم و شکستن اعتصاب غذا، وی را بدون گرفتن هیچگونه درمانی، ساعت ۴ صبح دوم خرداد ماه مجددا" به بند هشت زندان اوین بازگرداندند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱ خرداد ۱٣۹۵ -  ۲۱ می ۲۰۱۶جعفر عظیم‌زاده دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران محبوس در زندان اوین، درپی وخامت حالش در بیست و سومین روز اعتصاب غذا، بعدازظهر روز شنبه به بیمارستان منتقل شد و بدون معالجه ی موثر مجددا به زندان بازگشت.

بنا به گزارش سایـت اتحادیه ی آزاد کارگران ایران جعفرعظیم زاده شب گذشته اول خرداد ماه با محافظت سه مامور زندان، در پی تشدید وخامت حالش بویژه بابت نارسایی شدید کلیه از طرف زندان اوین، بدون درخواست وی، ابتدا به بیمارستان طالقانی و سپس بعلت نداشتن بخش ارولوژی در آن بیمارستان، پس از دو ساعت بلاتکلیفی، به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافت.

دراورژانس بیمارستان شهدای تجریش جهت بستری نمودن وی، دستور تزریق سرم را دادند که با مخالفت جعفر عظیم زاده روبرو گردید. لذا مسئول وقت اورژانس بعد از ممانعت از تزریق سرم از سمت جعفر عظیم زاده گفت، بدون وصل سرم مراحل پذیرش و دادن تخت برای بستری انجام نخواهد شد.

جعفر عظیم زاده نیز با اعتراض به این شرایط گفت، من برای وصل کردن سرم و شکستن اعتصابم به اینجا نیامده ام. بلکه پس از بحرانی شدن وضعیت کلیه ام و اینکه قادر به تخلیه ادرار بطور نرمال نبودم، به بهداری زندان مراجعه کردم اما مسئولین زندان دستور انتقال مرا به بیمارستان صادر نمودند. لذا اگر میتوانید تشخیص و درمان را بدون شکستن اعتصاب غذایم، ادامه دهید.

بعد از ممانعت جعفر عظیم زاده از تزریق سرم، وی را بدون گرفتن هیچگونه درمانی، ساعت ۴ صبح دوم خرداد ماه مجددا" به بند هشت زندان اوین بازگرداندند

طبق گفته خانواده و دوستانی که در بیمارستان بدیدنش آمده بودند علیرغم لاغری و ضعف شدید جسمی همچنان مصمم برخواسته اش که لغو احکام امنیتی از پرونده های کارگران و معلمان و فعالین اجتماعی است، پافشاری میکرد.

جعفر عظیم‌زاده، دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، در اسفندماه سال ۹۳ از سوی دادگاه انقلاب به شش سال حبس و دو سال محرومیت از «فعالیت در فضای مجازی و رسانه‌ها و مطبوعات» محکوم شد.

این فعال کارگری که از هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار نفری کارگران برای افزایش حداقل مزد بوده، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور، اخلال در نظم عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمعا به شش سال حبس محکوم شده است.

صلواتی، قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، در این حکم مجازات های این فعال کارگری را تجمیع نکرده است.

از جمله مصادیق اتهامات عظیم‌زاده، تشکیل اتحادیه آزاد کارگران ایران، تشکیل اتحادیه سراسری کارگران اخراجی و بیکار، همکاری با کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای آزاد کارگری، شرکت در تجمع روز جهانی کارگر پارک لاله در سال ٨٨، هدایت کارگران در اعتراضات سال ٨۴، اقدام به تشکیل و برنامه ریزی و مدیریت تجمعات کارگری در زمان دولت جدید و تهدید به تجمع و اعتصاب در اسفند ماه سال ۹۲ بوده است.

عظیم‌زاده همچنین به علت جمع آوری طومار اعتراضی چهل هزار نفری کارگران و تجمعات در مقابل مجلس و وزارت کار و هدایت و اجرای این تجمعات، اعتراض به مزد مصوب، شکایت از سعید مرتضوی به عنوان نماینده هزار کارگر، اعتراض به ایجاد تغییرات ضدکارگری در قانون کار، نشست و ملاقات با دیگر تشکل های مستقل کارگری از قبیل سندیکای کارگران شرکت واحد تهران، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، کمیته هماهنگی، کمیته پیگیری و مصاحبه با برخی رسانه‌های برون مرزی محکوم شده است.

جعفر عظیم زاده، در آستانه روز جهانی کارگر سال ۹۳‌ از سوی ماموران امنیتی در تهران بازداشت و پس از ۴۶ روز با قید وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۷ آبان‌ماه سال ۹۴ بر اساس ابلاغیه شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۳۳ اوین، برای تحمل شش سال زندان خود را به دادسرای مستقر در زندان اوین معرفی و به بند هشت این زندان منتقل شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست