یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام ملت‌های آفریقا و رقابت قهرمانی لیگ برتراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۴ دی ۱٣۹۵ -  ٣ ژانويه ۲۰۱۷پس از اعلام فهرست نهایی بازیکنان تیم های ملی حاضر در جام ملت های آفریقا، مهاجم آماده لیورپول هم به جمع ویلفرد زاها، ریاض محرز و سایر ستارگان آفریقایی لیگ برتر انگلیس خواهد پیوست.

به گزارش وب سایت نود، رقابت های جام ملت های آفریقا از تاریخ ۱۴ ژانویه به میزبانی گابن آغاز خواهد شد. دیدار پایانی این رقابتها در تاریخ ۵ فوریه انجام می شود؛ به این ترتیب، ستارگان لیگ برتری که در این بازیها حضور یافته اند، در صورت راهیابی تیم کشورشان به دیدار فینال، احتمالاً تا ۴ بازی از رقابت تیم های باشگاهی شان در لیگ برتر انگلیس را از دست خواهند داد.
برگزاری رقابت های جام ملت های آفریقا و حضور بازیکنان شاغل در لیگ برتر انگلیس در این رقابتها می تواند برای برخی باشگاه های لیگ برتری گران تمام شود. در این میان، شاید لستر سیتی به عنوان مدافع عنوان قهرمانی بیش از سایر تیمها آسیب ببیند زیرا حداقل دو بازیکن این تیم از جمله ریاض محرز و اسلام سلیمانی همراه با تیم های الجزایر و غنا در این رقابت ها شرکت خواهند کرد؛ دو بازیکنی که نقش کلیدی و تأثیرگذاری در تیم رانیری ایفا می کنند. استوک سیتی، ساندرلند، واتفورد و وستهام هر کدام سه بازیکن خود را به همین علت در اختیار نخواهند داشت. همچنین آرسنال هم نمی تواند از وجود محمد الننی بازیکن مصری خود بهره مند شود؛ بازیکنی که در تمامی دیدارهای مرحله انتخابی جام ملت های آفریقا به طور ثابت و کامل بازی کرد تا مصر برای نخستین بار از سال ۲۰۱۰ به جام ملت های آفریقا راه پیدا کند. علاوه بر این بازیکن مصری، نام اسماعیل بن ناصر، جوان ۱۹ ساله ای که هنوز در رقابت های این فصل لیگ برتر برای توپچی ها به میدان نرفته، در فهرست نهایی تیم ملی الجزایر به چشم می خورد.
لیورپول در طول برگزاری رقابت های جام ملت های آفریقا نمی تواند از وجود سادیو مانه استفاده کند، اما کلوپ دیگر بازیکن آفریقایی خود یعنی جوئل ماتیپ را در اختیار خواهد داشت؛ ماتیپ یکی از هفت بازیکنی است – از جمله الن نیوم مدافع وست برومویچ – که در اوایل این ماه از حضور در اردوی تیم ملی کامرون خودداری کرده بودند. اما اورتون مجبور است ادریس گویه را به تیم ملی سنگال بدهد، در صورتی که یانیک بولاسی که از مصدومیت زانو رنج می برد، نمی تواند برای تیم ملی کنگو بازی کند.
کریستال پالاس دیگر تیم لیگ برتری دو بازیکن ملی پوش آفریقایی در ترکیب خود دارد اما پاپی سوآر که در یک سانحه رانندگی در سپتامبر دچار شکستگی استخوان ران شد، هنوز به طور کامل از بند مصدومیت رها نشده است. همچنین باکاری ساخو علیرغم آنکه در این فصل دقایق زیادی را برای تیمش بازی نکرده، اما نامش در فهرست اسامی تیم ملی مالی دیده می شود.
تیم ملی ساحل عاج که برای دفاع از عنوان قهرمانی خود پای به این رقابتها خواهد گذاشت، اریک بایی یکی از بازیکنان برجسته منچستر یونایتد را در ترکیب خود خواهد داشت. در همین حال، بنیک آفوبه مهاجم سابق تیم ملی زیر ۲۱ سال انگلیس، به تازگی برای نخستین بار به تیم ملی جمهوری کنگو دعوت شد اما پس از دعوت به تیم ملی کنگو از ترکیب تیم باشگاهی اش کنار گذاشته شد.
هفت تیم لیگ برتر انگلیس هم هیچ نماینده ای در جام ملت های آفریقای جنوبی ندارند؛ تیم های برنلی، چلسی، منچستر سیتی، میدلزبورو، سوانسی، تاتنهام و وست برومویچ تیم هایی هستند که بازیکنان ملی پوش آفریقایی در ترکیب خود ندارند.
اسامی بازیکنان شاغل در لیگ برتر انگلیس که در جام ملت های آفریقا بازی خواهند کرد، به این ترتیب می باشد:
اسماعیل بن ناصر (الجزایر)، محمد الننی (مصر) آرسنال
ماکس ژاردل (ساحل عاج) بورنموث
باکاری ساخو (مالی)، ویلفرد زاها (ساحل عاج) کریستال پالاس
ادریس گویه (سنگال) اورتون
احمد المحمدی (مصر)، دیئو مرسی امبوکانی (کنگو) هال سیتی
دنیل آمارتی (غنا)، ریاض محرز (الجزایر)، اسلام سلیمانی (الجزایر) لستر سیتی
سادیو مانه (سنگال) لیورپول
اریک بایی (ساحل عاج) منچستر یونایتد
سفیانه بوفال (مراکش) ساوتهمپتون
ویلفرد بونی (ساحل عاج)، مامه دیوف (سنگال)، رمضان صبحی (مصر) استوک سیتی
وهبی خضری (تونس)، لامین کونه (ساحل عاج)، دیدیه اندونگ (گابن) ساندرلند
نور الدین آمرابات (مراکش)، آلن ژودیورا (سنگال)، بریس جاججه (ساحل عاج) واتفورد
آندره آیو (غنا)، سوفیان فغولی (الجزایر)، چیکو کایوته (سنگال) وستهام.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست