یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هشدار معلمان و کارگران
جان اسماعیل عبدی در خطر است!


• اسماعیل عبدی در اعتصاب غذاست، سازمان معلمان و جمعی از فعالین سرشناس کارگری و فرهنگی نسبت به وضعیت او ابراز نگرانی کرده اند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۵ خرداد ۱٣۹۶ -  ۲۶ می ۲۰۱۷اسماعیل عبدی معلم زندانی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین بیست و هفت روز است که در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برد. عبدی شب سه شنبه به علت افت فشار و درد شدید در ناحیه کلیه، به بهداری زندان اوین منتقل شد، همچنین صبح روز گذشته نیز به این بهداری منتقل شد. طبق معاینه پزشک، این زندانی دچار «نوسان فشار خون» است و لازم است توسط پزشک متخصص ویزیت شود، امکانی که تاکنون محقق نشده است.
کارکران، معلمان و فعالان اجتماعی نسبت به سلامتی وی هشدار می دهند. هشدارهایی که شنیده نمی شود. این هفته پانزده هزار معلم و فعال اجتماعی متنی را امضا کردند که خواهان آزادی اسماعیل عبدی شده است. این ۱۵۰۰۰ هزار امضا به قوه ی قضائیه و دفتر ریاست جمهوری تسلیم شده، اما واکنشی نسبت به آن نشان داده نشده است. همچنین سازمان معلمان ایران و جمعی از فعالین کارگری و اجتماعی نامه های جداگانه ای در مورد اعتصاب غذای اسماعیل عبدی و خطراتی که جان او را تهدید می کند منتشر کرده اند.


جان اسماعیل عبدی درخطر است

سازمان معلمان ایران در بیانیه ای که روز گذشته (پنجشنبه) منتشر کرد، نوشته است: طولانی شدن اعتصاب غذای اسماعیل عبدی دبیرکل سابق کانون صنفی معلمان ایران نه تنها موجب نگرانی خانواده ایشان و فرهنگیان شده است بلکه بخش بزرگی از جامعه ایران را هم نگران کرده است.
بیم تهدید جسمی و جانی این فعال صنفی که دوران حبس خود را می گذراند مساله ی کوچکی نیست که بی توجهی مسوولان قضایی و امنیتی را توجیه کند.
افکار عمومی و وجدان جامعه این پرسش را دارد که صرف نظر از کم و کیف پرونده قضایی و‌ اتهامات ایشان چرا مسوولان ‌مربوطه هیچ واکنشی را نشان نمی دهند؟ چرا حداقل بخاطر فرزندان و همسر ایشان و رفع نگرانی خانواده عبدی قدمی بر نمی دارند؟
سازمان معلمان ایران بعنوان یک تشکل معلمی که همواره مسایل صنفی را از منظر منافع ملی پی می گیرد، این بی تفاوتی و بی توجهی مسوولان قضایی و امنیتی را مغایر منافع ملی و امنیت عمومی دانسته و ضمن هشدار نسبت به پیامدهای فردی و خانوادگی برای جناب آقای عبدی از پیامدی اجتماعی این بی توجهی ابراز نگرانی می نماید.
خانواده بزرگ آموزش وپرورش کشورخواستار اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و اقدامات مناسب در این راستا است.
بی تردید پرسشگری هر شهروند و کنشگر مدنی یک حق است و پاسخگویی مسوولان یک وظیفه قانونی و مدنی است.
ما نیز همانند جامعه نگران فرهنگی، منتظر اقدام شایسته و پاسخ بایسته هستیم،جامعه ی نگران و وجدان آسیب دیده همچون تن پرالتهاب در پی واکنش است لذا تا دیر نشده است چاره ای باید اندیشید.


بیانیه جمعی از فعالین صنفی معلمان و کارگران

روز گذشته همچنین اطلاعیه ی دیگر منتشر شد که در پای آن امضای برخی از فعالین سرشناس کارگری و معلین دیده می شود. در این بیانیه آمده است:
هزاران معلم و کارگر و فعال صنفی از اقصی نقاط کشور در حمایت از خواسته های انسانی و قانونی اسماعیل عبدی طوماری را امضا کردند و در مورخ۹۶/۳/۳ تحویل قوای سه گانه و مراجع ذیربط شد.
در طی این ۲۶روز اعتصاب عبدی ده ها تشکل صنفی و مدنی طی بیانیه هایی ضمن حمایت از مطالبات عبدی خواستار توجه مقامات بوده اند.
نظر به شرایط خطیر جسمانی و همچنین عوارض اعتصاب طولانی مدت اسماعیل عبدی و همچنین خواست ده ها هزار نفر برای رسیدگی به وضعیت این معلم برجسته، ما معلمان و کارگران بعنوان امضا کنندگان این بیانیه ضمن پای فشردن بر آزادی بی قید و شرط ایشان خواستار برچیده شدن اتهامات امنیتی از پرونده های قضایی ایشان و کلیه فعالین صنفی و مدنی هستیم.
بدیهی است چنانچه این خواست ما مورد توجه مقامات اجرائی و قضائی کشور قرار نگیرد ما حق اعتراضات گسترده از قبیل تجمع و تحصن و اعتصاب غذا در مقابل مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای دولتی را در برابر دوربین های رسانه ای برای خود محفوظ میداریم و بدین وسیله اعلام میکنیم در صورت عدم آزادی فوری و بی قید و شرط اسماعیل عبدی و توجه به خواست میلیونها کارگر و معلم مبنی بر پایان دادن به امنیتی کردن اعتراضات صنفی و مدنی، مسئولیت تبعات اقدامات اعتراضی تر ما بر عهده مقامات دولت جمهوری اسلامی است.

اسامی امضاکنندگان این متن بر اساس حروف الفبا به شرح زیر است:
۱-علی ایران نژاد - معلم
۲-مجتبی ابطحی - معلم
۳-شاپور احسانی راد - کارگر
۴-شیث امانی - کارگر
۵-بهنام ابراهیم زاده - کارگر
۶-نسرین بهمن پور - معلم
۷-محمد حسن پوره - معلم
۸-محمد جراحی - کارگر
۹-هاشم خواستار - معلم
۱۰-ناهید خداجو - کارگر
۱۱-محمد رضا حکیم الهی - معلم
۱۲-داوود رضوی - کارگر
۱۳-واله زمانی - کارگر
۱۴-سارا سیاپور - معلم
۱۵-محمود صالحی - کارگر
۱۶-جعفرعظیم زاده - کارگر
۱۷-علی فروتن - معلم
۱۸-عزیزقاسم زاده - معلم
۱۹-مجتبی گودرزی - معلم
۲۰-اسکندرلطفی - معلم
۲۱-رضامسلمی - معلم
۲۲-جوانمیر مرادی - کارگر
۲۳-پروین محمدی - کارگر
۲۴-علی نجاتی - کارگر


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست