یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

انتقاد صریح منصور برزگر از دیدار روحانی و فوتبالیست ها



اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۶ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱۶ ژوئن ۲۰۱۷



پیشکسوت کشتی کشور گفت: دکتر روحانی رئیس جمهور فوتبالی است و به رشته‌های پرافتخار توجه چندانی ندارد.
منصور برزگر در گفت وگو ئی که فارس آن را منتشر کرده با اشاره به تقدیر رئیس جمهور از اعضای تیم ملی فوتبال گفت: به شخصه مانند تمام مردم ایران خوشحالم که تیم ملی فوتبال به جام جهانی صعود کرد، اما همه ورزش ما فوتبال نیست و در کشورمان ورزش های پرافتخاری هستند که در المپیک صاحب مدال می شوند، اما سوالم اینست که فوتبال کجاست و چه افتخاری کسب کرده است که کشتی؛ تکواندو و چند رشته دیگر کسب نکرده‌اند؟ مگر ورزشکاران این رشته دل ٨۰ میلیون ایرانی را شاد نکرده اند؟
وی ادامه داد: توجهات در کشور ما همه به سمت فوتبال است و درآمدهای میلیاردی برای فوتبالیست هاست، اما قهرمان المپیک ما نمی‌تواند با جوایز خود یک آپارتمان در تهران بخرد. ما نمی گوییم که چرا فوتبالیست ها در آمدشان بالاست بلکه می گوییم که باید به رشته های اصلی مدال آور ما در المپیک هم توجه شود.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: آقای رئیس جمهور! افتخار آفرینی های کشتی هم برای شاد کردن دل مردم است و در این میان منتی هم نیست. قطعا شما هم به دنبال جلب افکار عمومی هستید که تنها ۴٨ ساعت پس از صعود تیم فوتبال ایران به جام جهانی دیدار خصوصی برای آن ها می گذارید. فقط من یک سوال از جنابعالی دارم، ورزش اصلی ما کشتی یا سایر رشته های مدال آورمان در المپیک هستند با آن همه افتخار یا فوتبال که توانسته ازبکستان؛ قطر و کره جنوبی را شکست دهد و به جام جهانی برود؟
برزگر خاطر نشان کرد: ایران از کشتی خیزترین مناطق دنیاست، اما واقعا چه توجه ویژه‌ای به این رشته در داخل کشور می شود؟ در هر حال متاسفانه افکار عمومی و بالطبع آن مسئولان کشور به فکر رشته فوتبال هستند، رشته ای که در حال حاضر آرزو می کنیم جزء ۱۶ تیم دوره بعد جام جهانی قرار گیرد. بنظرم با چنین تفکری نباید به فکر مدال آوری در رقابت های المپیک توسط رشته های پرافتخاری همچون کشتی، وزنه برداری و تکواندو باشیم در حالی خود مسئولان می دانند که اهمیت مدال المپیک کجا و صعود به جام جهانی کجا؟
عضو شورای فنی تیمهای ملی کشتی آزاد در پایان گفت: قطعا بعد از صحبت های من عده ای به نیات مختلف نظرات مخالفی را مطرح می کنند، اما من در تمام سال های زندگی ام حقیقت را گفته ام و از مسئولان انتظار دارم مشی اعتدال در دولت تدبیر و امید را در ورزش هم متجلی کنند و پس از اظهار نظرهای من با پیش کشیدن دیدارهای عمومی رئیس جمهور با قهرمانان در پی توجیه کردن موضوع نباشند چرا که اصل موضوع و صحبت های من مشخص است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست