یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

قهرمانی زودهنگام فرنگی‌کاران جوان ایران در آسیااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۶ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱۶ ژوئن ۲۰۱۷* دادمرز و حاجی پور فینالیست شدند

پویا دادمرز و امیرمحمد حاجی‌پور به دیدار فینال رقابت‌های روز دوم کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا در چین تایپه راه یافتند و ایران قهرمانی زودهنگام این رقابت‌ها را از آن خود کرد.
به‌ گزارش ‌ایسنا، مسابقات روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (جمعه) در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) در حال‌ برگزاری است و در پایان رقابت‌های مقدماتی، پویا دادمرز و امیرمحمد حاجی‌پور در اوزان ۵۰ و ۱۲۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.
با توجه به کسب سه مدال طلا و دو نقره در روز نخست این مسابقات و هم‌چنین فینالیست شدن دو نماینده دیگر کشورمان در روز دوم این رقابت‌ها، تیم ایران قهرمان زودهنگام این مسابقات شد.
نتایج کشتی‌گیران کشورمان در روز دوم این رقابت‌ها به شرح زیر است:
در وزن ۵۰ کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه‌ هشت بر صفر وون دونگ هیوک از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز جسوربک اورتیبیکوف از ازبکستان را با نتیجه‌ هفت بر سه شکست داد و راهی دیدار فینال شد. دادمرز در دیدار پایانی به مصاف آلپامیس داستانبک از قزاقستان می‌رود.
در وزن ۱۲۰ کیلوگرم امیرمحمد حاجی‌پور در کشتی نخست یو هائو دای از چین تایپه را با نتیجه‌ ۹ بر صفر مغلوب کرد وی در دور دوم رومان کیم از قرقیزستان را هفت بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حاجی‌پور در این مرحله نیز با نتیجه‌ هشت بر صفر از سد کیسانگ کیم از کره جنوبی گذشت و به دیدار پایانی راه یافت. حریف وی در دیدار فینال ساتیش از هند است.
در روز نخست این مسابقات تیم‌ ‌ایران توسط محمدجواد رضایی، امین کاویانی‌نژاد و مهدی بالی در اوزان ۵۵، ۶۶ و ۸۴ کیلوگرم صاحب مدال طلا و کرامت عبدولی و امیرمحمد نوروزی در اوزان ۶۰ و ۹۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.
محمد شربی نیازی در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز با شکست مقابل حریفان هشتم شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست