یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کارگران نیشکر هفت تپه اعتصاب و تجمع خود را از سر گرفتند


• در پی خلف وعده کارفرمای نیشکر هفت تپه در پرداخت مطالبات کارگران این شرکت، آنان برای چندمین بار در طول هفته های گذشته، صبح امروز نیز دست از کار کشیده و اقدام به تحصن در محوطه شرکت کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲٨ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱٨ ژوئن ۲۰۱۷اتحادیه آزاد کارگران ایران: در پی خلف وعده کارفرمای نیشکر هفت تپه در پرداخت مطالبات کارگران این شرکت، آنان برای چندمین بار در طول هفته های گذشته، صبح امروز نیز دست از کار کشیده و اقدام به تحصن در محوطه شرکت کردند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، علیرغم اینکه پس از وعده های مکرر از سوی کارفرما، امروز قرار بود یکماه از مطالبات معوقه کارگران پرداخت شود با این حال مسئولین کارخانه دیروز طی جلسه ای با تعدادی از آنان در محل مدیریت شرکت اعلام کردند اول ماه آینده اقدام به پرداخت بخشی از مطالبات شان خواهند کرد که این امر مورد پذیرش کارگران قرار نگرفت و صبح امروز آنان در اعتراض به خلف وعده های مکرر از سوی کارفرما دست به اعتصاب و تجمع زدند.
بنا بر این گزارش،در پی این اعتصاب و تجمع که علاوه بر کارگران روزمزدی، کارگران رسمی و بخشی از بازنشستگان نیز در آن شرکت داشتند مدیر کارخانه بدون توجه به وعده ای که به کارگران جهت پرداخت یکماه از معوقاتشان داده بودند و قرار بود امروز این وعده عملی شود از آنان خواست تا به اعتصاب خود پایان دهند که این امر اعتراض شدید کارگران را برانگیخت.
از اول سالجاری و در حالی که آخرین روزهای خرداد ماه سپری میشود کارگران رسمی و روزمرد نیشکر هفت تپه هنوز دستمزدی دریافت نکرده اند و علاوه بر آن، دفترچه های درمانی شان نیز به دلیل عدم پرداخت بیمه کارگران به صندوق سازمان تامین اجتماعی تمدید نمیشود و مجموعه این وضعیت، شرایط به غایت مشقت بار و غیر قابل تحملی را برای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و خانواده های آنان رقم زده است.
کارفرمای نیشکر هفت تپه علیرغم وعده های مکرر برای پرداخت مطالبات معوق کارگران شاغل و بازنشسته و با تحمیل فضای امنیتی بر محیط کارخانه از طریق دوربین گذاری و استقرار دائمی نیروهای انتظامی در آن با قلدری و بی تفاوتی کامل نسبت به پرداخت دستمزد کارگران و سایر مزایای آنان خودداری میکند و علیرغم اینکه در اعتصاب و تجمع روز ۲۵ خرداد کارگران وعده پرداخت فقط یکماه از مطالبات معوق آنان را داده بود امروز از پرداخت این مبلغ ناچیز نیز خودداری کرد و به بی تفاوتی های خود در برابر شرایط مشقت بار کارگران و اعتراضات شان ادامه داد.
کارگران شرکت نیشکر هفت تپه اعلام کرده اند فردا نیز به اعتصاب و تجمع خود ادامه خواهند داد و تسلیم وعده ای توخالی کارفرما نخواهند شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست