یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷ - روسیه
مکزیک قهرمان اروپا را متوقف کرد و شیلی کامرون را برداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲٨ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱٨ ژوئن ۲۰۱۷اخبار روز - بخش ورزشی: مکزیک مثل دوره های قبل جام کنفدراسیون ها در اولین دیدار خود در جام ۲۰۱۷ روسیه برابر پرتغال قهرمان یورو ۲۰۱۶ خوش درخشید. سی و چهار هزار تماشاگر شاهد یک بازی جذاب و سرعتی از طرف هر دو تیم بودند. مکزیک فشار زیادی بر روی خط دفاعی پرتغال آورد و رونالدو نیز با این که روی هر دو گل پرتغال تاثیر داشت اما بنظر می رسید موضوع اتهام فرار از دادن مالیات روی وی تاثیر زیادی داشته و در این دیدار شادابی همیشگی را نداشت. در این بازی از گروه اول که در ورزشگاه «کازان آره‌نا» سهر کازان برگزار شد، پرتغال بازی را تهاجمی آغاز کرد و با گل کوارشما در دقیقه ٣۵ مزد بازی منطقی خود را گرفت. در حالی که به نظر می‌رسید ابتکار عمل در اختیار قهرمان یورو ۲۰۱۶ بماند، هر چه از زمان بازی گذشت، مکزیک بیش‌تر از لاک خودش بیرون آمد و در نهایت قبل از پایان نیمه اول توسط خاویر هرناندس در دقیقه ۴۲ به گل تساوی دست یافت.
نیمه اول باتساوی یک بریک خاتمه یافت و ۲ تیم نیمه دوم را کمی بااحتیاط آغاز کردند. حملاتی نه‌چندان پردامنه از سوی پرتغال و مکزیک صورت گرفت و هر دو تیم طی بازی دقایقی مسلط بر میدان و کنترل توپ بودند. پرتغال در دقیقه ٨۶ در حالی که مکزیک در پی گل برتری بود در یک ضدحمله دفاع مکزیک را بهم ریخت و توسط سدریک سوارز به گل برتری رسید . بعد از این گل مکزیک تهاجمی تر شد و روی یک ضربه کرنر و در شرایط دشوار بار دیگر توسط مورنو در دقیقه ۹۰ به گل تساوی رسید و و بازی با نتیجه ۲ بر۲ پایان یافت.
با این نتیجه در گروه اول پس از دور نخست بازی‌ها، روسیه ٣ امتیازی در صدر قرار گرفت و پرتغال و مکزیک با یک و نیوزیلند بدون امتیاز در رده‌های دوم و تا چهارم ایستاده‌اند.
شیلی در دقایق پایانی پیروز شد
اولین بازی گروه دوم جام کنفدراسیون‌ها با برتری شیلی به پایان رسید.
اولین بازی گروه دوم دهمین دوره جام کنفدراسیون‌ها با برتری دیرهنگام ۲ بر صفر شیلی مقابل کامرون به پایان رسید.
در این بازی که در ورزشگاه «اوتکری‌تیو آره‌نا»، برگزار شد در دقایق ابتدائی بازی دروازه‌بان کامرون با مهار چند ضربه بازیکن شیلی ستاره میدان بود و اجازه نداد دروازه تیمش در آن دقایق باز شود. همچنین گل وارگاس از شیلی پس از بازبینی با تکنولوژی ویدئویی به دلیل آفساید مردود اعلام شد تا او پس از یک بار به تیرک کوبیدن توپ در ابتدای بازی باز هم در به ثمر رساندن گل صحیح برای تیمش ناکام بماند.
شیلی وقتی احساس خطر کرد از دقیقه ۵٨ الکسیس سانچس، ستاره آرسنال را که در دیدار دوستانه با رومانی آسیب دیده بود به بازی آورد. سرانجام آرتورو ویدال در دقیقه ٨۲ گل برتری شیلی را رقم زد و وارگاس هم در وقت‌های تلف شده نیمه دوم اختلاف را به ۲ گل رساند تا در نهایت این بازی با پیروزی ۲ بر صفر قهرمان آمریکای‌جنوبی به پایان برسد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست