یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آپارتمان پر از پول وزیر سابق برزیلیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۵ شهريور ۱٣۹۶ -  ۶ سپتامبر ۲۰۱۷پلیس برزیل چمدان ها و جعبه هایی حاوی میلیون ها دلار پول نقد را در آپارتمانی که بنا به گفته ها به یک وزیر سابق متهم به فساد مالی تعلق دارد، کشف کرد که بنا به بیانیه پلیس برزیل برای شمارش آنها حتی با هفت دستگاه شمارش اسکناس یک شبانه روز وقت لازم است.

خبرگزاری فرانسه امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر افزود: بقدری پول در این ساختمان واقع در شمال شرق شهر سالوادور برزیل وجود داشت که برآورد میزان اولیه آن برای پلیس ساعت ها وقت برد.
اگر چه هفت دستگاه شمارش پول به کار گرفته شد، تا عصر ۱۰.۶ میلیون دلار پول شمرده شد و پلیس فدرال در بیانیه ای اعلام کرد که پیش بینی می شود شمارش کل اسکناس ها «تمام شب» وقت ببرد.
این اسکناس ها که در چمدان و جعبه روی هم انباشته شده بودند، در جریان تحقیقاتی در مورد پرونده کلاهبرداری بانک دولتی کایسا اوکونومیکا فدرال برزیل که ژدل وی‌یرا لیما ۵٨ ساله در زمان ریاست جمهوری دیلما روسف رئیس جمهوری سابق برزیل در آن مشغول به کار بود، کشف شدند.
به نقل از این خبرگزاری، لیما تا همین اواخر و پیش از متهم شدن به یکی از پرونده های فساد بی شمار در برزیل، وزیر میشل تمر رئیس جمهوری کنونی برزیل بود.
وی در ماه ژوییه (تیر-مرداد) بازداشت شد و اکنون در حبس خانگی به سر می برد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست