یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تجمع اعتراضی مردم صیدون -باغملک در خوزستاناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱٨ مهر ۱٣۹۶ -  ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷مردم صیدون در استان خوزستان صبح امروز به دلیل نبود امکانات رفاهی -شهری جلو ساختمان بخشداری این شهر تجمع اعتراضی برپا کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا تجمع مردم بخش صیدون از توابع شهرستان باغملک نسبت به نبود امکانات رفاهی از جمله بانک ، بیمارستان و جاده ارتباطی مناسب است.
بخش صیدون با ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵کیلومتری جنوب شهرستان باغملک استان خوزستان قرار دارد.
به گفته یکی از شهروندان صیدون،این تجمع که صبح امروز - سه‌شنبه ۱٨مهرماه جاری آغاز شده وتا -لحظه تنظیم خبر - نیز ادامه دارد در اعتراض به نبود خدمات رفاهی در منطقه است به طوری که مردم این بخش برای انجام امور بانکی خود باید به نزدیکترین شهر مجاور بروند زیرا صیدون تنها یک عابربانک دارد که بیشتر اوقات نیز خراب است.

مطالبات مردم به‌حق است
بخشدار صیدون نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا‌، مطالبات مردم را به‌حق خواند و گفت: مردم صیدون مدتی است با این مشکلات مواجهند اما در آخرین سفر استاندار به ‌منطقه‌که اوایل مهرماه جاری بود قرار شد در سریع‌ترین زمان ممکن بخش‌بزرگی‌ از این مشکلات برطرف شود.
صِیدون در استان خوزستان است. این شهر از توابع شهرستان باغ‌ملک و مرکز بخش صیدون است که خود نیز به دو قسمت صیدون شمالی و صیدون جنوبی تقسیم می‌شود. چندین روستای بزرگ و حاصلخیز، در اطراف صیدون وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سرآسیاب و ماوی و روستای دره بنیاب و طلاور و علاء، رودزیر و خود شهر صیدون اشاره کرد.
در این مناطق برنج بسیاری کشت می‌شود که یک نوع آن چمپا نام دارد.
زبان مردم منطقه صیدون لری با گویش بهمئی است. که دنباله زبان اوستایی است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست