یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعلامیه مشترک: مرگ سینا قنبری ۲۲ ساله در زندان اوین، جنایت در اوین را محکوم می کنیم!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱٨ دی ۱٣۹۶ -  ٨ ژانويه ۲۰۱٨


در پی تظاهرات گسترده مردم در سراسر کشور، جمهوری اسلامی به روال همیشگی نیروهای سرکوب خود را راهی خیابانها کرده است تا خیزشی که برای کار، نان و آزادی و علیه جمهوری اسلامی و در راس آن علی خامنه ای، بپا خاسته اند، را سرکوب نماید. در این یورش ارگان‌های سرکوب بیش از ۱۸۰۰ تن را دستگیر و ۲۲ تن را کشته شده اند. حکومت با ایجاد فضای امنیتی در شهرها، تسخیر خیابان ها توسط نیروهای انتظامی و بسیج، ایجاد اختلال در اینترنت و شبکه های اجتماعی و دستگیر های گسترده می خواهد که خیزش مردم را خاموش سازد.

زندان های کشور از جوانان پر شده است. امروز دو نماینده مجلس مرگ سینا قنبری ۲۲ ساله را که در جریان یورش اخیر دستگیر شده بود، تائید کردند. مقامات حکومتی به نمایندگان مجلس گفتند که او در زندان خودکشی کرده است. خانواده دستگیرشدگان به شدت نگرانند که جریان کهریزک تکرار شود. تعدادی از آن ها جلو زندان اوین تجمع کرده و خواستار آزادی فرزندانشان هستند.

جمهوری اسلامی حکومت سرکوب، دروغ و نیرنگ است. سینا قنبری سالم دستگیر شده بود. اگر ادعای جمهوری اسلامی بالفرض درست باشد، باز حکومت باید به مردم توضیح دهد که با جوان ۲۲ ساله چه رفتاری کرده است که او برای رهائی از جهنم اوین دست به خودکشی زده است. اکنون جان زندانیان که بسیاری از آنها جوانان زیر بیست و پنج ساله اند، در خطر است.

ما سه جریان چپ، اقدامات سرکوبگرانه حکومت را محکوم می کنیم و از نیروهای انتظامی و بسیج می خواهیم که بیش از این گوش به فرمان سران و مقامات بالا نسپارند و سلاح سرکوب خود را زمین بگذارند. نافرمانی نیروهای انتظامی و بسیج، می تواند از توان سرکوب حکومتگران بکاهد.

ما از همه جریان های چپ و دموکراتیک، نهادهای مدافع حقوق بشر و فعالان سیاسی و مدنی می خواهیم فریاد خود را علیه اقدامات سرکوبگرانه حکومت و برای آزادی همه زندانیان سیاسی و بازداشت شدگان جنبش اعتراضی اخیر، رساتر کنند. نگذاریم حکومت جان جوانان کشور را به خطر اندازد.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
هیئت مسئولین کنشگران چپ
هیئت هماهنگی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ـ طرفداران وحدت چپ
۱۸ دی ۱۳۹۶ (۸ ژانویه ۲۰۱۸) 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست