یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

محکومیت دو فعال سیاسی به ۱۰ سال حبس تعزیریاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ بهمن ۱٣۹۶ -  ۲ فوريه ۲۰۱٨


عمادالدین ملازهی و یعقوب جهانی دو فعال سیاسی ساکن شهرستان سراوان سال گذشته توسط نیرو های امنیتی بازداشت شدند، این افراد به ترتیب به ۱۵ و ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند. حکم حبس این افراد در دادگاه تجدید نظر به ۱۰ سال تقلیل یافت و با اعتراض به دیوان عالی کشور راهی شعبه هم عرض شدند، مجددا دادگاه این دو فعال سیاسی در دهم بهمن‌ماه سال جاری تشکیل و نهایتا به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،عماد الدین ملازهی و یعقوب جهانی دو فعال سیاسی ساکن شهرستان سراوان مجددا به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
قاضی پرونده این افراد صابر صادقی مهرزاد بوده و علی رغم اینکه محکومیت این دو فعال سیاسی در دیوان عالی کشور نقض شده، در جلسه ای که در روز ۱۰ بهمن‌ماه سال جاری در دادگاه انقلاب شهرستان سراوان برگزار شد این افراد را مجددا به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

عمادالدین ملازهی زندانی سیاسی سابق بلوچ در یکم آذرماه سال ۱۳۹۵ به همراه هم پرونده اش حافظ یعقوب جهاندیده، در سراوان بازداشت و پس از چند روز ، از زندان سراوان به وزارت اطلاعات زاهدان منتقل و در این مدت تحت شکنجه قرار گرفته و از وی اعترافات اجباری در مقابل دوربین اخذ شده است.

بر اساس گفته خود زندانی “نامبرده پیش از بازداشت هدف ترور ماموران امنیتی قرار گرفته بود که از آن جان سالم به در برد.”

دادگاه اول عمادالدین ملازهی و همراهش که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در زندان هستند روز یکشنبه ۲۴ اسفند بدون داشتن وکیل و غیر علنی در دادگاه انقلاب سراوان برگزار شد و ۱۵ سال حکم زندان برای عماد الدین ملازهی و ۱۰ سال برای یعقوب جهانی صادر شد، این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۱۰ سال تقلیل پیدا کرد اما پس از اعتراض مجدد به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

دیوان عالی کشور رای به “عدم صلاحیت حکم دادگاه سراوان” داده و حکم اولیه را نقض کرد. اما علی‌رغم نقض حکم و صدور قرار وثیقه برای آزادی “دستگاه های امنیتی” از روند آزادی آنها جلوگیری کردند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست