یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فدائیان خلق (اکثریت): از درگذشت خانم عاصمه جهانگیر متأسفیماخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲٣ بهمن ۱٣۹۶ -  ۱۲ فوريه ۲۰۱٨


خانم عاصمه جهانگیر نماینده ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران در سن ۶۶ سالگی در لاهور پاکستان درگذشت. خانم جهانگیر فعال سرشناس حقوق بشری در پاکستان بود. او بدین خاطر هنگام حکومت ژنرال ضیاءالحق دیکتاتور اسلامگرای مورد حمایت آمریکا در پاکستان، زندانی شد. خانم جهانگیر در دهه های اخیر از اقدام برای بهبود وضعیت حقوق بشر در کشورش باز نایستاد و پس از مرگ ضیاءالحق نیز آماج پیگرد دولتی قرار گرفت. خانم جهانگیر به پاس دفاع پیگیرش از حقوق بشر، چند بار مورد تقدیر جوامع حقوق بشری بین المللی قرار گرفت.
خانم جهانگیر در سالهای اخیر به عنوان نماینده ویژه حقوق بشر، گزارش های جامعی درباره نقض حقوق بشر در ایران تهیه کرد. موضوع این گزارش ها نه تنها وضعیت کنونی حقوق بشر در ایران، که عدم رسیدگی قضایی به نقض شدید حقوق بشر توسط حکومت جمهوری اسلامی در دهه های گذشته بود. در گزارش های خانم جهانگیر به نقض حقوق بشر در دهه خونین ۱۳۶۰ پرداخته شده است.
درگذشت خانم جهانگیر، ضایعه ای برای جامعه حقوق بشری پاکستان و مدافعان حقوق بشر در ایران است. ما فقدان خانم جهانگیر را به خانواده او و همه مدافعان حقوق بشر در پاکستان و ایران تسلیت می گوییم.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
۲۲ بهمن ۱۳۹۶(۱۱ فوریه ۲۰۱۸)


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست