یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته اول لیگ قهرمانان آسیا
شروع طوفانی پرسپولیس، یک امتیاز ارزشمند برای استقلالاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۵ بهمن ۱٣۹۶ -  ۱۴ فوريه ۲۰۱٨پرسپولیس در نخستین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۷:۱۵ روز سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف نسف‌قارشی ازبکستان رفت و با نتیجه ٣ بر صفر پیروز شد. به گزارش تسنیم گادوین منشا (۲۰) و علی علیپور (۶۶ و ۷۱) گل‌های پرسپولیس را به‌ثمر رساندند.
ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی (سیامک نعمتی ــ ٨٨)، محسن ربیع‌خواه، فرشاد احمدزاده (بشار رسن ــ ٨۵)، وحید امیری (کمال کامیابی‌نیا ــ ۷٣)، گادوین منشا و علی علیپور.
ترکیب نسف قارشی: سانیار کواتوف، گانیو عزیزجون، خامروبکوف (سردار رشیدف)، مختیلینوف، نارزولایف (ایسلام رشیدخانوف ــ ٨۷)، کنیابایف، ایگور بولوان، اسلاکو لوکیچ، دراگان سران، یاسور خاسانوف و اشمورودوف عمربک.
نیمه اول
دقیقه ٨: پاس رو به عقب فرشاد احمدزاده به حمید علیپور رسید که ضربه بغل پای کم‌جان این بازیکن را دروازه‌بان نسف مهار کرد.
دقیقه ۹: شجاع خلیل‌زاده روی پرتاب اوت حسین ماهینی توپ را به گادوین منشا رساند که ضربه برگردان او در اختیار دروازه‌بان نسف قارشی قرار گرفت.
دقیقه ۱۹: فرشاد احمدزاده با حرکتی تکنیکی بازیکن پیشِ‌روی خود را محو کرد، اما ضربه‌اش را دروازه‌بان نسف مهار کرد.
دقیقه ۲۰: حسین ماهینی قصد داشت ارسالی روی دروازه داشته باشد که توپ به وحید امیری رسید و این بازیکن سانتری روی دروازه انجام داد که گادوین منشا با ضربه سر توپ را تبدیل به گل کرد.
دقیقه ۲۴: حسین ماهینی در شرایط خوبی برای گلزنی قرار داشت که ضربه او بی‌دقت بود تا موقعیت خوبی از کف پرسپولیسی‌ها برود.
دقیقه ٣۷: گانیف شوت محکم و غافلگیرکننده‌ای به‌سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که بیرانوند راه توپ را بست.
دقیقه ٣٨: شوت سنگین محمد انصاری از پشت محوطه جریمه با دفع دروازه‌بان نسف همراه شد که توپ برگشتی در حالی که مقابل احمدزاده فرود آمده بود، اما این بازیکن با سر نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند تا موقعیت پرسپولیس هدر برود.
دقیقه ٣۹: شاروف موخیدینوف از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.
نیمه دوم
دقیقه ۴۷: منشا از راهی دور اقدام به شوتزنی کرد که باعث غافلگیری دروازه‌بان نسف شد، اما هر طور بود او توپ را مهار کرد.
دقیقه ۵٨: بازیکنان نسف قارشی ضدحمله‌ای را ترتیب دادند که بیرانوند ضربه بازیکن نسف را با یک دست دور کرد.
دقیقه ۶۰: حسین ماهینی کرنری را روی دروازه نسف ارسال کرد که سیدجلال حسینی ضربه سری را نواخت، اما توپ تبدیل به کرنر شد.
دقیقه ۶۱: کرنر تکراری باز هم ضربه سر حسینی را به‌همراه داشت و این بار دروازه‌بان نسف توپ را مهار کرد.
دقیقه ۶٣: اسلاکو لوکیچ با کارت زرد داور جریمه شد.
دقیقه ۶۶: صادق محرمی با حرکتی خوب از لب خط پاسی به علی علیپور داد و این بازیکن بی‌درنگ توپ را به زیر طاق نسف چسباند تا به گل دوم پرسپولیس تبدیل شود.
دقیقه ۷۱: محمد انصاری ارسالی کوتاه به داخل محوطه جریمه داشت که علیپور توپ را در اختیار گرفت و با شوتی گل سوم پرسپولیس را به‌ثمر رساند.
دقیقه ۷۵: مهاجم نسف توپ را درون محوطه جریمه پرسپولیس از مقابل پای سیدجلال قصد داشت وارد دروازه بیرانوند کند که ضربه او به‌شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۶: صادق محرمی پس از حرکت فردی بسیار خوب توپ را به گادوین منشا سپرد که ضربه او را دروازه‌بان نسف دفع کرد و در برگشت پاس مدافع هم‌تیمی را در اختیار گرفت تا داور خطای دوضرب برای پرسپولیس اعلام کند.
دقیقه ۷۷: ضربه ایستگاهی از درون محوطه جریمه نسف را فرشاد احمدزاده به‌سمت دروازه این تیم زد که توپ تبدیل به کرنر شد.
دقیقه ۷٨: حسین ماهینی ضربه کرنر را روی دروازه نسف ارسال کرد که ضربه سر سیدجلال حسینی را دروازه‌بان ازبکستانی‌ها مهار کرد.
دقیقه ٨۶: علی علیپور می‌توانست درخشش خود را کامل کند و در محوطه جریمه ضربه خوبی به‌سمت دروازه‌بان نسف زد که این بار دروازه‌بان ازبکستانی تن به کرنر داد.

حاشیه این دیدار
* هواداران پرسپولیس با دیدن عادل فردوسی‌پور حمایت خود را از علی کریمی در قبال او اعلام کرده و علیه مجری برنامه نود و گزارشگر بازی شعار دادند.
* هواداران پرسپولیس با شعار علیه کارلوس کی‌روش بار دیگر حمایت خود را از علی کریمی اعلام کرده و او را اسطوره باشگاه خود دانستند.
* حمیدرضا گرشاسبی در ورزشگاه آزادی حاضر شد تا نظاره‌گر مسابقه باشد.
* در ابتدای مسابقه پرچم تقریبا ۱۰۰ متری در پشت دروازه پرسپولیس روی سکوها باز شد و صحنه قشنگی را در ورزشگاه خلق کرد.
* با شروع مسابقه همه عکاسان پشت دروازه نسف‌قارشی مستقر شدند.
* هواداران پرسپولیس در دقیقه ٨ علی کریمی شماره ٨ پیشین تیم خود را تشویق کردند.


هفته اول لیگ قهرمانان آسیا؛
استقلال از شکست برابر الریان گریخت
یک امتیاز ارزشمند برای آبی‌ها
تیم فوتبال استقلال نخستین دیدار در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را درشرایطی با تساوی به پایان برد که تا دقایق پایانی از حریف عقب بود.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال در اولین دیدار خود در مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم الریان قطر رفت که این بازی با نتیجه ۲ به ۲ به اتمام رسید.
در این بازی که در ورزشگاه جاسم بن حمد قطر برگزار شد، ابتدا استقلال در دقیقه ۷ روی ضربه جباروف و گل به خودی رودریگو تاباتا یک گل پیش افتاد. الریان اما برای جبران این گل خیلی زود به نتیجه رسید.
عبدالرزاق حمدالله در دقیقه ۱۸ با یک ضربه سر دروازه سیدحسین حسینی را باز کرد. تاباتا هم در دقیقه ۲۸ گل دوم الریان را روی غفلت و اشتباه مدافعان استقلال به ثمر رساند تا نیمه اول با نتیجه ۲ بر یک به پایان برسد.
در نیمه دوم استقلال به نمایش خوب و امیدوارکننده اش ادامه داد و موقعیت هایی را روی دروازه میزبان ایجاد کرد اما بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر کم دقت بودند. در دقیقه ۸۰ این بازی تاباتا به خاطر خطای شدید روی داریوش شجاعیان از زمین اخراج شد تا شاگردان شفر دقایق باقی مانده را با یک بازیکن بیشتر سپری کنند.
در حالی که الریانی ها امیدوار بودند با وجود یک بازیکن کمتر سه امتیاز این دیدار را از آن خود کنند، این استقلال بود که در دقیقه ۸۸ توسط علی قربانی و روی ارسال خوب امید ابراهیمی به گل تساوی دست پیدا کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست