یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فینال جام حذفی و دیدارهای برگشت لیگ اروپا
قهرمانی استقلال، صعود آتلیتکو و مارسی به فینال، خواب دلاری فیفااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۴ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۴ می ۲۰۱٨وبسایت رسمی برنامه نود: تیمهای استقلال و خونه به خونه در فینال مسابقات جام حذفی به مصاف هم رفتند.
ترکیب استقلال: سیدمهدی رحمتی، خسرو حیدری، پژمان منتظری، مجید حسینی، امید نورافکن، امید ابراهیمی، روزبه چشمی(۵۴- فرشید باقری)، سرور جپاروف، وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و تیام
ترکیب خونه به خونه: میکائیل ایمن، سیدمحمد قریشی، وفا هخامنش، عسکریان کاظمی، محمد قاسمی‌نژاد، امیر منصوریان، رضا آقابابایی(۶۷- بابامحمدی)، نیما انتظاری، سیدمحمد کریمی، مهران امیری و محمدامین حاج محمدی
دقایق حساس نیمه اول:
دقیقه ۱: ارسال عمقی برای خسرو حیدری با ضربه این بازیکن به سمت دروازه خونه به خونه همراه بود که گلر این تیم توپ را به راحتی مهار کرد.
دقیقه ۱۴: پاس عمقی امید ابراهیمی با ضربه جپاروف همراه بود اما توپ از بالای دروازه خونه به خونه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۱: ضربه روزبه چشمی از پشن محوطه جریمه با واکنش ایمن راه کرنر شد.
(گل اول استقلال) دقیقه ۳۵: روی ارسال خسرو حیدری و اشتباه مدافعان خونه به خونه، تیام موفق شد گل اول تیمش را به ثمر برساند.
دقیقه ۴۶: شوت محکم فرشید اسماعیلی را ایمن برگشت داد.
دقایق حساس نیمه دوم:
دقیقه ۵۹: روی کار تیمی بازیکنان خونه به خونه، کریمی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۲: ضربه آقابابایی با واکنش عالی رحمتی در آستانه ورود توپ به دروازه استقلال با کف دست برگشت داده شد.
دقیقه ۷۴: روی کار تیمی استقلالی ها، فرشید اسماعیلی میتوانست اقدام به ضربه زنی کند اما دفاع خونه به خونه این توپ را برگشت داد.
دقیقه ۷۸: وریا غفوری بعد از پشت سر گذاشتن چند بازیکن خونه به خونه در محوطه جریمه میتوانست شوتزنی کند اما تعلل او باعث شد تا دفاع خونه به خونه این فرصت را از او بگیرد.
دقیقه ۷۹: شوت سنگین جپاروف از بالای دروازه خونه به خونه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۷: شوت فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه خونه به خونه از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۹۴: کار تیمی زیبای استقلالی ها، با ضربه فرشید اسماعیلی و واکنش عالی ایمن همراه بود.
سازمان لیگ، استقلال رادرپایان نیمه اول قهرمان کرد!
مسوولان برگزاری مسابقات فینال جام حذفی که در بین دو نیمه مشغول ساخت استیج قهرمانی جام حذفی بودند در کمال تعجب نام استقلال را پیشاپیش روی بنر آن هک کردند! این اتفاق جنجالی که در دنیا بی سابقه است نشان می دهد از نظر مسوولان برگزاری مسابقات سازمان لیگ، استقلال قبل از سوت پایان فاتح این جام شده بود و سکوی قهرمانی هم برای این تیم آماده می شد! این درحالیست که تیمهای بزرگ دنیا هم در جام حذفی مغلوب تیمهای گمنام می شوند، حال آنکه خونه به خونه بازی برابری با حریف صاحب نام انجام می داد.

حاشیه‌های بازی استقلال - خونه به خونه
عصبانیت هواداران دو تیم و باران سنگ و صندلی در خرمشهر!
هواداران بابلی در نیمه دوم دیدار تیم‌شان مقابل استقلال کمی آرام‌تر شده بودند اما کماکان در برخی صحنه‌ها به داور و بازیکنان استقلال فحاشی می‌کردند.
به گزارش ایسنا، در حالی که نیمه دوم دیدار تیم‌های استقلال و خونه به خونه بابل آغاز شده بود شاهد جو آرام‌تری در بین هواداران بودیم به طوری که هواداران خونه به خونه که در نیمه نخست به سنگ پرانی و شکستن صندلی‌ها پرداختند در نیمه دوم بیشتر به تشویق تیم خود پرداختند. البته در یکی دو صحنه که اعتقاد داشتند داور در تصمیم خود دچار اشتباه شده علیه او فحاشی کردند.
در اواسط نیمه دوم بازی وینفرد شفر که از کنار زمین نظاره‌گر کار شاگردانش بود سنگی را در دست داشت و به کمک داور مسابقه نشان داد که به نظر می‌رسید این سنگ را به سمت سرمربی استقلال پرتاب کرده بودند.
در بعضی از دقایق بازی شاهد فحاشی هواداران خونه به خونه بابل به بازیکنان استقلال بودیم. بازیکنانی چون امید نورافکن بیش از همه مورد فحاشی قرار گرفتند.
در اواسط نیمه دوم بازی یکی از هواداران تیم استقلال که وارد زمین شده بود، به سمت نیمکت استقلال رفت و قصد داشت بازیکنان و نیمکت‌نشینان این تیم را در آغوش بگیرد که با دخالت نیروی انتظامی او را به روی سکوها هدایت کردند.
کمک داور اول بازی در اواسط نیمه دوم با مصدومیت جزئی مواجه شد که در ادامه با کمک پزشکان تیم فوتبال استقلال توانست به کارش ادامه بدهد.
گویند ورزشگاه تعداد تماشاگران را حدود ۱۵ هزار نفر اعلام کرد.
در اواخر نیمه دوم بازی باز هم شاهد سنگ‌پرانی و همین طور شکستن صندلی‌ها و پرتاب آن‌ها به سمت هواداران استقلال از سوی هواداران بابلی بودیم. البته با توجه به وضعیت جایگاه خبرنگاران بیشتر سنگ‌هایی که بابلی‌ها پرتاب می‌کردند به سمت خبرنگاران می‌آمد.
در بازی امروز شاهد حضور دو جیمی جامپ در فواصل مختلف در میانه زمین بودیم.
در اواخر بازی در حالی که استقلالی‌ها یک فرصت خوب گلزنی را از دست دادند هواداران استقلال نسبت به عملکرد داور اعتراض کردند و با پرتاب بطری و سنگ به زمین اعتراض خود را نشان دادند.
وزیر ورزش و جوانان با حضور در ورزشگاه خرمشهر بازی را از نزدیک تماشا کرد.
بعد از پایان بازی، تعداد زیادی از هواداران استقلال و افراد غیر مرتبط به درون زمین آمدند و جو کاملا بی‌نظمی بر ورزشگاه حاکم شد.


نیمه نهایی لیگ اروپا؛
اتلتیکو مادرید به فینال رسید
ونگر لیگ اروپا را دست خالی ترک کرد
تیم فوتبال اتلتیکو مادرید با عبور از سد آرسنال فینالیست رقابتهای لیگ اروپا شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال اتلتیکو مادرید پنجشنبه شب در دور برگشت مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ اروپا میزبان آرسنال بود و برابر این تیم به پیروزی یک بر صفر دست یافت.
نیمه نخست این بازی یک بر صفر به سود اتلتیکو مادرید خاتمه یافت. دیه گو کاستا در دقیقه ۲ + ۴۵ روی پاس گریزمان توانست در حالت تک به تک با دروازه بان آرسنال گلزنی کند.
در نیمه دوم هر دو تیم موقعیت هایی را ایجاد کردند که در این بین سهم اتلتیکو مادرید به مراتب بیشتر از آرسنال بود.
اتلتیکو مادرید در دیدار رفت برابر توپچی های لندنی تساوی ارزشمند یک بر یک را کسب کرد و در مجموع این تیم را ۲ بر یک پشت سر گذاشت.
بدین ترتیب آرسن ونگر لیگ اروپا را هم دست خالی ترک کرد تا آخرین حضورش با آرسنال در این جام پایانی تلخ برای پیر مرد فرانسوی داشته باشد.

نیمه نهایی لیگ اروپا؛
مارسی حریف اتلتیکو مادرید در فینال
سالزبورگ اسیر اشتباه داوری شد
تیم فوتبال المپیک مارسی در دیدار برگشت مقابل سالزبورگ شکست خورد اما بخاطر گل زده در زمین حریف به فینال لیگ اروپا صعود کرد. دیدار برگشت تیم های فوتبال سالزبورگ و مارسی در مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ اروپا پنجشنبه شب برگزار شد که در پایان تیم وقت های معمول و اضافه سالزبورگ ۲ بر یک برنده شد اما این تیم مارسی بود که به فینال رسید.
این بازی در وقت معمول با برتری ۲ بر صفر سالزبورگ همراه شد. هایدارا (۵۳) و بونا سر (۶۵ - گل به خودی) زننده گل های تیم اتریشی بودند.
با توجه به اینکه در بازی رفت تیم مارسی برتری ۲ بر صفر را کسب کرده بود کار دو تیم به وقت های اضافه کشیده شد.
در حالی که سالزبورگ اشتهای بیشتری برای رسیدن به گل سوم داشت این تیم مارسی بود که روی اشتباه تاثیرگذار داور به گل رسید.
در دقیقه ۱۶ شوت بازیکن مارسی با اصابت به بازیکن خودی به بیرون رفت اما داور آن را کرنر اعلام کرد. اعتراض بازیکنان سالزبورگ نتیجه ای نداشت. دیمیتری پایه کرنر را ارسال کرد و رولاندو با ضربه ای دقیق دروازه میزبان را گشود.
بدین ترتیب تیم مارسی بخاطر گل زده در زمین حریف راهی دیدار فینال شد تا با اتلتیکو مادرید بر سر فتح جام مصاف داشته باشد.


فیفا با سرمایه گذاری نجومی عرب ها برگزار می کند؛
بزودی؛ جام جهانی باشگاه ها با ۲۴ تیم
فیفا در حال بررسی دو پیشنهاد جدید است که اگر به تصویب برسند، وجهه فوتبال جهانی را تغییر خواهند داد.
به گزارش تابناک ورزشی، فیفا دو طرح جدید را بررسی خواهد کرد؛ طرح هایی که در صورت تصویب میلیونها دلار برای فدراسیون جهانی فوتبال درآمد خواهد داشت. اینفانتینو رئیس فیفا قصد دارد شکل جام باشگاه های جهان را تغییر دهد و همچنین یک دوره رقابت های جدید را با عنوان لیگ ملت ها، راه اندازی خواهد کرد. رئیس کنفدراسیون های فوتبال در هر قاره در مقر فیفا جلسه ای را برگزار و این مسائل را بررسی کرده اند اما در خصوص زمان اجرا، صحبتی انجام نشده است.
فیلیپ موجیو رئیس کنفدراسیون فوتبال در آمریکای شمالی و حوزه دریای کارائیب گفت: برای تصویب و بررسی چنین موضوعاتی زمان بیشتری احتیاج است. پیشنهاد کلی این طرح ها در ماه مارس ارائه شد و یک ماه قبل نیز آقای اینفانتینو اعلام کردند که چند شرکت برای گسترش مسابقات جام باشگاه های جهان اعلام آمادگی کردند و فیفا نیز قصد چنین کاری را دارد.
نیویورک تایمز در همین خصوص نوشت: سرمایه گذاران از چین، آمریکا، خاورمیانه و... هم آماده سرمایه گذاری در این حوزه ها هستند که می خواهند جام باشگاه های جهان با شکلی بزرگتر برگزار شود.اینفانتینو نیز به روزنامه نگاران اعلام کرد: ما حدود دو سال است درباره بازی های جام باشگاه های جهان صحبت می کنیم که با ۲۴ تیم برگزار شود اما باید این را بررسی کنیم و به جدول بازی های جهانی هم احترام بگذاریم. ما در فیفا در این خصوص بررسی و صحبت کردیم و دوست داریم مردم را خوشحال کنیم و در این میان شرکت هایی هم هستند که برای برگزاری این جام رغبت نشان داده اند.
جام باشگاه های جهان اکنون با ۷ تیم برگزار و تیم بازنده از رقابت ها حذف می شود. ژاپن، مغرب و چند کشور دیگر این جام را در سال های اخیر میزبانی کرده اند.همچنین رئیس فدراسیون جهانی فوتبال درباره لیگ ملت ها نیز گفت: این مسابقات نسخه جدیدی از بازی هایی است که اروپا و کونکاکاف قصد برگزاری اش را دارند. این تورنمنت ها از ماه سپتامبر برگزار می شود و بین ۴۱ کشور خواهد بود. تیم ها در ٣ قسمت تقسیم بندی می شوند که به شکل ورزشی است و تیم های صعود کننده و سقوط کننده نیز خواهند بود که به جام طلایی خواهند رفت. پیشنهادشان این است که رقابت هایشان مثل لیگ ملت های اروپا باشد اما مسئله این است که کشورهای حوزه کارائیب مشکلاتی برای برگزاری اش دارند.
هم چنین جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پیشنهاد کرده هر دو سال یک بار، یک جام جهانی کوچکتری با مشارکت هشت تیم برتر جهان، برگزار شود.
بر اساس خبر خبرگزاری رویترز، جام جهانی کوچک تحت عنوان «هشت بزرگ» برگزار می‌شود و فیفا در نظر دارد حقوق آن را در مقابل دریافت ۲۵ میلیارد دلار برای ۱۲ سال، به فروش برساند.
جیانی اینفانتینو که توانسته شمار تیم‌های حاضر در جام جهانی را از سال ۲۰۲۶، از ٣۲ تیم به ۴٨ برساند، گفته است که جام جهانی کوچک، از سال ۲۰۲۱ هر دو سال یک بار در اکتبر و نوامبر برگزار خواهد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست