یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

امشب ال کلاسیکوی متفاوت
بارسا-رئال، همه رکوردهای در لالیگا شکسته شد، دوئل ۲ فوق ستارهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۶ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۶ می ۲۰۱٨فصل رو به پایان رقابت‌های لالیگای اسپانیا روزهای جالبی را به چشم دید؛ نه به خاطر بازی‌های زیبا بلکه به خاطر شکسته شدن رکوردهایی که قبلا دست نیافتنی به نظر می‌رسید.
به گزارش سایت نود، در فصل جاری لالیگا رکوردهای جالبی ثبت شد که باورنکردنی به نظر می‌رسید.

یک فصل بدون شکست
بارسلونا پس از پشت سر گذاشتن رکورد ۳۹ بازی بدون شکست رئال سوسیه‌داد در لالیگا در صورت نباختن در ۴ بازی باقی مانده‌اش در لیگ به اولین قهرمان بدون شکست تاریخ لالیگا نام می‌گیرد. حتی سوسیه‌داد هم در ۲ فصل رکورد ۳۹ بازی بدون شکست را ثبت کرد و حالا باید دید بارسا می‌تواند یک فصل بدون شکست بماند یا خیر!

۹ گل، ۹ گلزن
برتری ۶ بر ۳ رئال بتیس مقابل والنسیا نه به خاطر رقم خوردن پرگل‌ترین بازی فصل بلکه به دلیل معرفی ۹ گلزن متفاوت مورد توجه قرار گرفت. پیش از این هم سابقه داشت یک بازی ۹ گل داشته باشد و اگر لئون پنالتی‌اش را به گل تبدیل می‌کرد، اولین بازی تاریخ لالیگا با ۱۰ گلزن متفاوت در یک بازی روی پرده می‌رفت.

بدون خطا
برای اولین بار از زمان ثبت آمار، یک تیم در یک بازی لالیگا هیچ خطایی مرتکب نشد. این اتفاق توسط رئال سوسیه‌داد در خانه مالاگا رخ داد.

رکورد بدون پیروزی
دپورتیو لاکرونیا و لوانته با ۱۵ بازی بدون برد در فصل جاری، رکورد تعداد بازی‌های متوالی بدون پیروزی در تاریخ لالیگا را شکستند.

شکست پشت شکست
لاس‌پالماس با ۱۱ شکست خانگی در فصل جاری در این زمینه رکورددار شد.

۵ گله ها
سویا این فصل به اولین تیم تاریخ لالیگا تبدیل شد که در ۴ بازی مختلف ۵ گل می‌خورد.

جادوی مرد تازه‌وارد
اگر جدول لالیگا از زمان شروع مربیگری پاکو لوپس محاسبه می‌شد، اکنون لوانته با کسب ۱۹ امتیاز از ۲۴ امتیاز ممکن از زمان شروع مربیگری لوپس در این تیم، مدعی حضور در لیگ قهرمانان بود!

سلطان یک بر صفر
اتلتیکومادرید با احتساب بازی‌های این فصل تا به حال ۲۵۳ بار در تاریخ لالیگا با نتیجه یک بر صفر رقیبانش را شکست داده است؛ بیش از همه تیم‌های تاریخ این لیگ!

رکورد مسی
مسی، ستاره بارسلونا با گل کردن ۶ ضربه آزاد در رکورد بیش‌ترین تعداد گل از طریق ضربه آزاد در یک فصل لالیگا در قرن بیست و یکم با کریس رونالدو برابر شد.

در آستانه رکورد
اتلتیکومادرید هر چند این فصل تنها ۴ گل خانگی دریافت کرده اما هنوز با رکورد کم‌ترین گل خورده خانگی یک تیم در یک فصل لالیگا فاصله دارد. کوردوبا در فصل ۱۹۶۵-۱۹۶۴ و پونته‌ودرا در فصل ۱۹۶۹-۱۹۶۸ در یک فصل تنها ۲ گل خانگی دریافت کردند.

ضعف تاریخی
آلاوس هر چند اکنون در خطر سقوط نیست اما در ۵ بازی اول این فصل حتی یک گل هم نزد و بدترین شروع یک تیم در تاریخ لالیگا را به نام خودش نوشت.

جاودانگی لیونل
مسی این فصل به اولین زننده حداقل ۳۰ گل در ۷ فصل متوالی لالیگا تبدیل شد

دوئل ۲ فوق ستاره بزرگ؛
مسی-رونالدو؛ ال کلاسیکو را آنها زیبا می کنند
در سالهای اخیر، درخشش فوق العاده لیونل مسی و کریستیانو رونالدو نقش مهمی در جذابیت ال کلاسیکوها داشته است.
به گزارش "ورزش سه"، اگرچه دیدارهای ۲ تیم رئال مادرید و بارسلونا همیشه از جذابیت ویژه ای برای فوتبالدوستان برخوردار بوده، اما درخشش خیره کننده لیونل مسی و رونالدو و رقابت این ۲ بازیکن برای پیشی گرفتن از یکدیگر در تمامی جوانب، بخش تفکیک ناپذیری از افزایش حساسیت ال کلاسیکو در سالهای اخیر بوده است.
با انتقال ۹۴ میلیون یورویی رونالدو در سال ۲۰۰۹ به برنابئو، او طی این سالها امید اول گلزنی تیمش برابر بارسلونا بوده و اگرچه فصل اول توفیقی برابر رقیب دیرینه نداشت، اما در سالهای بعد کارنامه فوق العاده ای برابر بارسلونا به ثبت رساند.
لیونل مسی نیز درخشش خود در فوتبال را با هت تریک فراموش نشدنی در سال ۲۰۰۷ برابر رئال مادرید در نوکمپ آغاز کرد و در سالهای اخیر تبدیل به بهترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو شده است. در ادامه، کارنامه این ۲ فوق ستاره را در ال کلاسیکو مرور خواهیم کرد؛

مسی- رونالدو؛ ماشین های گلزنی
لیونل مسی تا به حال در ٣۷ ال کلاسیکو برای بارسلونا به میدان رفته و کارنامه او ۱۷ پیروزی، ٨ تساوی و قبول ۱۲ شکست برابر رقیب دیرینه بوده است. از این ۱۷ پیروزی، ۱٣ تای آن در لالیگا برای ستاره آرژانتینی رخ داده و لیگ قهرمانان تنها جامیست که او شکست را برابر رئال مادرید تجربه نکرده و یک تساوی و یک پیروزی حاصل تنها رویارویی ۲ تیم در اروپا با حضور لئو مسی بوده است.
اما کریستیانو رونالدو که ٣ سال دیرتر از همتای خود در بارسا حضور در ال کلاسیکو را تجربه کرد، در ۲۹ بازی برابر بلوگرانا به میدان رفته که ٨ پیروزی، ۷ تساوی و ۱۴ شکست عاید او و رئال مادرید شده است.علیرغم اینکه لئو مسی در ال کلاسیکوهای بیشتری نسبت به ستاره پرتغالی رئال مادرید بازی کرده، میانگین کسب پیروزی او ۴۵.۹ درصد و میانگین موفقیت رونالدو ۲۷.۶ درصد بوده است.
ستاره آرژانتینی بارسا در سالهای اخیر عملکرد فوق العاده ای برابر پایتخت نشینان داشته و با به ثمر رساندن ۲۵ گل، بهترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو لقب گرفته است.
لیونل مسی در ۲٣ بازی لالیگایی موفق به زدن ۱۷ گل، در ۶ دیدار سوپرکاپ موفق به زدن ۶ گل و در ۲ دیدار لیگ قهرمانان نیز موفق به باز کردن دروازه کهکشانی ها برای ۲ بار شده است، اما در ۲ رویارویی در ۲ فینال کوپا دل ری، مسی بخشی از شکست تیمش لقب گرفته و هرگز موفق به باز کردن دروازه رقیب نشده است.

زیدان: ماجرای تونل افتخار تقصیر بارسلونا است؛ از اینیستا قدردانی می کنیم
سرمربی رئال مادرید درباره دلیل خودداری این تیم از زدن تونل افتخار برای بارسلونا توضیح داده است.
زین الدین زیدان در نشست خبری امروز خودش پیش از بازی مقابل بارسلونا بار دیگر تاکید کرده شاگردانش برای این تیم که قهرمان لالیگا شده در نیوکمپ تونل افتخار نخواهند ساخت.
زیدان به نقل از مارکا گفته:
ما اینیستا را تحسین می کنیم و همین ادای احترام مان به او محسوب می شود. ما می دانیم که او با اکثر بازیکنان فرق دارد. ما از اینیستا قدردانی خواهیم کرد و برایش در ادامه راه آرزوی موفقیت می کنیم.
من درباره تونل افتخار تصمیم نگرفتم. بارسلونا پس از جام باشگاه جهان از زدن تونل افتخار خودداری کرد چون این موضوع برای آن ها اهمیتی نداشت. بعضی ها گفتند آن ها تونل افتخار نزدند چون در این جام حضور نداشتند اما این دروغ است. برای رفتن به این جام باید قهرمان اروپا شوید و بارسا در لیگ قهرمانان حضور داشت. ما تونل افتخار نمی زنیم چون بارسا این کار را در برنابئو نکرد.
البته که برای فصلی که بارسا داشته و قهرمانی شان احترام قائل هستیم. بردن لالیگا از نظر من از دیگر جام ها سخت تر است. این بازی جدول را تغییر نمی دهد اما می خواهیم خوب بازی کنیم و پیروز شویم. ما فصل خوبی در لالیگا نداشتیم اما نمی توانیم آن را ناکامی بدانیم.

والورده به اظهارات زیدان واکنش نشان داد
سرمربی بارسلونا به اظهارات زین الدین زیدان واکنش نشان داده است.
ارنستو والورده نیز در نشست خبری خودش پیش از بازی مقابل رئال مادرید نسبت به اظهارات زین الدین زیدان مبنی بر اینکه تیمش به جبران خودداری بارسلونا از زدن تونل افتخار در برنابئو به مناسبت قهرمانی رئال مادرید در جام باشگاه های جهان قصد ندارد در نیوکمپ تونل افتخار بزند واکنش نشان داده است.
والورده به نقل از مارکا گفته:
فکر نمی کنم اینکه ما برنابئو تونل افتخار نزدیم به معنای بی احترامی نسبت به رئال بوده باشد. ما درباره بحث تونل افتخار زیاد صحبت کردیم و ظاهرا هر چقدر بیشتر حرف بزنیم قرار نیست چیزی تغییر کند. مشکلی با اینکه رئال نمی خواهد تونل افتخار بزند ندارم. مسئله مهمی نیست. طبیعی است که انجام چنین کاری بین دو تیم رقیب سخت باشد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست