یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

۲۳ نفر لیست کی روش
حکم جوانمردانه، تماشاگران سرگردان، تیمهای دفاعیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱٣ خرداد ۱٣۹۷ -  ٣ ژوئن ۲۰۱٨کاپیتان پرو با درخواست کاپیتان‌های رقیب به جام جهانی راه یافت
آغاز بازی جوانمردانه قبل از سوت آغاز بازی

در پنجم اکتبر ٢٠١٧ (آبان ماه ١٣٩٦)، وقتی سوت پایان بازی پرو و آرژانتین در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی به صدا درآمد، مقامات فیفا پائولو گوئررو را فراخواندند تا تست دوپینگ بدهد. گوئررو کاپیتان و مهاجم پرو است و نتیجه دوپینگش مثبت از آب درآمد. یک ماه بعد، فیفا کاپیتان ٣٣ ساله پرو را به مدت یک‌سال از حضور در میادین فوتبال محروم کرد. پرو بدون گوئررو به پلی‌آف رفت و از پس نیوزیلند برآمد و به جام جهانی رسید. با راهیابی پرو به جام جهانی، دغدغه بزرگ فوتبالدوستان این کشور غیبت کاپیتان گلزن تیم‌شان در مصاف با تیم‌های فرانسه و دانمارک و استرالیا در گروه C این رقابت‌ها بود. تیم نه‌چندان قدرتمندی مثل پرو در غیاب کاپیتانش طبیعتا شانس کمی برای رسیدن به مراحل حذفی جام جهانی دارد.
گوئررو که در ٣٣ سالگی برای اولین بار از شانس بازی در جام جهانی برخوردار شده بود، درخواست تجدیدنظر در حکم محرومیت یکساله‌اش را به دادگاه حکمیت ورزش ارائه کرد ولی این دادگاه در اواخر اردیبهشت‌ماه، با لغو محرومیت او موافقت نکردند. این ابرام در حالی صورت گرفت که کمیته استیناف فیفا تحت‌تاثیر درخواست‌های گوناگون، به‌ویژه تلاش و اصرار مردم پرو، محرومیت گوئررو را شش ماه کاهش داد تا او بتواند در جام جهانی بازی کند ولی دادگاه حکمیت ورزش حکم فیفا را باطل کرد. اگر رای کمیته استیناف فیفا تایید شده بود، این بازیکن سابق بایرن مونیخ و هامبورگ از ١١ خرداد ماه می‌توانست دوباره بازی کند اما محرومیت او کاهش نیافت بنابراین کاپیتان پرو باید تا ژانویه ٢٠١٩ قید بازی فوتبال را می‌زد. سخت‌گیری ابتدایی فیفا، با اینکه گوئررو در آستانه جام جهانی بود، ناشی از جدیت این سازمان برای مبارزه با دوپینگ در ورزش فوتبال بود اما وقتی که فیفا کوتاه آمد، دادگاه حکمیت ورزش همچنان پایش را در یک کفش کرده و معتقد بود مرغ یک پا دارد!
اما سیزده روز قبل (اول خرداد) کاپیتان‌های فرانسه و دانمارک و استرالیا با انتشار نامه‌ای خطاب به فیفا، از فدراسیون جهانی فوتبال خواستند مدت باقیمانده از محرومیت کاپیتان پرو را ببخشد تا گوئررو بتواند در جام جهانی برای کشورش بازی کند. هوگو لوریس (کاپیتان فرانسه)، سیمون کیایر (کاپیتان دانمارک) و مایل یدیناک (کاپیتان استرالیا) مشترکا این نامه بی‌نظیر را امضا کردند و باب تازه‌ای را در آیین فتوت و بازی جوانمردانه در فوتبال گشودند. با نامه عجیب و احترام‌برانگیز این سه کاپیتان، سرانجام مقامات دادگاه حکمیت ورزش دل‌شان به رحم آمد و باقی محرومیت کاپیتان پرو را بخشیدند. در رای جدید این دادگاه آمده است: «به دلیل اینکه پرو بعد از ٣٦ سال با تلاش های این بازیکن ٣٤ ساله به جام‌جهانی صعود کرده است بسیار ناعادلانه است که این کشور از حضور این ستاره و این بازیکن باتجربه در اولین جام جهانی‌اش محروم شود.»

حضور ستاره ایرانی در لیست نهایی تیم ملی استرالیا
ستاره ایرانی‌الاصل اِی‌لیگ استرالیا و کاپیتان باسابقه ساکروس مسافر جام جهانی ۲۰۱۸ شدند.
برت فن‌مارویک لیست ۲٣ نفره و نهایی تیم ملی فوتبال استرالیا برای جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه را از طریق فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرد که در این بین نام دانیال ارزانی، ستاره و پدیده اِی‌لیگ استرالیا نیز در این لیست دیده می‌شود. ارزانی مورد توجه کارلوس کی‌روش برای حضور در تیم ملی ایران هم بود اما او در نهایت ساکروس را برای بازی در رده ملی انتخاب کرد. همچنین با قرار گرفتن نام تیم کیهیل در لیست ۲٣ نفره استرالیا، او در روسیه چهارمین دوره حضورش در مسابقات جام جهانی را تجربه خواهد کرد.
لیست ۲٣ نفره ساکروس به شرح زیر است:
برد جونز، مت رایان، دنی ووکوویچ، عزیز بهیچ، میلوس دگنک، متئو جورمان، جیمز مردیت، جاش ریسدون، ترنت ساینزبری، جکسون اروین، مایل جدنیک، رابی کروز، ماسیمو لوئونگو، مارک میلیگان، آرون موی، تام روجیچ، دانیال ارزانی، تیم کیهیل، تام جوریچ، متئو لِکی، جیمی مکلارن، آندرو نابوت و دیمیتری پتراتوس

۷ چالش پیش روی مسافران جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
ایرانی ها در شرایطی به دیدن مسابقات جام جهانی می روند که تورهای روسیه بدون بلیت مسابقات و گران تر از هر زمان دیگری فروخته می شود، ضمن اینکه مسافران جام جهانی در تهیه ارز نیز مشکل دارند.
به گزارش مشرق، پس از چهار سال ایران به مسابقات جام جهانی فوتبال صعود کرد اما این بار در فهرستی قرار گرفت که تیم های قدرتمندی مانند مراکش اسپانیا و پرتغال در مقابلش قرار گرفتند با این وجود بسیاری از فوتبال دوستان به دلیل حضور ایران در این مسابقات راهی کشور روسیه خواهند شد تا تیم ایران را همراهی و تشویق کنند آنها در شرایطی به این سفر خواهند رفت که چند چالش پیش رو دارند یکی از این چالش ها ارز مسافرتی است.

بازار بسته صرافی ها و ارزی که در دسترس تماشاگران نیست
تامین ارز مورد نیاز برای مسافرت یکی از مهمترین چالش های مسافران جام جهانی است. اکنون صرافی ها بسته است و خرید و فروش آزاد ارز نیز در حال حاضر غیر قانونی محسوب می شود. از سوی دیگر آنها به عنوان یک مسافر تنها می توانند در صورت سفر به کشور روسیه که با ایران مشترک المنافع است، حداکثر ۵۰۰ یورو ارز مسافرتی دریافت کنند . چند روز پیش بانک مرکزی اعلام کرد که تماشاگران بازی‌های جام جهانی فوتبال روسیه برای دریافت ارز مسافرتی، مجوز «فن آی دی» (FAN ID) خود را که توسط فدراسیون روسیه صادر شده است ارائه کنند.
بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی، تأمین و پرداخت ارز به مسافرانی که به منظور تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ قصد سفر به کشور روسیه را دارند، ارایه مجوز صادره از سوی سفارت فدراسیون روسیه توسط مسافر تحت عنوان FAN ID به جای ویزای آن کشور از نظر این بانک بلامانع است و مبلغ ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها، به متقاضیان تعلق می گیرد.

هر روز گران تر از دیروز
به نظر می رسید با این ابلاغیه بخشی از مشکلات مسافران روسیه حل شود اما ۵۰۰ یورو پاسخگوی هزینه های گزاف آنها در روسیه نخواهد بود. در نهایت اگر مسافری بتواند ارز مورد نیاز و یا بیشتری از بازار آزاد ایران تهیه و با خود به خارج از کشور ببرد، این اجازه را دارد که حداکثر ۵ هزار یورو از کشور خارج کند. بنابراین اگر هزینه های آنها مازاد بر این شود، به طور حتم بلاتکلیف خواهند شد.دومین چالش نرخ ارز است که گران شدن روز به روز آن، موجب شده تا هر روز سفر آنها به روسیه از روز قبل گران تر شود اکنون بیشتر پکیج ها به نرخ ارزی فروخته می شود تا آژانسهاکمترین ضرر را از نوسانات ارز داشته باشند و مسافر هر روز گران تر این پکیج را خریداری کند.

کمبود وقت برای رسیدن به دیدن بازی ها
سومین چالش تعداد روزهایی است که برای تورهای جام جهانی در نظر گرفته شده است. معمولا پکیج مسافرتی برای دیدن مسابقات جام جهانی ۵ یا ۱۲ روزه است، ۵ روز برای شهر سنت پترزبورگ و ۷ شب برای اولیانوفسک و یا در تور آژانسهای دیگر سه شب برای شهر کازان و چهار شب برای شهر اولیانوفسک و ۵ شب برای شهر سنت پترزبورگ در نظر گرفته شده است.
این درحالی است که این سه شهر در ایام جام جهانی بسیار شلوغ خواهد بود و پروازها و جاده ها به طور حتم ترافیک عظیمی خواهند داشت بنابراین بعید به نظر می رسد که در این مدت کم آن هم بدون در نظر گرفتن هیچ تاخیری در پروازها، مسافران بتوانند خود را به دیدن مسابقات برسانند. این پیش بینی حرمت الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران است که به خبرنگار مهر گفت به احتمال زیاد مسافران پس از بازگشت از روسیه با انبوهی از شکایات و نارضایتی ها برمی گردند.

بلیت بازی ها در دست چه کسی است؟
چهارمین چالش تهیه بلیت مسابقات بوده است. اکنون زمان تهیه بلیت برای مسافران روسیه تمام شده است. برخی از آژانسها به مسافران وعده داده بودند که تور جام جهانی با ارائه بلیت اجرا می شود. این در حالی است که به گفته رئیس دفاتر مسافرتی ایران هیچ آژانسی بلیت مسابقات را در اختیار ندارد و مسافران شخصا می بایست نسبت به تهیه بلیت اقدام میکردند.
پنجمین چالش، گران بودن تور روسیه نسبت به زمان های دیگری غیر از مسابقات است. تور کشور روسیه در زمان های دیگر حدود ۳ میلیون تا ۵ میلیون تومان برای یک هفته سفر فروخته می شد اما در این ایام نرخ این تورها به ۲۱ میلیون تومان رسیده است بنابراین اگر قرار باشد که مسافران از دیدن مسابقات محروم شوند، این تور برای آنها بسیار گران تمام شده است.

ازدحام جمعیت در شهرهای میزبان
ششمین چالش شلوغی بیش از حد شهرهای میزبان مسابقات است. در ایام مسابقات جام جهانی، کشور روسیه به خصوص در این سه شهر بسیار شلوغ خواهد بود، مراکز دیدنی مملو از گردشگر و فوتبال دوست است و ممکن خواهد بود که ارائه خدمات در مراکز خدماتی و رفاهی نیز به درستی انجام نشود.

سرگردان برای اعلام شکایت
هفتمین و مهمترین چالش مسافران ناراضی جام جهانی بعد از سفر به روسیه خواهد بود آنها پس از بازگشت از سفر در صورت اعلام نارضایتی و یا شکایت از دفاتر مسافرتی به هر دلیل از کیفیت نامناسب هتل، خدمات تور و یا .... گرفته تا نداشتن بلیت باید سرگردان در معاونت گردشگری و بخش نظارت و ارزیابی دفاتر مسافرتی و انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران شوند. بحث قیمت، کیفیت و یا بلیت هر کدام مربوط به یکی از این نهادهاست و باید برای هر بخشی سراغ مسئولش رفت. اگر بتوان جواب گرفت!
اینها نکاتی است که باید مسافران جام جهانی ۲۰۱۸ در هنگام سفر به روسیه در نظر بگیرند و خود را برای مواجه با چنین شرایطی از هم اکنون آماده کنند.

مدعیان قهرمانی جام جهانی از نگاه مورینیو
ژوزه مورینیو، سرمربی منچستریونایتد معتقد است که پرتغال و آرژانتین به خاطر مسی و رونالدو شانس بالایی برای قهرمانی دارند.
جام جهانی تا کمتر از دو هفته دیگر آغاز خواهد شد و حساسیت ها برای برگزاری این رقابت ها به اوج خود رسیده است. حال آقای خاص، از مدعیان جام و تیم‌هایی که شانس بیشتری برای قهرمانی دارند، صحبت کرد.
او در مصاحبه با مجله GQ گفت: بازیکنانی مثل رونالدو و مسی انقدر خوب هستند که می‌توانند یک تیم را حتی از روی کاغذ هم قوی تر کنند بنابراین به نظرم آرژانتین و پرتغال در جام جهانی مدعی خواهند بود. برزیل هم همینطور، به خاطر مربی اش تیته که هم در تاکتیک های دفاعی و هم هجومی فوق العاده است و همچنین برزیل استعداد های خیلی خوبی نیز دارد. آنها را تماشا خواهم کرد. در مورد اروپا باید بگویم اسپانیا بسیار قوی است. آنها مجموعی از بازیکنان با تجربه و جوان و با کیفیت هستند. ولی کسی چه می‌داند، جام جهانی همیشه پر از سورپرایز است.
مورینیو درباره حضور روی نیمکت تیم‌های ملی گفت: نه نه، من اصلا به مربی گری در رده ملی نزدیک نیستم. فکر می‌کنم مربی گری در باشگاه کار من است زیرا من نیاز دارم که هر روز تمرین کنیم و هر هفته بازی کنیم. باید بگویم فعلا، از آن روزی که خسته شوم، فاصله زیادی دارم.

فان خال تاکید کرد: جام جهانی ۲۰۱٨، جام تیم‌های دفاعی
سرمربی سابق تیم ملی هلند به بیان دیدگاه‌های خود درباره جام جهانی روسیه پرداخت که در آستانه شروع است.
به نقل از تلگراف، جام جهانی روسیه تقریبا دو هفته دیگر شروع می‌شود و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت ها باید در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان بروند.
لوئیس فان خال سرمربی هلندی در دوره قبل موفق شد تیم ملی کشورش را به رتبه سوم این رقابت‌ها برساند. او در این دوره غایب است و در جام جهانی حضور ندارد. فان خال درباره جام جهانی گفت: جام جهانی برای من چندان اهمیت ندارد چون تیم ملی کشورم در آن غایب است و نتوانست صعود کند. من فکر می‌کنم این جام، جام تیم‌های دفاعی باشد و خیلی از تیم‌ها اتوبوس پارک کنند.
سرمربی سابق منچستریونایتد و بارسلونا در پایان در پاسخ به این سوال که چه تیم‌هایی مدعی قهرمانی در جام جهانی هستند گفت: من معتقدم اسپانیا، برزیل و آلمان مدعیان قهرمانی در این دوره هستند.

لگدی که پس از ۱۲ سال دوباره سوژه شد
طعنه‌های کی‌روش به برانکو و کریمی

کارلوس کی‌روش یک بار دیگر با یک مصاحبه نیشدار نشان داد همچنان با یک‌سری از افراد حاضر در فوتبال ایران مشکل دارد و نزدیک‌شدن به جام جهانی نیز این اختلافات را کم‌رنگ نکرده است.
سرمربی تیم ملی که این روزها در استانبول در حال آماده‌کردن تیم ملی است، روز گذشته مصاحبه‌ای داغ با سایت فدراسیون فوتبال انجام داد. کی‌روش در این مصاحبه از کیفیت بازیکنان ابراز رضایت کرد و تأکید کرد این تیم می‌تواند در جام ملت‌ها نیز حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. او در این بخش، اما با کنایه صحبت کرد: «نباید فراموش کنیم که تیم ملی چند ماه دیگر جام ملت‌های آسیا را پیش‌‌رو دارد و من فکر می‌کنم مربی بعدی اگر یک یا دو تغییر انجام دهد، من سورپرایز می‌شوم؛ چون تیم تقریبا آماده است و تفکر ما نه‌تنها برای جام جهانی بلکه برای این بود که تیم ملی آماده و مهیای جام ملت‌ها نیز باشد. البته شاید مثل قبل مربیانی برگردند که در گذشته من شنیدم حتی اگر بازیکنان به بطری آب لگد می‌زدند یا نمی‌خواستند بازی کنند، بازهم به آنها بازی می‌دادند. اگر باز آن طرز تفکر برگردد و دوباره حاکم شود، شاید شاهد یک‌سری تغییراتی باشیم، اما اگر به این شکل نباشد، تغییر آن‌چنانی را نخواهیم داشت».
کی‌روش در این بخش از صحبت‌هایش از شخص خاصی نام نبرد، اما فوتبالی‌ها می‌دانند منظور او چه کسی است. در جام جهانی ۲۰۰۶ زمانی‌ که علی کریمی در نیمه دوم بازی ایران و پرتغال تعویض شد، لگدی نثار ساک پزشک تیم کرد. کریمی در بازی سوم با آنگولا نیز نپذیرفت بازی کند. او البته بعدها عنوان کرد دلیل لگد‌زدنش اعتراض به سرمربی تیم، برانکو ایوانکوویچ، نبوده است و به دلیل اینکه بد بازی کرد و ایران باخت، عصبانی بوده است.
سرمربی پرتغالی تیم ملی که هم با برانکو و هم با علی کریمی رابطه خوبی ندارد، روز گذشته به هر دو کنایه زد. او به برانکو طعنه زد که می‌خواهد جای او را در تیم ملی پس از جام جهانی بگیرد و متلک‌هایش به کریمی نیز که واضح است. کی‌روش در ادامه صحبت‌هایش درباره تیم ملی و تشریح عملکرد خود، یک بار دیگر به صورت غیرمستقیم سراغ زوج برانکو- کریمی رفت. «فکر می‌کنم به‌ویژه در ایران، بازیکنان من شایسته احترام بیشتری هستند. چرا؟ به این دلیل که وقتی صحبت از حمایت و بازی‌های دوستانه می‌شود، تنها بعضی افراد می‌آیند و صحبت‌هایی را انجام می‌دهند و هیچ‌کس راهکاری نشان نمی‌دهد. چرا وقتی بازی‌های دوستانه ما یکی‌یکی لغو می‌شود و وقتی که ما باید مبالغی را برای هتل یا خرید تجهیزات پزشکی بپردازیم و یک‌سری مسائل بسیار پایه‌ای که احتیاج داریم، کسی نمی‌آید و این حمایت را نشان بدهد؟ متأسفانه بعضی‌ها این‌گونه تظاهر می‌کنند که بنده و ما با باشگاه‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس مشکل داریم؛ درحالی‌که به‌هیچ‌وجه این‌طور نیست. من و ما هیچ مشکلی با این باشگاه‌ها نداریم و باید بگویم من برای مربیان باشگاه‌ها و بازیکنان آنها احترام قائل هستم، ولی افرادی می‌آیند با تهمت‌های جعلی و نادرست، مسئولیت‌نپذیرفتن خود را پشت پرچم این دو باشگاه پنهان می‌کنند. من با این افراد مشکل دارم؛ افرادی که می‌آیند در تلویزیون راجع به فساد مالی و اینکه رفتار حرفه‌ای از سوی مربیان انجام نمی‌شود و اتهام‌هایی را مطرح می‌کنند، من با اینها مشکل دارم. کسانی که درباره این موضوع صحبت نمی‌کنند که چه اشخاصی فامیل خودشان را وارد باشگاه‌هایشان کردند و چه اشخاصی هستند که با بازیکنان در حال تجارت هستند و این بیزینس را از طریق بازیکنان انجام می‌دهند. آنها راجع به این مسائل صحبت نمی‌کنند. با‌این‌حال من باید دوباره بگویم من برای باشگاه‌ها احترام قائلم و هیچ مشکلی با این باشگاه‌ها ندارم». این‌بار نیز منظور از کسی که در تلویزیون درباره فساد صحبت می‌کند، علی کریمی است. کریمی در برنامه نود از عملکرد فدراسیون انتقاد کرد. او همچنین عنوان کرد کی‌روش پسرخوانده‌اش را به تیم ملی آورده است که با واکنش تند سرمربی تیم ملی روبه‌رو شد. حالا به نظر می‌رسد کی‌روش به حضور برادر برانکو در کادر فنی پرسپولیس اشاره دارد و می‌گوید چرا این فرد (کریمی) دراین‌باره حرفی نزده است.

واکنش برانکو
طعنه‌های کی‌روش به برانکو با واکنش نه‌چندان تند سرمربی پرسپولیس همراه شد. برانکو بدون آنکه بخواهد با کی‌روش مقابله کند، گفت: «نمی‌دانم منظور کی‌روش از این صحبت‌ها چیست. اگر به اتفاقات جام جهانی ۲۰۰۶ اشاره دارد، باید بگویم برای او در جام جهانی روسیه آرزوی موفقیت دارم. من افتخار می‌کنم سرمربی بازیکنی مانند علی کریمی بودم؛ بازیکنی که یکی از بااستعداد‌ترین فوتبالیست‌های جهان بود». سرمربی قرمزها همچنین در پاسخ به اظهارنظر دیگر کی‌روش درباره اینکه چرا علی کریمی از مربیان دیگری که بستگان خود را به تیم‌شان می‌آورند و تجارت بازیکن می‌کنند، صحبت نمی‌کند، توضیح داد: «در‌این‌باره حتما از علی کریمی سوال کنید که چرا از من و امثال من انتقاد نمی‌کند!».

رونمایی از شماره بازیکنان تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸
لیست ۲۳ نفره کی‌روش مشخص شد؟

به گزارش خبرگزاری ها اسامی ۲٣ بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان که در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه حاضر خواهند بود تا فردا (دوشنبه - ۱۴ خرداد) از سوی کارلوس کی‌روش اعلام می‌شود.
نکته جالب پیش از اعلام اسامی، عکس تیمی با حضور تمام بازیکنان، اعضای کادر و مسئولان تیم ملی در پست‌های مختلف بود که بازیکنان با لباس‌های رسمی بازی‌ها و اعضای کادر با گرمکن‌های رسمی خود عکس گرفته‌اند. این عکس‌های تیمی معمولا عکس رسمی برای حضور تیم‌ها در تورنمنت‌هاست و موضوعی که جلب توجه می‌کند، شماره‌های مرتب بازیکنان است. در رقابت‌های جام جهانی ۲٣ بازیکن تیم ملی فقط مجاز به استفاده از شماره‌های یک تا ۲٣ هستند که این شماره‌ها به ترتیب زیر است:
۱- علیرضا بیرانوند
۲- مهدی ترابی
٣- احسان حاج‌صفی
۴- روزبه چشمی
۵- میلاد محمدی
۶- سعید عزت‌اللهی
۷- مسعود شجاعی
٨- مرتضی پورعلی‌گنجی
۹- امید ابراهیمی
۱۰- کریم انصاری‌فرد
۱۱- وحید امیری
۱۲- رشید مظاهری
۱٣- محمدرضا خانزاده
۱۴- سامان قدوس
۱۵- پژمان منتظری
۱۶- رضا قوچان‌نژاد
۱۷- مهدی طارمی
۱٨- علیرضا جهانبخش
۱۹- سیدمجید حسینی
۲۰- سردار آزمون
۲۱- اشکان دژاگه
۲۲- امیر عابدزاده
۲٣- رامین رضاییان
۲۴- علی قلی‌زاده
با توجه به شماره‌بندی انجام شده، اگر این عکس تیمی را عکس رسمی تیم ملی برای حضور در جام جهانی بدانیم، از بازیکنان فعلی حاضر در اردو علی قلی‌زاده در لیست ۲٣ نفره نهایی قرار نمی‌گیرد و کی‌روش باید قلم قرمز خود را روی نام این بازیکن بکشد. با این شرایط از بازگشت سیدجلال حسینی، وریا غفوری، کاوه رضایی و سیدحسین حسینی که در لیست استندبای تیم ملی بودند هم خبری نخواهد بود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست