یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تَرین‌های جام جهانی ۲۰۱۸
جوان ۱۹، مسن ۴۵، جا مانده ها، معدل سنی ایران، مر گل و تیم آلماناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۵ خرداد ۱٣۹۷ -  ۵ ژوئن ۲۰۱٨با معرفی فهرست نهایی بازیکنان حاضر در جام جهانی، مشخصات آماری بازیکنان حاضر در این رقابت‌ها مشخص شد.
به گزارش ایسنا، جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ۱۰ روز دیگر آغاز می‌شود و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در ۸ گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند. امروز، دوشنبه فهرست نهایی تیم‌های حاضر در جام جهانی روسیه اعلام شد. بر مبنای این فهرست مشخصات آماری بازیکنان به شرح زیر اعلام شد:
مسن‌ترین بازیکن:
عصام الحضری (مصر) ۴۵ سال
جوان‌ترین بازیکن:
دانیل ارزانی (استرالیا) ۱۹ سال
سنگین‌وزن‌ترین بازیکن:
یانیک وسترگارد (دانمارک) ۹۸ کیلوگرم
سبک‌وزن‌ترین بازیکن:
تاکاشی اینو (ژاپن)، خاویر آکوئینو (مکزیک) و مبارک بوصفا (مراکش) ۵۹ کیلوگرم
قدبلندترین بازیکن:
لاور کالینیچ (کرواسی) ۲۰۱ سانتی‌متر
کوتاه‌قدترین بازیکن:
آلبرتو کوئینترو (پاناما)، یحیی الشهری (عربستان) و ژردان شکیری (سوئیس) ۱۶۵ سانتی‌متر
طولانی‌ترین اسم روی پیراهن:
ترنت آلکساندر آرنولد (انگلیس)
کوتاه‌ترین اسم روی پیراهن:
اوبی (نیجریه)، آگو (نیجریه) و ساو (سنگال)
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از پنج‌شنبه هفته آینده (۲۴ خرداد) با دیدار روسیه و عربستان در ورزشگاه لوژنیکی مسکو آغاز خواهد شد.

میانگین سنی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸
مُسن‌ترین و جوان‌ترین بازیکن ایران
تیم ملی فوتبال ایران با میانگین سنی ۲۷ سال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور خواهد داشت.
به گزارش مشرق، با اعلام لیست نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه و مشخص شدن ۲٣ بازیکن برای رقابت با اسپانیا، پرتغال و مراکش، میانگین سنی تیم ملی نیز مشخص شد. تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی روسیه نسبت به تجربه قبلی خود در برزیل با کاهش میانگین سنی روبه‌رو بوده و بازیکنان جوانی چون سعید عزت‌اللهی، مجید حسینی، مهدی ترابی و... به کاهش میانگین سنی تیم ملی کمک کرده‌اند.
تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با حضور بازیکنانی چون جواد نکونام، سیدجلال حسینی، امیرحسین صادقی، رحمان احمدی و... که بالای ٣۰ سال سن داشتند، میانگین سنی بالاتری داشت. در جام جهانی گذشته علیرضا جهانبخش با ۲۱ سال سن جوان‌ترین بازیکن تیم ملی بود که در حال حاضر جوان‌ترین بازیکن تیم ملی ۲۲ سال سن دارد که البته تعداد ۲۲ ساله‌ها، به دو نفر می‌رسد. یکی سعید عزت‌اللهی و دیگری مجید حسینی که هافبک شماره ۶ تیم ملی ٣ ماه و ۱۰ روز از مدافع تیم ملی جوان‌تر است.
در حال حاضر تیم ملی شش بازیکن بالای ٣۰ سال دارد که پژمان منتظری با ٣۵ سال مسن‌ترین بازیکن محسوب می‌شود. عزت‌اللهی که جوان‌ترین بازیکن تیم ملی محسوب می‌شود، متولد ۱۰ مهرماه ۱٣۷۵ است. پژمان منتظری نیز به عنوان مسن‌ترین بازیکن تیم ملی در تاریخ ۱۵ شهریورماه ۱٣۶۲ متولد شده است.

سن بازیکنان تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱٨ به شرح زیر است:
۱- علیرضا بیرانوند، ۲۶ سال
۲- مهدی ترابی، ۲۴ سال
٣- احسان حاج‌صفی، ۲٨ سال
۴- روزبه چشمی، ۲۵ سال
۵- میلاد محمدی، ۲۵ سال
۶- سعید عزت‌اللهی، ۲۲ سال
۷- مسعود شجاعی، ٣۴ سال
٨- مرتضی پورعلی‌گنجی، ۲۶ سال
۹- امید ابراهیمی، ٣۱ سال
۱۰- کریم انصاری‌فرد، ۲٨ سال
۱۱- وحید امیری، ٣۰ سال
۱۲- رشید مظاهری، ۲۹ سال
۱٣- محمدرضا خانزاده، ۲۷ سال
۱۴- سامان قدوس، ۲۵ سال
۱۵- پژمان منتظری، ٣۵ سال
۱۶- رضا قوچان‌نژاد، ٣۱ سال
۱۷- مهدی طارمی، ۲۶ سال
۱٨- علیرضا جهانبخش، ۲۵ سال
۱۹- سیدمجید حسینی، ۲۲ سال
۲۰- سردار آزمون، ۲٣ سال
۲۱- اشکان دژاگه، ٣۲ سال
۲۲- امیر عابدزاده، ۲۵ سال
۲٣- رامین رضاییان، ۲٨ سال
مجموع سن ۲٣ بازیکن تیم ملی ۶۲۷ سال است که میانگین سنی آنها به ۲۷ سال و ۲ ماه می‌رسد. تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نیز میانگین سنی ۲۷ سال و ۴ ماه داشت که با این شرایط تیم کارلوس کی‌روش پس از کسب تجربه از جام جهانی قبلی، کمی جوان‌تر شده است.

ایران جوان و بلندترین تیم آسیا؛
آنالیز جالب AFC از تیم ملی فوتبال ایران و معرفی بازیکنان کلیدی
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا آنالیز جالبی از تیم ملی فوتبال ایران قبل از حضور در جام جهانی روسیه داشته و از عزت اللهی، آزمون و جهانبخش به عنوان سه بازیکن کلیدی یاد کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا طبق روال هر روز به معرفی یکی از تیم های آسیایی حاضر در جام جهانی روسیه پرداخته و گزارش امروز خود را به آنالیز تیم ملی ایران اختصاص داده است که این گزارش در زیر می آید:

* نگاه کلی به تیم ایران
با منتفی شدن سه مسابقه از ۶ دیدار تدارکاتی پیش از حضور در جام جهانی، آماده سازی تیم ملی ایران کمتر ایده آل است اما کی روش با پتانسیلی که در تیم ایران وجود دارد به نمایش قدرتمندانه در روسیه اعتماد دارد. به خاطر همگروهی با دو قهرمان اخیر اروپا یعنی اسپانیا و پرتغال و همچنین مراکش که از آن به عنوان گروه مرگ یاد می شود، خیلی ها معتقدند کار ایران خیلی زود در جام جهانی تمام می شود.
ایران تنها تیم آسیایی بود که بدون شکست و با اختلاف ۷ امتیازی نسبت به تیم دوم گروه A به جام جهانی رسید. ۱۱ گل سردار آزمون و ۸ گل مهدی طارمی به تیم ملی کمک کرد تا در تمام مسابقات خانگی پیروز شوند البته به جز تساوی ۲ - ۲ مقابله سوریه در آخرین بازی و بعد از قطعی شدن حضور ایران در جام جهانی.

بازیکنان کلیدی
علیرضا جهانبخش: وینگر ۲۴ ساله ایران که عنوان آقای گلی لیگ هلند را با ۲۱ گل از آن خود کرد. زیرکی این بازیکن جرقه خلاقیت ایران در کناره زمین خواهد بود.
سردار آزمون: آزمون گلزنترین بازیکن ملی است که در ۳۱ مسابقه، ۲۳ گل به ثمر رسانده است.
سعید عزت اللهی: هافبکی که بالانس را به خاطر ترکیب عالی مهارت و فیزیکش در میانه میدان ایجاد می کند.

سرمربی
کارلوس کی روش سرمربی سابق امارات، آفریقای جنوبی و تیم ملی پرتغال، ایران را برای دومین بار پیاپی راهی جام جهانی کرده است. در سال ۲۰۱۴، ایران در جام جهانی یک امتیاز کسب کرد و همچنین صاحب اولین کلین شیت (گل نخوردن) در تاریخ جام جهانی شد. یکسال بعد، کی روش تیم ملی را به مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیا رساند ولی در ضربات پنالتی مقابل عراق شکست خورد.

آقای پاس
در دیدار با اسپانیا و پرتغال، مردان کی روش با دو تیم صاحب بهترین خط میانی دنیا مواجه می شود. به این ترتیب نقش هافبک میانی ایران یعنی سعید عزت اللهی تعیین کننده است. عزت اللهی به خاطر محرومیت در بازی اول ایران با مراکش حضور ندارد ولی بازگشت این هافبک ۱۹۰ سانتیمتری در دو بازی بعدی، شانس خوبی برای تیم ملی خواهد بود. این هافبک ۲۱ ساله در مرحله انتخابی جام جهانی بیشتر از سایر بازیکنان و ۲۹۹ پاس داده است که این ارزش او را برای برقراری ارتباط بین مدافعان و مهاجمان نشان می دهد.

ثبات دفاعی
اگر یک جنبه در تیم ملی ایران باشد که کی روش آنرا پیوسته بهبود بخشیده باشد، آن جنبه بازی دفاعی تیم است. تیم ایران در مرحله انتخابی جام جهانی در ۱۰ مسابقه، فقط ۲ گل دریافت کرد. تیم ایران ۹ کلین شیت را ثبت کرده است و هر دو گل را در بازی خانگی مقابل سوریه دریافت کرد. کی روش تصمیم گرفت جلال حسینی مدافع مرکزی تیمش را از لیست جام جهانی کنار بگذارد. کاپیتان پرسپولیس در ۶ مسابقه مرحله انتخابی، تیم ملی را همراهی کرد ولی مربی پرتغالی تصمیم دارد از زوج پژمان منتظری استقلالی و مرتضی پور علی گنجی مدافع السد در قلب خط دفاع استفاده کند.

آمار جذاب
تیم ایران با میانگین قدی ۱۸۳، بلندقدترین تیم آسیایی حاضر در جام جهانی روسیه است. آنها همچنین جوانترین تیم در بین تیم هایی آسیایی جام جهانی هستند؛ آنهم با میانگین سنی ۲۶ سال.

آیا می دانستید؟
امیر عابدزاده دروازه بان ایران پسر احمدرضا عابدزاده دروازه بان پیشین تیم ملی ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه است. در کنار کاسپر اشمایکل دروازه بان دانمارک، عابدزاده یکی از دو دروزاه بانی است که والدین آنها سابقه دروازه بانی در جام های جهانی را دارد.

بزرگترین ستاره‌های جامانده جام جهانی ۲۰۱٨
با اعلام فهرست نهایی آلمان و خط خوردن لروی سانه، جمع جامانده های بزرگ جام جهانی ۲۰۱٨ کامل شد.
به گزارش تابناک ورزشی، واقعا کمتر کسی تصور می کرد که لروی سانه، ستاره سیتی که فصل درخشانی را پشت سر گذاشته بود، در فهرست نهایی ژرمن ها برای جام جهانی جایی نداشته باشد و یواخیم لوو همه را با این تصمیم خود شگفت زده کرد. سانه اولین خط خورده بزرگ جام جهانی نیست ولی بدون شک بزرگترین و غیرمنتظره ترین شان به حساب می آید.

در زیر نگاهی داریم به دیگر غایبان بزرگ جام جهانی روسیه:
تیم ملی آلمان: لروی سانه (سیتی)، گوتزه (دورتموند)، شورله (دورتموند)
تیم ملی برزیل: داوید لوئیز (چلسی)، الکس ساندرو (یوونتوس)، فابینیو (لیورپول)
تیم ملی فرانسه: مارسیال (یونایتد)، پایت (مارسی)، لاکازت (لیون) بنزما (رئال)
تیم ملی آرژانتین: ایکاردی (اینتر)
تیم ملی اسپانیا: فابرگاس (چلسی)، بیرین (آرسنال)، مارکوس آلونسو (چلسی)، موراتا (چلسی)، سرجی روبرتو (بارسا)
تیم ملی بلژیک: ناینگولان (آ اس رم)

مرکل در اردوی تیم ملی فوتبال آلمان
مرکل در اردوی تیم ملی فوتبال آلمان فوتبال حاضر شد و از روند تمرینی این تیم مطلع شد.
تیم ملی فوتبال آلمان اردوی آماده‌سازی خود را برگزار کرده است و بر این اساس آنگلا مرکل صدراعظم ژرمن‌ها در تمرینات این تیم حاضر شد و از نزدیک نظاره‌گر تمرینات تیم کشورش بود.
مرکل پس از تمرین ژرمن‌ها عکس یادگاری با آن‌ها گرفت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست