یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ایران و کسب مقام دوم در زشتی!
۱۶ تیم یک هشتم، زنان عربستان در افتتاحیه، ۴ میلیارد نفر با فوتبالاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۷ خرداد ۱٣۹۷ -  ۷ ژوئن ۲۰۱٨پوتین: ۴ تیم مدعی قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸ هستند
یاشین، پله و مارادونا را دوست دارم
رئیس‌جمهور روسیه از حریف ایران به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال در این کشور نام برد.
به نقل از مدیا کورپریشن چین، ولادیمیر پوتین یک روز پیش از سفر به چین جهت شرکت در نشست سازمان همکاری شانگهای درباره مدعیان قهرمانی جام جهانی ۲۰۱٨ فوتبال گفت: این پرسش سختی است و مدعیان بسیاری وجود دارند. برزیل و آرژانتین از آمریکای جنوبی و آلمان که در جام جهانی گذشته عالی بازی کرد نامزدهای قهرمانی هستند. اسپانیا هم کیفیت بسیار بالایی دارد و عالی فوتبال بازی می‌کند. مدعیان دیگری نیز هستند اما آنها قدرتمندترین محسوب می‌شوند.
رئیس‌جمهور روسیه درباره بهترین بازیکن فوتبال جهان اظهار داشت: در میان بازیکنان فوتبال روسیه لئو یاشین را خیلی دوست دارم. در میان خارجی‌ها نیز پله. البته مارادونا را هم خیلی دوست دارم.
پوتین درباره احتمال تماشای دیدارهای جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه گفت: بله، بازی‌ها را تماشا خواهم کرد. به عنوان رئیس‌جمهور روسیه باید در بازی‌های افتتاحیه و فینال حضور داشته باشم. باید به برنامه‌هایم نگاه کنم و اگر بتوانم در دیگر بازی‌ها نیز به عنوان تماشاگر حضور خواهم یافت.
رئیس‌جمهور روسیه درباره تیم ملی فوتبال کشورش گفت: امیدوارم با احترام و عظمت بازی کنند. فوتبالی مدرن و مهیج را به نمایش بگذارند و تا پایان پیش بروند. باید اعتراف کنم که متاسفانه تیم ملی فوتبال روسیه این اواخر نتایج خوبی به دست نیاورد. هدف اصلی روسیه برگزاری با عظمت جام جهانی ۲۰۱٨ فوتبال است تا میلیون‌ها هوادار در سراسر جهان جشن بگیرند. این بزرگترین دستاورد برای ما خواهد بود.

جام جهانی ۲۰۱۸ - سامورا: می‌خواهیم تا سال ۲۰۲۶، شصت درصد جمعیت جهان مرتبط با فوتبال باشند
خبرگزاری تاس روسیه به نقل از، فاطیما سامورا در حاشیه مراسم ولادیمیر مسکو به عنوان پایتخت فرهنگی جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه نوشت: پیش از آمدن به روسیه چیزهای زیادی درباره این کشور شنیده بودم. در ۲ سال اخیر این دومین سفرم به روسیه است و باید اعلام کنم مردم روسیه بسیار مهمان‌نواز هستند. وارد ۵۵ سالگی‌ زندگی‌ام شدم و باید جدی صحبت کنم. ضمنا اداره‌ای بزرگی برای قراردادن هدایایی که در روسیه دریافت کردم ندارم!
دبیرکل فیفا سپس با اشاره به برنامه‌های آینده فیفا اظهار داشت: مدیریت جدید فیفا برنامه‌های گسترده‌ای برای توسعه فوتبال دارند و می‌خواهیم تا سال ۲۰۲۶ میلادی ۴ میلیارد نفر یعنی ۶۰ درصد جمعیت جهان ارتباط با فوتبال داشته باشند یا در سازماندهی آن شرکت کنند. رسیدن به این هدف بدون حساب‌کردن روی روسیه امکان‌پذیر نیست. روسیه بزرگترین کشور جهان است.
سامورا در خاتمه ضمن ابراز خرسندی از مراسم فرهنگی ولادیمیر گفت: چند ساعتی اینجا بودم اما احساس کردم تعطیلات پایان هفته من به خوشی گذشت. شاید الان دیگر این حرفم سیاسی نباشد اما این یک حقیقت است که انتخاب روسیه برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۱٨ فوتبال یک تصمیم درست بود.

آقای خاص ۱۶ تیم صعود کننده از مرحله گروهی جام بیست‌و‌یکم که تیم ملی ایران جزو آنها نیست را پیش‌بینی کرد
به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژوزه مورینیو سرمربی منچستریونایتد می‌گوید تصور می‌کند که در نبرد میان بازیکنان ملی‌پوش او در جام جهانی ۲۰۱٨ در ترکیب تیم‌های ملی انگلیسی و بلژیک شانس پیروزی انگلیسی‌ها بیشتر است.
تیم‌های ملی انگلیس و بلژیک در گروه G با یکدیگر روبه‌رو خواهند شد و مورینیو ۵۵ ساله در این بازی شاهد رودر رو شدن تعدادی از بازیکنانش از جمله جسی لینگارد و فیل جونز در ترکیب سه‌شیر مقابل روملو لوکاکو و مروان فلینی در ترکیب «شیاطین سرخ» است.
مورینیو گفت: من نمی‌خواهم احساسی حرف بزنم اما مجبورم اینگونه باشم. من می‌خواهم بازیکنانم برنده باشند اما در عین حال می‌خواهم که آنها به تعطیلات بروند. پس انتخاب میان این دو گزینه برایم سخت خواهد بود. من فکر می‌کنم که در این گروه انگلیس به عنوان صدرنشین و بلژیک به عنوان تیم دوم صعود می‌کنند.
آقای خاص سپس به گروهی که تیم ملی کشور خودش، پرتغال در آن با تیم‌های ملی اسپانیا، ایران و مراکش رقابت‌ خواهد داشت اشاره کرد و افزود: من بعداً نشان خواهم داد که کاملاً پرتغالی‌ام اما به نظرم پرتغال پایین‌تر از اسپانیا و به عنوان تیم دوم صعود خواهد کرد.
مورینیو نه تنها گروه‌هایی که بازیکنان ملی‌پوش او در آن بازی می‌کنند، بلکه سرنوشت همه گروه‌های جام بیست‌و‌یکم را پیش بینی کرد.
پیش‌بینی آقای خاص از تیم‌های صعود کننده گروه‌های هشت‌گانه این رقابت‌ها به شرح زیر است:
گروه A: اروگوئه به عنوان تیم اول و روسیه به عنوان تیم دوم (مصر و عربستان سعودی حذف می‌شوند)
گروه B: اسپانیا به عنوان تیم اول و پرتغال به عنوان تیم دوم (ایران و مراکش حذف می‌شوند)
گروه C: فرانسه به عنوان تیم اول و استرالیا به عنوان تیم دوم (پرو و دانمارک حذف می‌شوند)
گروه D: آرژانتین به عنوان تیم اول و نیجریه به عنوان تیم دوم (کرواسی و ایسلند حذف می‌شوند)
گروه E: برزیل به عنوان تیم اول و سوئیس به عنوان تیم دوم (صربستان و کاستاریکا حذف می‌شوند)
گروه F: آلمان به عنوان تیم اول و مکزیک به عنوان تیم دوم (سوئد و کره جنوبی حذف می‌شوند)
گروه G: انگلیس به عنوان تیم اول و بلژیک به عنوان تیم دوم (پاناما و تونس حذف می‌شوند)
گروه H: سنگال به عنوان تیم اول و لهستان به عنوان تیم دوم (کلمبیا و ژاپن حذف می‌شوند)

جام‌جهانی ۲۰۱۸ - تیم منتخب محبوب‌ترین بازیکنان جام بیست‌ویکم در شبکه‌های اجتماعی
با نزدیک شدن جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه، حواشی مربوط به این رقابت‌ها هم در حال افزایش است، از جمله فعالیت هواداران هر یک از تیم‌ها در شبکه‌های اجتماعی و رجزخوانی آنها برای رقبا.
در همین راستا، نشریه مارکا، نگاهی انداخته به محبوب‌ترین بازیکنان حاضر در جام جهانی از نظر پربازدید بودن اخبار مرتبط با آنها در فضای مجازی از ابتدای فصل و محبوب‌ترین آنها در هر پست از زمین بازی را در قالب تیم منتخب محبوب‌ترین بازیکنان جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه معرفی کرده است. اخبار مربوط به ۱۱ بازیکن این تیم منتخب در اینترنت، از ابتدای فصل اخیر تا کنون بیش از ۹ میلیون صفحه بازدید داشته و بیش از ۷۰ میلیون ساعت زمان صرف خواندن آنها شده است.
بر این اساس، در تیم منتخب پرطرفدارترین بازیکنان جام جهانی، داوید دخه‌آ سنگربان اسپانیایی منچستریونایتد با ۷٣ میلیون بازدید درون دروازه قرار گرفته است. سرخیو راموس، کاپیتان اسپانیایی رئال مادرید با ۱۰۵ میلیون صفحه بازدید و مس هوملس مدافع آلمانی بایرن مونیخ با ۲۹ میلیون صفحه بازدید در مرکز خط دفاعی هستند. همچنین مارسلو مدافع برزیلی رئال مادرید با ۴۵۲ میلیون صفحه بازدید در سمت چپ و هم‌تیمی اسپانیایی او دنی کارواخال با ۴۵ میلیون صفحه بازدید در سمت راست خط دفاعی قرار دارند.
پل پوگبا هافبک فرانسوی منچستریونایتد با ۱۱۵ میلیون صفحه بازدید به عنوان هافبک دفاعی تیم منتخب جام جهانی ایفای نقش می‌کند و کوین دی‌بروینه، هافبک بلژیکی منچسترسیتی را با ۴۰ میلیون صفحه بازدید و کوتینیو، بال چپ برزیلی بارسلونا را با ۱۷۶ میلیون صفحه بازدید به ترتیب در سمت راست و چپ خود دارد.
مثلث خط حمله تیم منتخب جام جهانی ۲۰۱٨ را نیز کسانی تشکیل نداده‌اند جز لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و محمد صلاح. صلاح مهاجم مصری لیورپول با ۱۰۴ میلیون صفحه بازدید به عنوان گوش راست، رونالدو، مهاجم پرتغالی رئال مادرید با ۱٨۲۴ میلیون صفحه بازدید به عنوان گوش چپ و لیونل مسی مهاجم آرژانتینی بارسلونا با ۶٨۶ میلیون صفحه بازدید به عنوان مهاجم نوک انتخاب شده‌اند.
در همین حال نشریه مارکا دیاگرامی از نتایج احتمالی بازی‌های مراحل حذفی جام جهانی ۲۰۱٨ بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده که در آن تیم ملی آرژانتین به عنوان قهرمان احتمالی این رقابت‌ها معرفی شده است.

پیراهن ایران؛ دومین لباس زشت جام جهانی ۲۰۱٨ شد
پیراهن تیم ملی ایران در ادوار گذشته جام های جهانی همیشه جزو بهترین و زیباترین کیت ها از سوی سایت های معتبر دنیا انتخاب می شد. با توجه به این عقبه خوب از طراحی های زیبا برای پیراهن تیم ملی ایران همه فوتبال دوستان انتظار یک طراحی زیبا و بی عیب و نقص برای تیم ملی در جام جهانی روسیه را داشتند.
به گزارش تابناک ورزشی، با رونمایی از لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی همه آرزوهای هواداران به نوعی به باد رفت چون طراحی ساده، بی ذوق و بدون رنگ آمیزی زیبا نشان داد که طرح دلخواه و همیشگی پیراهن ایران محقق نمی شود.
لباس بدون ذوق و به نوعی بسیار ساده ایران نه تنها از سوی رسانه های داخلی مورد انتقاد قرار گرفت بلکه رسانه های جهان نیز به طرح نامناسب آن پرداختند. هفته گذشته روزنامه تلگراف به بررسی لباس های اول و دوم همه تیم های حاضر در جام جهانی پرداخت و به رده بندی آنها همت گماشت. این سایت معیارهایی از جمله مناسب بودن برای زمان فعلی ( یعنی سال ۲۰۱٨ میلادی)، متفاوت بودن با طرح های گذشته، توجه به این مسئله که لباس ها در تلویزیون از فواصل دور نشان داده می شوند، ماندگاری در ذهن مردم و همچنین طرح دار بودن (ساده و یکدست نبودن) به عنوان فاکتورهای رده بندی در نظر گرفته بود.
کیت ایران سومین لباس زشت جام جهانی ۲۰۱٨
کیت تیم ملی ایران در این رده بندی از میان ۶۴ کیت مختلف در رده ۵۹ قرار گرفت و لباس دوم ایران نیز در رده ۵۰ جای گرفت. با تفکیک کیت اول و دوم ایران در این گزارش لباس اول یوزها از ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی در رده ۳۰ قرار گرفت که به نوعی آخرین رده ها است.
تلگراف درباره لباس اول و نامناسب تیم ملی ایران این طور نوشته بود: رونمایی از پیراهن تیم ملی ایران بدون هیچ ایده بود و بازیکنان در دیدار دوستانه با ترکیه به شکلی بسیار ساده با لباس های اصلی جام جهانی وارد زمین بازی شدند. این رونمایی بدون هیچ حیوان، بدون هیچ شعار سه کلمه ای و بدون هیچ کنفرانسی رونمایی شد. این روش آنها را تحسین می کنیم ولی لباس های بی معنای آنها را خیر! این لباس به نظر آشنا می رسد. لباس ایران شبیه به پیراهن اول مراکش و دوم مصر است. زمانیکه کارهای دیدنی و زیبای آدیداس را در لباس های دیگر تیم های ملی حاضر در جام جهانی را می بینیم، متوجه می شویم که اولویت آنها چه تیم ها و کشورهایی هستند.
در این گزارش پیراهن تیم ملی ایران به نوعی جزو زشت ترین پیراهن های تیم ملی قرار گرفت و پس از پیراهن سوئیس و مراکش کیت ایران سومین پیراهن زشت حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ شد.

افتتاحیه تاریخی جام جهانی برای زنان عربستانی
برای اولین بار در تاریخ، ۶ زن عربستانی در افتتاحیه جام جهانی حضور خواهند داشت.
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال عربستان که در گروه اول رقابت های جام جهانی ۲۰۱٨ با روسیه، اروگوئه و مصر همگروه شده، باید دیدار افتتاحیه این تورنمنت را در مقابل روسیه برگزار کند.
اما قبل از این مسابقه، جشن افتتاحیه جام جهانی برگزار خواهد شد. به گزارش روزنامه الریاضیه عربستان، این مراسم امسال برای زنان سعودی تاریخی خواهد بود چرا که ۶ زن عربستانی پرچم این کشور را در این مراسم افتتاحیه در ورزشگاه در دست خواهند داشت. آنها در یک شرکت بین المللی در زمینه میعانات گازی فعالیت می کنند. زنان عربستانی که چند ماهی است اجازه حضور در ورزشگاه های کشورشان را به دست آورده اند، حالا با این اتفاق که در روسیه برای ۶ تن از آنها می افتد، یک روز تاریخی دیگر را تجربه خواهند کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست