یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پاریس - برای آزادی نسرین ستوده و همه زندانیان سیاسی و لغو اعدام!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲ تير ۱٣۹۷ -  ۲٣ ژوئن ۲۰۱٨


روز یکشنبه ۲۴ ژوئن ساعت ٣ بعداز ظهر
میدان شاتله _ پاریس

برای آزادی نسرین ستوده
و آزادی همه زندانیان سیاسی و لغو اعدام مبارزه کنیم!

نسرین ستوده چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧بار دیگر بازداشت و روانه زندان شد. او در تماسی از زندان گفته است بازداشت غیرقانونی او به دلیل شکایت "مهدی پِی‌تام" بازپرس پرونده شاپرک شجری‌زاده، از دختران خیابان انقلاب، بوده است. خانم ستوده وکالت چند معترض به حجاب اجباری را بر عهده دارد.

افکار عمومی ایران و حتی بسیاری از نهادهای مدافع حقوق بشر در جهان مطلع اند که خانم ستوده به عنوان یک وکیل مستقل و شجاع، وکالت بسیاری از محرومین حقوق انسانی را در مقابل سرکوبگریهای حکومت و دستگاه ظالم ِقضائی جمهوری اسلامی بعهده گرفته است و به دفعات، خود نیز به زندان افتاده و حتی از حق کار محروم گشته است.

جمهوری اسلامی سالهاست که سیاست ماجراجویی در خارج و سرکوب در داخل را راه حلی برای مقابله با بحران های مزمن ساختاری خود می داند. در مقطع کنونی نیز بیشترین تلاشش را روی سرکوب صدای آزادیخواهان در داخل متمرکز نموده است. اعدام محمد ثلاث یکی از اخرین نمونه های اقدام جنایایتکارانه جمهوری اسلامی است. هم اکنون، چندین زندانی سیاسی و عقیدتی در زندان‌های جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده اند و جان رامین حسین پناهی بیش از هرزمان دیگر در خطر است.

« هماهنگی ایرانیان در پاریس » برای آزادی نسرین ستوده و دیگر زندانیان سیاسی و لغو حکم اعدام، یکشنبه سوم تیر ۱٣۹۷ برابر ۲۴ ژوئن ۲۰۱٨ در میدان شاتله _ پاریس گردهم می آیند و از همه انسانهای آزادیخواه و عدالت طلب می خواهند تا با شرکت در این تحمع اعتراضی صدای نسرین ستوده و سایر زندانیان در بند را پر طنین کنند. ما ضمن محکوم کردن اعدام محمد ثلاث و دستگیری وکیل مدافع او بر این باوریم که تیغ سرکوب جمهوری اسلامی در سکوت تیزتر می شود. نگذاریم جمهوری اسلامی زندانیان سیاسی را در سکوت به بند کشد و جان زندانیانی همچون رامین حسین پناهی را به خطر اندازد.


هماهنگی ایرانیان در پاریس برای ازادی نسرین ستوده
جمعه اول تیر ۱٣٩٧ - ۲۲ ژوئن ٢٠١٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست