یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ده ها هزار نفر علیه ترامپ در لندن به خیابان آمدند


• هزاران تن از مخالفان رئیس‌جمهوری آمریکا عصر جمعه پس از طی کردن خیابان‌های مرکزی لندن و تجمع در میدان مشهور ترافلگار در شعارهای خود دونالد ترامپ را مایه ننگ و فلاکت در جهان خواندند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۲ تير ۱٣۹۷ -  ۱٣ ژوئيه ۲۰۱٨هزاران تن از مخالفان رئیس‌جمهوری آمریکا عصر جمعه پس از طی کردن خیابان‌های مرکزی لندن و تجمع در میدان مشهور ترافلگار در شعارهای خود دونالد ترامپ را مایه ننگ و فلاکت در جهان خواندند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معترضان در شعارهای خود تأکید داشتند که خواهان رابطه ویژه با آمریکا نیستند و فریاد می‌زدند 'ترزا می دست ترامپ را رها کن'، 'انگلیس را تحقیر نکن'.
در این تجمع اعتراضی که شمار زیادی از فعالان حقوق بشری، ضد جنگ، رهبران صنفی و اتحادیه‌های کارگری حضور داشتند، سیاست‌های کاخ سفید عامل ترویج خشونت و درگیری و ترامپ نماد تنفر، فقر و ورشکستی خوانده شد.

شرکت‌کنندگان همچنین شعارنوشته و پارچه نوشته‌هایی را در دست داشتند که روی آن عبارت‌هایی همچون 'اینجا کاروان مقاومت است'، 'از ترامپ در انگلیس و هیچ کجای دیگر استقبال نمی‌شود'، 'ترامپ یک خبر دروغ است' و 'ترامپ یک کابوس است' نوشته‌شده بود. شماری از افراد حاضر در این تجمع، پرچم فلسطین را در اعتراض به تصمیم ترامپ برای انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به شهر قدس در فلسطین اشغالی، به اهتزاز درآوردند.

این تجمع اعتراضی در میان تدابیر شدید امنیتی و حضور بالگردهای پلیس که به‌طور مستمر بر فراز میدان ترافلگار چرخ می‌زد برگزار شد. معترضین از صبح امروز (جمعه) در میدان پارلمان انگلیس تجمع کرده و بالون تمسخرآمیز ترامپ که به شکل نوزادی خشمگین از چهره وی طراحی‌شده بود را بر فراز ساختمان پارلمان به پرواز درآوردند. هم‌زمان هزاران تن از زنان مخالف ترامپ در خیابان‌های مرکزی لندن تظاهرات کرده و علیه اهانت‌های او شعارهایی را سردادند.

تظاهرات اصلی مخالفان ترامپ از ساعت ۱۴ به وقت محلی در مقابل ساختمان شبکه بی.بی.سی آغاز شد و معترضین با سردادن شعارهایی به سمت میدان ترافلگار راهپیمایی کردند.

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر طی سخنانی، درباره ضرورت ایجاد همدلی و بر چیدن دیوار جدایی تاکید کرد. او که از سوی شرکت کنندگان با سردادن شعارهایی که در میان طرفدارانش معروف است مورد استقبال قرار گرفت تاکید کرد که افراد حاضر در این حرکت اعتراضی، حامی دمکراسی، اتحاد و امید هستند.

وی استقبال گسترده مردم انگلیس از برگزاری تظاهرات ضد ترامپ را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: دنیایی را که با نژاد پرستی، تنفر و زن ستیزی تقسیم شود نمی خواهیم.

کوربین همچنین سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ را محکوم کرد و گفت که مهاجران خود قربانی جنگ و تروریسم هستند.

ترامپ پیش از سفر به انگلیس در جمع خبرنگاران گفته بود که مردم انگلیس علاقه زیادی به او دارند.
رئیس‌جمهوری آمریکا دیروز (پنجشنبه) بعدازظهر در میان تدابیر شدید امنیتی وارد انگلیس شد. وی بدون گفت‌وگو با رسانه‌ها که در چنین سفرهایی مرسوم است، بلافاصله با بالگرد متعلق به نیروی هوایی آمریکا، راهی اقامتگاه سفیر این کشور در انگلیس شد.

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس گفته است: «ترزا می درزمانی ترامپ را به کشورمان دعوت کرد که سیاست‌های خطرناک و غیرانسانی وی، جان و سلامت میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند».

نخست‌وزیر انگلیس عصر دیروز (پنجشنبه) در کاخ بلنهایم در آکسفوردشایر میزبان ترامپ و همسرش ملانیا در یک ضیافت شام رسمی بود. دو طرف همچنین از بیم رویارویی با معترضان در چکرز اقامتگاه خارج از شهر نخست‌وزیر انگلیس، صبح امروز با یکدیگر ملاقات کردند.

ترامپ پس از شرکت در نشست مشترک خبری با «می» برای دیدار با ملکه الیزابت راهی کاخ ویندزور شد. او از ترس رویارویی با معترضان انگلیسی ترددهای خود را با بالگرد انجام می‌دهد. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست