یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

توطئه ی قتل زندانیان سیاسی در رجایی شهر


• ۵ زندانی خارجی متهم به عضویت در داعش در هواخوری بند زندانیان سیاسی به جمعی از این زندانیان حمله کرد‌ه‌اند. سعید شیرزاد، لقمان مرادی و آرش صادقی از جمله مصدومان این حادثه هستند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۷ مرداد ۱٣۹۷ -  ۲۹ ژوئيه ۲۰۱٨بر اساس اخباری که امروز در برخی از شبکه ها و کانال های مدافع حقوق بشر منتشر شده :
۵ زندانی خارجی (جمهوری آذربایجان، چچن و عراق) متهم به عضویت در داعش که از چند روز پیش از سایر زندانیان منتسب به داعش جدا کرده‌اند و به سالن زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر (سالن ۱۰ بند ۴ زندان) منتقل شده‌اند در هواخوری این بند به جمعی از زندانیان سیاسی حمله کرد‌ه‌اند.
در پی این حمله، دست راست سعید شیرزاد شکسته، مچ پای لقمان مرادی در رفته و کمر آرش صادقی جراحت برداشته و سایر زندانیان نیز آسیب دیده‌اند.

این درگیری تقریبا ۱۵ دقیقه‌ای پس از آن آغاز شده که صالح‌اف، زندانی داعشی آذربایجانی، جسمی تیز را زیر گلوی هوشنگ رضایی گذاشته و گفته شما کافرید و ریختن خون شما مباح است. با دخالت سایر زندانیان سیاسی برای نجان جان هوشنگ رضایی، سایر داعشی‌ها با آجر و میله به این زندانیان حمله می‌کنند که در نتیجه آن، سعید شیرزاد، لقمان مرادی و آرش صادقی به شدت آسیب دیده و تعدادی دیگر از زندانیان نیز مجروح شده‌اند.

با دخالت ماموران زندان، به حمله زندانیان داعشی خاتمه داده شده و زندانیان سیاسی را به داخل سلول انتقال داده شده‌اند اما از درمان مصدومان خودداری شده و شیرزاد، مرادی و صادقی بدون درمان رها شده‌اند. سعید شیرزاد به دلیلی شکستگی دست درد زیادی می‌کشد.

صالح‌اف، زندانی داعشی که آغازکننده‌ی درگیری بود، فردی قوی‌هیکل با ۱۹۵ سانت قد و ۱۵۰ کیلو وزن است که آموزش‌های ویژه دیده و از اعضای خطرناک داعش است.این امر که زندانیان خطر ناک را به جان زندانیان سیاسی بیاندازند سابقه ای طو لانی دارد در این درگیری ها که عامل اصلی ان مسئولان زندان هستند در حقیقت شکنجه زندانیان سیاسی به وسیله اوباش است که می تواند به قتل آنان نیر بیانجامد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست