یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

طرح سوال از روحانی در مجلس اعلام وصول شد


• طرح سوال از رئیس جمهور، درخواست تغییرات حداکثری در کابینه و طرح استیضاح وزیر کار که به طور مستقیم مسئولیت اعتراضات تمام نشدنی کارگران را بر عهده دارد، امروز در مجلس شورای اسلامی مطرح شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۰ مرداد ۱٣۹۷ -  ۱ اوت ۲۰۱٨بحران گسترده ی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور، نشانه های خود را در سطوح بالای حکومت بروز می دهد. طرح سوال از رئیس جمهور، درخواست تغییرات حداکثری در کابینه و طرح استیضاح وزیر کار که به طور مستقیم مسئولیت اعتراضات تمام نشدنی کارگران را بر عهده دارد، امروز در مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۱۰مرداد) پارلمان، سوال تعدادی از نمایندگان مجلس از حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور را اعلام وصول کرد.
رئیس مجلس در این جلسه گفت: رئیس‌جمهور یک ماه فرصت دارد تا در یک جلسه علنی پارلمان برای پاسخ به سوال نمایندگان حضور یابد.
ناتوانی‌ دولت در کنترل قاچاق، استمرار تحریم‌های بانکی، ضعف دولت در ایجاد اشتغال، رکود اقتصادی در سال‌های اخیر، افزایش شتابان‌ نرخ ارز و کاهش ارزش پولی کشور از محورهای سوالات نمایندگان از رئیس‌جمهور است. 

مجلس خواهان تغییر حداکثری در کابینه است
همزمان، ۱۹٣ نفر از نمایندگان مجلس طی نامه ای به حسن روحانی خواستار تغییر حداکثری در کابینه دولت شدند.
به گزارش فارس، محمدعلی وکیلی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان نامه ۱۹٣ نفر از نمایندگان پارلمان به حسن روحانی رئیس جمهور را در صحن علنی مجلس قرائت کرد.
در این نامه نمایندگان مجلس خواستار تغییر حداکثری کابینه دولت شدند و تاکید کردند که این مسئله به صلاح کشور خواهد بود.
در این نامه نمایندگان ضمن تشکر از روحانی نسبت به تغییر رئیس کل بانک مرکزی اعلام کردند که این اقدام به عنوان نقطه شروع اصلاحات خوب است ولی معطوف کردن تغییرات به یک مورد پاک کردن صورت مسئله است.
این نمایندگان تاکید کردند: بر این اساس همانگونه که در گذشته یادآور شدیم، شرایط کنونی اقتصادی تغییرات حداکثری را می‌طلبد و خیر و صلاح کشور در تغییر حداکثری کابینه است.

وزیر کار استیضاح می شود
همچنین، روز چهارشنبه علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیئت رئیسه مجلس طرح استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را با امضای ۴۰ تن از نمایندگان اعلام وصول کرد.
وزیر کار ده روز فرصت دارد تا در مجلس حاضر شود و به نمایندگان توضیح بدهد. در پایان جلسه استیضاح، در مورد این طرح رای‌گیری می‌شود. تصویب طرح استیضاح به معنی لزوم کناره‌گیری وزیر مربوطه است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست