یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جاکارتا و نتایج کاروان ایران
برندگان و بازندگان قرعه‏‏‌کشی، مدعیان حریفان خود را شناختند



اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۹ شهريور ۱٣۹۷ -  ٣۱ اوت ۲۰۱٨



مرحله گروهی رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان اروپا در شرایطی قرعه کشی شد که برخی تیم ها و چهره ها به عنوان برندگان و بازندگان این مرحله نام گرفتند.
قرعه‎کشی مرحله گروهی رقابت‎های لیگ قهرمانان اروپا انجام شد و تیم‎ها حریفانشان را شناختند. سایت گل در مطلبی تحلیلی بررسی کرده که برندگان و بازندگان قرعه‏‎کشی لیگ قهرمانان اروپا چه تیم‎ها و افرادی هستند.

برنده: رئال مادرید
رئال مادرید با از دست دادن زیدان و رونالدو فصلی جدید را آغاز کرده و نتوانسته ترکیب تیمش را هم تقویت کند. اما شانسی که داشته این بوده که در گروه مرگ قرار نگرفته است. می‏‎توان گفت در گروهی است که به راحتی راهی مرحله حذفی خواهد شد. فصل گذشته در گروه این تیم تاتنهام و دورتموند قرار داشتند، این بار اما سخت‏‌ترین حریفشان رم است.

برنده: کریستیانو رونالدو
او در رقابت با مودریچ جایزه بهترین بازیکن سال اروپا را از دست داد، اما به یووه رفته و در این تیم فرصت خوبی دارد تا به بسیاری از آمارهای خوبش بیفزاید. در لیگ قهرمانان هم تیم جدید او با والنسیایی همگروه است که برای رونالدو رقیبی شناخته شده است، یانگ بویز هم نمی‎تواند مشکلی برای قهرمان ایتالیا ایجاد کند و سخت‏‌ترین رقیبشان منچستریونایتد است، تیم سابق کریس که سرمربی سابقش هم هدایت آن را به عهده دارد.

بازنده: لیورپول
لیورپول که فصل گذشته فینالیست بود گروه سختی دارد. حتی سرمربی این تیم هم گفته با وجود این که همه گروه‌‎ها در لیگ قهرمانان سخت هستند اما تمایل نداشته در چنین گروه سختی باشند. این تیم در گروهش بعد از پاری‏‎سن ژرمن شانس دوم صعود به حساب می‌‏آید، دیگر رقیبش هم ناپولی ایتالیا است که رقیبی خطرناک است و شاید ضعیف‏‌ترین تیم گروهشان را بتوان ستاره سرخ بلگراد نامید.

بازنده: ژوزه مورینیو
مورینیو فصل پیش هم با تیمش عملکرد خوبی نداشت و این بار هم گروهی سخت دارد. یکی از رقبای یونایتد والنسیا است که مورینیو سابقه قرار گرفتن مقابل آن را دارد، اما این که مقابل این تیم تهاجمی بازی کند یا عقب‎نشینی کرده و منتظر موقعیت‎ها باشد نشان می‌دهد که یونایتد تصمیم دارد به چه سیستمی بازی کند. مورینیو معتقد است جنگیدن برای رسیدن به موفقیت‎های بزرگ با بازیکنان فعلی تیمش کار آسانی نیست، اما این را می‎داند که برای داشتن شانس صعود باید در هر دو بازی رفت و برگشت تیم اسپانیایی را شکست دهد.

پلی‌آف لیگ اروپا
المپیاکوس در غیاب انصاری‌فرد صعود کرد
آپوئل و قوچان‌نژاد ناکام شدند
۲ بازیکن ایرانی در پلی‌آف لیگ اروپا همراه تیم‌هایشان نتایج متفاوتی گرفتند.
به گزارش تسنیم، دور برگشت پلی‌آف لیگ اروپا با صعود المپیاکوس در غیاب کریم انصاری‌فرد و حذف آپوئل و قوچان‌نژاد پیگیری شد.
المپیاکوس در شبی که انصاری‌فرد به طور کامل روی نیمکت نشست، در خانه برنلی به تساوی یک بریک رسید و با برتری مجموع ۴ بر ۲ به مرحله گروهی راه یافت. پودنسا در دقیقه ٨٣ المپیاکوس را پیش انداخت اما یدرا در دقیقه ٨۶ بازی را به تساوی کشاند.
همچنین تیم آپوئل در خانه آستانا یک بر صفر شکست خورد اما با توجه به برتری مشابه در بازی رفت رقابت به وقت اضافه کشیده شد. در چهارمین دقیقه وقت اضافه اول، رضا قوچان‌نژاد وارد میدان شد اما حضورش ثمری نداشت و آپوئل در ضربات پنالتی ۲ بریک شکست خورد و حذف شد.
در پایان سایر بازی‌های مهم، گلاسکو رنجرز، کپنهاگن، راسنبال، زنیت، بشیکتاش، بوردو و سلتیک با برتری مجموع مقابل رقبایشان به مرحله گروهی راه یافتند.

قانون «زمین بی طرف» لغو نشد
نمایندگان ایران سال آینده هم محروم از میزبانی مقابل سعودی‌ها
کمیته برگزاری مسابقات AFC شروط جدید برای انتخاب «زمین بی طرف» را اعلام کرد تا نمایندگان کشورمان سال آینده نیز از میزبانی مقابل سعودی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا محروم شوند.
به گزارش نود، کمیته برگزاری مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه ای که در توکیو برگزار شد برای بازی های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ قوانین جدیدی را در رابطه با برگزاری مسابقات در «زمین بی طرف» وضع کرد.
بنا به قانون جدید تیم هایی که در زمین بی طرف بازی می کنند باید یک ورزشگاه را انتخاب کنند و پس از آن دیگر نمی توانند در مراحل بعدی این ورزشگاه را تغییر دهند و باید در آن بازی کنند.
شرط دوم برای انتخاب زمین بی طرف این است و در صورت انتخاب زمین بی طرف نباید نماینده ای از آن کشور بی طرف در گروه باشد.
با توجه به وضع قانون جدید برای «زمین بی طرف» نمایندگان کشورمان در سال آینده نیز در صورت رقیب شدن با سعودی‌ها باید در زمین بی طرف بازی کنند و خبری از لغو این قانون نیست.
نمایندگان کشورمان از ۳ سال گذشته به خاطر بهانه جویی سعودی‌ها بازی‌های خانگی خود را مقابل نمایندگان عربستان در کشور بی طرف برگزار می کنند و با شروط جدیدی که AFC برای انتخاب زمین بی طرف اعلام کرد، خبری از لغو این قانون نیست.

قرعه‌کشی لیگ اروپا انجام گرفت
مدعیان حریفان خود را شناختند
قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ اروپا انجام گرفت و تیم‌های حاضر در این مرحله حریفان خود را شناختند.
به گزارش ایسنا، یک روز بعد از قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا، روز جمعه قرعه کشی لیگ اروپا انجام گرفت که به شرح زیر است:

گروه A: بایرلورکوزن، لودوگورتس، زوریخ، لارناکا
گروه B: سالزبورگ، سلتیک، لایپزیگ، روزنبورگ
گروه C: زنیت، کپنهاگن، بوردو، اسلاویا پراگ
گروه D: اندرلشت، فنرباغچه، دیناموزاگرب، اسپارتاک تراناوا
گروه E: آرسنال، اسپورتینگ، قره باغ، وورسکلا
گروه F: المپیاکوس، میلان، رئال بتیس، دودلانژ
گروه G: ویارئال، راپید وین، اسپارتاک، رنجرز
گروه H: لاتزیو، مارسی، اینتراخت فرانکفورت، آپولون
گروه I: بشیکتاش، خنک، مالمو، سارپسبورگ
گروه J: سویا، کراسنودار، استاندارد لیژ، آکیسا اسپور
گروه K: دیناموکیف، آستانه، رن، یابلونک
گروه L: چلسی، پائوک، باته، ویدی

برنامه کامل مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا اعلام شد
اتحادیه فوتبال اروپا برنامه کامل بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان را اعلام کرد.
مرحله گروهی لیگ قهرمانان از روز سه‌شنبه ۱٨ سپتامبر (۲۷ سپتامبر) آغاز می‌شود.
برنامه مرحله نخست رقابت‌ها به شرح زیر است:

هفته اول
سه‌شنبه ۲۷ شهریور، ساعت ۲٣:٣۰
گروه A
موناکو - اتلتیکومادرید
کلوب بروژ بلژیک - دورتموند
گروه B
اینتر - تاتنهام، ساعت ۲۱:۲۵
بارسلونا - پی‌اس‌وی آیندهوون، ساعت ۲۱:۲۵
گروه C
ستاره سرخ صربستان - ناپولی
لیورپول - پاری‌سن‌ژرمن
گروه D
شالکه - پورتو
گالاتاسرای - لوکوموتیو مسکو
چهارشنبه ۲٨ شهریور، ساعت ۲٣:٣۰
گروه E
آژاکس - آاک آتن، ساعت ۲۱:۲۵
بنفیکا - بایرن مونیخ
گروه F
شاختار دونتسک - هوفنهایم، ساعت ۲۱:۲۵
منچسترسیتی - لیون
گروه G
ویکتوریا پلژن - زسکا مسکو
رئال مادرید - رم
گروه H
والنسیا - یوونتوس
یانگ بویز - منچستریونایتد

هفته دوم
سه‌شنبه ۱۰ مهر، ساعت ۲۲:٣۰
گروه E
آاک آتن - بنفیکا
بایرن مونیخ - آژاکس
گروه F
هوفنهایم - منچسترسیتی، ساعت ۲۰:۲۵
لیون - شاختار دونتسک
گروه G
رم - ویکتوریا پلژن
زسکا مسکو - رئال مادرید
گروه H
یوونتوس - یانگ بویز ۲۰:۲۵
منچستریونایتد - والنسیا
چهارشنبه ۱۱ مهر، ساعت ۲۲:٣۰
گروه A
دورتموند - موناکو
اتلتیکومادرید - کلوب بروژ بلژیک
گروه B
پی‌اس‌وی آیندهوون - اینتر
تاتنهام - بارسلونا
گروه C
پاری‌سن‌ژرمن - ستاره سرخ صربستان، ساعت ۲۰:۲۵
ناپولی - لیورپول
گروه D
لوکوموتیو مسکو - شالکه، ساعت ۲۰:۲۵
پورتو - گالاتاسرای

هفته سوم
سه‌شنبه اول آبان، ساعت ۲۲:٣۰
گروه E
آاک آتن - بایرن مونیخ، ساعت ۲۰:۲۵
آژاکس - بنفیکا
گروه F
شاختار دونتسک - منچسترسیتی
هوفنهایم - لیون
گروه G
رئال مادرید - ویکتوریا پلژن
رم - زسکا مسکو
گروه H
یانگ بویز - والنسیا
منچستریونایتد - یوونتوس
چهارشنبه ۲ آبان، ساعت ۲۲:٣۰
گروه A
کلوب بروژ - موناکو، ساعت ۲۰:۲۵
دورتموند - اتلتیکو مادرید
گروه B
پی‌اس‌وی آیندهوون - اینتر
تاتنهام - بارسلونا
گروه C
لیورپول - ستاره سرخ
پاری‌سن‌ژرمن - ناپولی
گروه D
گالاتاسرای - شالکه
لوکوموتیو مسکو - پورتو

هفته چهارم
سه‌شنبه ۱۵ آبان، ساعت ۲٣:٣۰
گروه A
موناکو - کلو بروژ، ساعت ۲۱:۲۵
اتلتیکو مادرید - دورتموند
گروه B
اینتر - بارسلونا
تاتنهام - پی‌اس‌وی آیندهوون
گروه C
ستاره سرخ - لیورپول، ساعت ۲۱:۲۵
ناپولی - پاری‌سن‌ژرمن
گروه D
شالکه - گالاتاسرای
پورتو - لوکوموتیو مسکو
چهارشنبه ۱۶ آبان، ساعت ۲٣:٣۰
گروه E
بنفیکا - آژاکس
بایرن مونیخ - آاک آتن
گروه F
منچسترسیتی - شاختار دونتسک
لیون - هوفنهایم
گروه G
زسکا مسکو - رم، ساعت ۲۱:۲۵
ویکتوریا پلژن - رئال مادرید
گروه H
والنسیا - یانگ بویز، ساعت ۲۱:۲۵
یوونتوس - منچستریونایتد

هفته پنجم
سه‌شنبه ۶ آذر ساعت ۲٣:٣۰
گروه E
آاک آتن - آژاکس ۲۱:۲۵
بایرن مونیخ - بنفیکا
گروه F
لیون - منچسترسیتی
هوفنهایم - شاختار دونتسک
گروه G
زسکا مسکو - ویکتوریا پلژن، ساعت ۲۱:۲۵
رم - رئال مادرید
گروه H
یوونتوس - والنسیا
منچستریونایتد - یانگ بویز
چهارشنبه ۷ آذر ساعت ۲٣:٣۰
گروه A
اتلتکیومادرید - موناکو، ساعت ۲۱:۲۵
دورتموند - کلوب بروژ
گروه B
تاتنهام - اینتر
پی‌اس‌وی‌ ایندهوون - بارسلونا
گروه C
ناپولی - ستاره سرخ
پاری‌سن‌ژرمن - لیورپول
گروه D
لوکوموتیو مسکو - گالاتاسرای، ساعت ۲۱:۲۵
پورتو - شالکه

هفته ششم
سه‌شنبه ۲۰ آذر ساعت ۲٣:٣۰
گروه A
موناکو - دورتموند
کلوب بروژ - اتلتیکومادرید
گروه B
اینتر - پی‌اس‌وی آیندهوون
بارسلونا - تاتنهام
گروه C
ستاره سرخ - پاری‌سن‌ژرمن
لیورپول - ناپولی
گروه D
شالکه - لوکوموتیو مسکو، ساعت ۲۱:۲۵
گالاتاسرای - پورتو، ساعت ۲۱:۲۵
چهارشنبه ۲۱ آذر ساعت ۲٣:٣۰
گروه E
بنفیکا - آاک آتن
آژاکس - بایرن مونیخ
گروه F
منچسترسیتی - هوفنهایم
شاختار دونتسک - لیون
گروه G
رئال مادرید - زسکامسکو، ساعت ۲۱:۲۵
ویکتوریا پلژن - رم، ساعت ۲۱:۲۵
گروه H
والنسیا - منچستریونایتد
یانگ بویز - یوونتوس


روز بدون مدال کاروان ورزش ایران
۵۲ سال انتظار برای مدال به پایان رسید
سیزدهمین روز از بازی‎های آسیایی هر چند برای ایران بدون مدال بود اما نوشاد عالمیان مدالی را برای کاروان کشورمان قطعی کرد که حاصل یک طلسم‌شکنی ۵۲ ساله است.
به گزارش خبرنگار مهر، سیزدهمین روز از هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی امروز جمعه نهم شهریور ماه در حالی برای کاروان ایران به پایان رسید که نوشاد عالمیان با بردهای تاریخی خود، مدال برنز تنیس روی میز را بعد از ۵۲ سال قطعی کرد.
در این روز از رقابت ها همچنین پرونده حضور رکابزنان بدون مدال بسته شد. نمایندگان بادبانی ایران با عناوین چهاردهم و هجدهم به کار خود پایان دادند. نمانیدگان ایران در سه ماده رقابت های قایقرانی آب های آرام فینالیست شدند ضمن اینکه حذف آخرین نماینده جودو و باخت رزمی کاران ساندا هم از دیگر اتفاقات این روز بود.

دوچرخه سواری ناکام در کسب مدال
آخرین روز رقابتهای دوچرخه سواری بازی های آسیایی به برگزاری مسابقات پیست اختصاص داشت که برای ایران مدالی به همراه نداشت. در ماده کایرین احسان خادمی و محمد دانشور در دور مقدماتی به مرحله شانس مجدد راه یافتند. اما در پایان راند اول هر دو در گروه خود چهارم شده و به دور دوم شانس مجدد راه نیافته و شانس حضور در فینال بازیها را از دست دادند. این نتیجه در حالی رقم خورد که محمد دانشور در دوره قبل بازیها صاحب گردن آویز طلا شده بود. در ماده مدیسون هم تیم دو نفره ایران متشکل از مهدی سهرابی و محمد رجبلو هشتم شدند.

صعود سه قایق ایران به فینال
در ادامه رقابت های قایقرانی آبهای آرام آرزو حکیمی در دور مقدماتی ماده کایاک ۲۰۰ متر زنان در گروه خود سوم شد و به فینال A صعود کرد. تیم دو نفره کانوی ۲۰۰ متر مردان نیز با ترکیب عادل مجللی و پژمان دیوسالار در گروه خود سوم شد و به طور مستقیم جواز حضور در مرحله فینال A را کسب کردند. علی آقا میرزایی در ماده کایاک یک نفره ۲۰۰ متر در گروه خود چهارم شد و به نیمه نهایی راه یافت. میرزایی در این مرحله دوم شد و وی نیز راهی فینال گردید.

عناوین چهاردهم و هجدهم برای نمایندگان بادبانی ایران
در پایان دوازده دور از مسابقات بادبانی بازیهای آسیایی، مسعود جانی‌نسب در کلاس Laser Standard چهاردهم و نیما رهبری در کلاس LASER۴.۷ هجدهم شدند و اینگونه امروز به کار خود در بازی های آسیایی پایان دادند.
حسرتی که در جودو ۱۶ ساله شد
جواد محجوب در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم به عنوان آخرین نماینده جودوی ایران درمبارزه اول خود مقابل حریفی از قرقیزستان قرار گرفت و به پیروزی رسید. در ادامه برابر نماینده مغولستان ایپون شد و از صعود به فینال بازماند. وی در مبارزه برای کسب مدال برنز برابر نماینده ازبک باخت و از کسب مدال بازماند. به این ترتیب حسرت جودوی ایران برای مدال آوری دراین وزن ۱۶ ساله شد.

عنوان پنجمی از آنِ سپک تاکرا
تیم ملی سپک تاکرای ایران با شکست مقابل تیم سنگاپور به عنوان پنجمی بازی های آسیایی بسنده کرد. این تیم امروز در بخش چهار نفره به مصاف سنگاپور رفت و با قبول شکست برابر این تیم از راهیابی به جمع چهار تیم برتر بازماند و در مجموع این بخش پنجم شد.

شاهکار نوشاد در تنیس روی میز و طلسم شکنی بعد از ۵۲ سال
در ادامه مسابقات تنیس روی میز بازی های آسیایی، نیما عالمیان در مرحله ی هشتم نهایی برابر رقیبی از ژاپن شکست خورد و حذف شد. نوشاد عالمیان اما در این مرحله برابر نماینده قدرتمند کره جنوبی به پیروزی رسید و به جمع هشت ورزشکار برتر راه یافت. نوشاد در این مرحله مقابل نماینده هنگ کنگ که رنکینگ ۱۰ جهان را در اختیار دارد به برتری رسید تا مدال برنزش را قطعی کند. این مدال تاریخی پس از ۵۲ سال برای ایران بدست مسجل شده است. نوشاد عالمیان فردا در نیمه نهایی مسابقه خود را ادامه می دهد.

اولین روز مسابقات سامبو
سهیل جمال‌آبادی نخستین نماینده سامبو ایران در بازی های آسیایی بود. وی امروز در وزن ۵۲- کیلوگرم برابر نماینده تاجیکستان نتیجه را واگذار کرد و حذف شد. الهام بهرامی در وزن ۴۸- کیلوگرم به ازبکستان باخت و سپس با واگذاری نتیجه مقابل نماینده ترکمنستان از دور رقابت ها کنار رفت.

حضور واترپلو در دیدار رده بندی
تیم ملی واترپلوی مردان ایران در مرحله نیمه نهایی برابر تیم ژاپن متوقف شد تا حضور در فینال بازیها را از دست بدهد. ایران برای کسب مقام سوم به مسابقه رده بندی راه یافت.
به گزارش مهر، بدین ترتیب روز سیزدهم بازی های آسیایی بدون کسب مدال برای کاروان ایران به پایان رسید. کاروان ایران همچنان با ۵۸ مدال شامل ۱۹ مدال طلا، ۱۹ مدال نقره و ۲۰ مدال برنز در رده پنجم جدول توزیع مدال ها قرار دارد.

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:
طلا:
۱ - حسن یزدانی - کشتی آزاد
۲ - علیرضا کریمی - کشتی آزاد
۳ - پرویز هادی - کشتی آزاد
۴ - سعید رجبی- تکواندو
۵ - میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ - محمد علی گرایی - کشتی فرنگی
۷ - حسین نوری- کشتی فرنگی
۸ - عرفان آهنگریان - ووشو
۹ - محسن محمدسیفی - ووشو
۱۰- رضا علیپور - سنگ‌نوردی
۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان
۱۳ - سهراب مرادی - وزنه برداری
۱۴ - سجاد گنج زاده - کاراته
۱۵ - بهمن عسگری - کاراته
۱۶ - بهداد سلیمی - وزنه برداری
۱۷- حسین کیهانی - دوومیدانی
۱۸- الیاس علی اکبری - کوراش
۱۹- احسان حدادی - دوومیدانی

نقره:
۱ - مرجان سلحشوری - پومسه تکواندو
۲ - کوروش بختیار - پومسه تکواندو
۳ - زهرا کیانی - ووشو
۴ - الهه منصوریان - ووشو
۵ - شهربانو منصوریان - ووشو
۶ - فرود ظفری - ووشو
۷ - تیم روئینگ چهار نفره زنان
۸- امیر محمد بخشی - تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی- قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ
۱۲- طراوت خاکسار - کاراته
۱۳ - امیر مهدیزاده - کاراته
۱۴- رزیتا علیپور - کاراته
۱۵ - سعید علی حسینی - وزنه برداری
۱۶- جعفر پهلوانی - کوراش
۱۷- هدیه کاظمی - کایاک ۵۰۰ متر
۱۸ - سعید ملایی - جودو
۱۹ - امیر مرادی - دوومیدانی

برنز:
۱ - رضا اطری - کشتی آزاد
۲ - فرزان عاشور زاده - تکواندو
۳ - علی پاکدامن - شمشیربازی
۴ - محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ - مهرداد مردانی - کشتی فرنگی
۶ - مه‌لقا جام بزرگ - تیراندازی
۷ - تیم روئینگ دو نفره بانوان - قایقرانی
۸- ناهید کیانی - تکواندو
۹ - حمیده عباسعلی - کاراته
۱۰ - تهمینه کربلایی صادقی - پنجاک سیلات
۱۱- سید علی هاشمی - وزنه برداری
۱۲- تیم بسکتبال سه در سه مردان
۱۳ - پگاه زنگنه - کاراته
۱۴ - تیم میکس کامپوند
۱۵- ذبیح الله پورشیب کاراته
۱۶- قنبرعلی قنبری - کوراش
۱۷- امید تیزتک- کوراش
۱۸- کایاک ۴ نفره مردان
۱۹- محمد نبی رضایی - کانوی تک نفره
۲۰- محمد محمدی بریمانلو - جودو


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست