یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جریمه و محرومیت، کدام سخت‏‎ترند؟ شیخ و ۱۰ دستآورد
پایان بازی های آسیایی، یک پله پائین‌تر از دوره قبلاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۰ شهريور ۱٣۹۷ -  ۱ سپتامبر ۲۰۱٨اتحادیه جهانی کشتی در نامه ای به فدراسیون های ملی، خواستار رعایت مسائل اخلاقی، اجتماعی و سیاسی در مسابقات شد.
به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، متن نامه ارسالی میشل دوسون دبیرکل اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون های ملی به شرح زیر است:
در پی وقوع بعضی حوادث در خلال برخی از مسابقات و رقابت های جهانی، یادآور می شویم که برگزار کنندگان مسابقات، فدراسیون های ملی و اعضای آن ها (کشتی گیران، داوران، مربیان، پزشکان، فیزوتراپیست ها و سایر افراد)، روسای آن ها جزئی از جنبش المپیک هستند و از این رو باید به ایده المپیک الهام گرفته شده از پیر دو کوبرتین وفادار بمانند.
بنابر این شرکت کنندگان در مسابقات و رقابت های جهانی متعهد به احترام گذاشتن به قوانین زیر هستند:
۱- حفظ کرامت انسانی که از ملزومات کلیدی المپیک است.
۲- خودداری از هرگونه تبعیض بین شرکت کنندگان به خاطر اصلیت، قومیت، مذهب، عقاید فلسفی و سیاسی، وضعیت خانوادگی و سایر موارد.
٣- هرگونه اقدام مضر ذهنی و فیزیکی در برابر فردیت شرکت کنندگان پذیرفته نمی شود.
۴- هر نوع دوپینگ در هر سطحی کاملا ممنوع است. مقررات اعمال شده از سوی آژانس جهانی ضد دوپینگ (وادا) دقیقا اجرا می شود.
بنابراین از شما می خواهیم که به کلیه کشتی گیران و اعضای فدراسیون ها اعلام نمایید که هرگونه اقدام مخالف با موارد ذکر شده قابل تحمل نخواهد بود و مجرمان به ترتیب زیر مجازات می شوند:
برای کشتی گیران:
- دیسکالیفه شدن از مسابقات
- محرومیت سه ساله از فعالیت های بین المللی
برای مربی:
- یک سال محرومیت از فعالیت های بین المللی
برای فدراسیون:
- جریمه ۵ هزار فرانک سوئیس
برای موارد دوپینگ:
- کشتی گیران: اجرای دقیق قوانین ضد دوپینگ جهانی (۴ سال محرومیت)
- فدراسیون: جریمه ۲۰ هزار فرانک سوئیس، بعلاوه بر اساس مورد احتمال محرومیت و تعلیق
- برگزاری دادگاه های حقوقی علیه ارائه دهندگان، مربیان، پزشکان و یا هر شخص دیگری که در موضوع دخیل است.


به بهانه گل نزدن «رونالدو»؛
مقایسه آماری دو لیگ اسپانیا و ایتالیا؛ کدام سخت‏‎ترند؟


کریس رونالدو در دو بازی در لیگ ایتالیا با لباس یوونتوس گلی نزده و همین موضوع باعث شده بعضی از افراد به سخت بودن گل زدن در لیگ ایتالیا اشاره کنند؛ اما آیا این موضوع درست است؟
به گزارش مهر، در رقابت‎های لیگ فوتبال ایتالیا تیم فوتبال یوونتوس دو بازی انجام داده که کریس رونالدو را هم در ترکیب داشته و او گلی برایشان نزده است. پس چه خبر است؟ او هنوز هماهنگ نشده؟ موتور گلزنی‎اش روشن نشده؟ شاید هم در سری آ همان طور که از قدیم می‎گفتند گل زدن واقعا سخت‎تر از لیگ‎های دیگر است.
بیایید لیگ ایتالیا را با اسپانیا مقایسه کنیم. در ۵ سال اخیر در هر دو لیگ ۱۹۰۰ بازی انجام شده، ۵۲۳۹ گل در لالیگا و ۵۱۸۲ گل در سری آ زده شده است، یعنی در اسپانیا تنها ۵۷ گل بیشتر زده شده است. همچنین در این مدت در سری آ میانگین گل زده در هر بازی ۲.۷۲ بوده و در لالیگا ۲.۷۵.
اما آمار می‎گوید در ۵ سال اخیر مجموع گل‎های آقای گل‎های لیگ ایتالیا ۱۳۸ گل و لیگ اسپانیا ۱۹۰ گل بوده است. از طرفی هرگز آقای گل ایتالیا بیشتر از آقای گل اسپانیا گل نزده، تنها یک بار آن هم در فصل ۱۶-۲۰۱۵ آقای گل ایتالیا توانسته بیش از ۳۰ گل بزند و در آن زمان گونسالو ایگواین بوده که ۳۶ گل زده است.


هزینه سنگین تیم‌های عربستانی برای رسیدن به ۱۰ لیگ برتر جهان
فعالیت ۱۲۰ میلیون یورویی در نقل‌وانتقالات تابستانی


تیم‌های فوتبال عربستان برای تحقق پروژه‌ای که با عنوان رسیدن به جمع ۱۰ لیگ برتر جهان از سوی ولیعهد این کشور ابلاغ شده در این فصل بیش از ۱۲۰ میلیون یورو هزینه کرده‌اند.
به گزارش تسنیم، سیاست‌‌های فوتبال عربستان با تعدیل هزینه‌ها در سال‌های اخیر کاملا دگرگون شده بود به طوری که فصل گذشته دو باشگاه این کشور مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب نکردند و سعودی‌ها تنها با دو نماینده در این رقابت‌ها حاضر شدند که این دو نماینده هم با توجه به هزینه‌های به مراتب کمتر در رقابت با باشگاه‌های قطری در رسیدن به مراحل بالاتر ناکام ماندند.
اکنون با توجه به سیاست‌های ابلاغ شده از جانب بن سلمان و با تامین منابع مالی از سوی وزارت ورزش عربستان مقرر شده لیگ فوتبال این کشور در یک پروژه کوتاه مدت به سطح ۱۰ لیگ برتر فوتبال جهان برسد. اتفاقی که شاید تا حدودی عجیب به نظر می‌رسد اما با هزینه ۱۲۰ میلیون یورویی نقل و انتقالات تابستانی ظاهرا دور از ذهن نخواهد بود.
ولیعهد عربستان ابتدای فصل گذشته خواستار پرداخت تمام بدهی‌های باشگاه‌ها شد و سپس در ابتدای فصل جدید دستور داد تیم‌های عربستانی با بیشترین هزینه برای آغاز فصل ستاره‌ها آماده شوند.
بر همین اساس ابتدا اعلام شد هر باشگاه امکان استفاده از ٨ بازیکن خارجی را بر خلاف قانون رایج در فوتبال آسیا خواهد داشت اگر چه کنفدراسیون فوتبال آسیا به تازگی افزایش استفاده از بیش از ۴ بازیکن خارجی در لیگ قهرمانان آسیا را تصویب نکرد. همچنین برخلاف سایر کشورهای عربی از این فصل خرید دروازه‌بان خارجی هم در لیگ عربستان مجاز شده که به تقویت باشگاه‌های این کشور کمک می‌کند.
باشگاه النصر عربستان در نقل و انتقالات این فصل با هزینه ۴۶ میلیون یورویی صدرنشین پرهزینه‌ترین تیم عربستانی بوده است. النصر با جذب احمد موسی بازیکن نیجریه‌ای باشگاه لسترسیتی به مبلغ ۱۶ میلیون یورو گران‌ترین انتقال فصل فوتبال عربستان و حتی خاورمیانه را رقم زد. جولیانو بازیکن برزیلی باشگاه فنرباغچه ترکیه نیز با قرارداد ۱۰ میلیون یورویی به النصر پیوست. النصر همچنین براد جونز دروازه‌بان ملی‌پوش استرالیایی را به خدمت گرفته است.
در این رده‌بندی الاهلی در جایگاه دوم ایستاده که با ۲۵ میلیون یورو تیم پرستاره‌ای را برای حضور در لیگ آماده کرده است. ده‌سوزای برزیلی با ۱۲ میلیون یورو از فنرباغچه جذب شد. همچنین تاوارس مکزیکی با ۱۰ میلیون یورو به این تیم پیوست.
باشگاه الاتحاد جده که فصل گذشته در لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشته در این فصل با هزینه ۱۷ میلیون یورویی آماده ورود به رقابت‌ها می‌شود. کارلوس ویلانووای شیلیایی و رومارینیو مهاجم برزیلی الجزیره و والدیویا بازیکن برزیلی اینترناسیول ستاره‌های زردپوشان در این فصل خواهند بود.
الهلال هم در این فصل ستاره‌های ارزشمندی را جذب کرده است. گومز مهاجم فرانسوی گالاتاسرای در کنار عمر عبدالرحمن ستاره صاحب نام اماراتی و آلبرتو بوتینا مدافع اسپانیایی بزرگترین خریدهای الهلال در این فصل بوده‌اند.
باشگاه‌های الوحده و الشباب عربستان نیز خریدهای گرانقیمتی در این فصل داشته اند تا لیگ فوتبال عربستان پرهزینه‌ترین و در عین حال پرستاره‌ترین فصل خودش را با رویکردی متفاوت آغاز کند. باید دید هزینه‌های سنگین این باشگاه‌ها چه نتایجی در رقابت‌های داخلی این کشور و البته مسابقات آسیایی در پی خواهد داشت.
با این شرایط به نظر می‌رسد نمایندگان فوتبال ایران در فصل آینده مسابقات آسیایی رقابت سختی با تیم‌های پرستاره فوتبال عربستان خواهند داشت.


۱۰ سال در منچستر؛ ۱۰ دستاورد شیخ منصور


ده سال از حضور شیخ منصور در منچسترسیتی می گذرد.
به گزارش وبسایت نود، شنبه دهمین سالگرد حضور شیخ منصور در رأس باشگاه منچسترسیتی است، اما حضور ده ساله این مالک ثروتمند، چه دستاوردهایی در این باشگاه داشته است. ده مورد از این دستاوردها را مرور می کنیم:
۱- جام ها
قطعاً بزرگترین دستاورد حضور شیخ منصور در منچسترسیتی، موفقیت در مستطیل سبز بوده است. طی ده سال گذشته، منچسترسیتی از لحاظ کسب جام لیگ برتر، با سه قهرمانی همسطح با منچستریونایتد و چلسی است. اما این مقایسه زمانی بهتر جلوه می کند که دو سال پیش تر را هم بنگریم، دو سال قبل تر از سال ۲۰۰۸ که شیخ منصور مالک سیتی شد، یونایتد قهرمان لیگ شد، چلسی در رتبه دوم ایستاده بود و سیتی در آن دو فصل به مقام های چهاردهم و نهم رسیده بود. با سرمایه گذاری شیخ منصور در خرید بازیکنان، سیتی بعد از ۳۵ سال موفق شد یک جام ببرد. جام حذفی در سال ۲۰۱۱. یک سال بعد، سیتی بعد از ۴۴ سال موفق شد در لیگ به قهرمانی برسد. طی این ده سال، سیتی سه قهرمانی در لیگ برتر، سه قهرمانی جام اتحادیه و یک جام حذفی را به دست آورده است. هرچند هنوز فتح لیگ قهرمانان، حسرت آنهاست.

۲- برخی از بهترین بازیکنان جهان
سیتی در جام جهانی گذشته، ۱۶ بازیکن در ترکیب تیم های مختلف داشت. بیش ار هر باشگاه دیگری. صرفاً جهت مقایسه جالب است بدانید در یورو ۲۰۰۸، سیتی تنها چهار نماینده داشت. خریدهای اولیه سیتی همچون سانتاکروز، روبینیو و آدبایور نتوانستند در این تیم تاثیرگذار باشند و خیلی زود منچستر را ترک کردند، بعد از آن که پیشنهاد ۱۰۰ میلیون پوندی هم برای کاکا رد شد. بالاخره در تابستان ۲۰۱۰ بود که جذب بازیکنان با کیفیت و تاثیرگذار در ترکیب تیم، کلید خورد. یایا توره و سیلوا به سیتی آمدند و تا چندین فصل در اتحاد خوش درخشیدند. سال بعد آگوئرو به سیتی آمد و بدل به دومین گلزن برتر خارجی لیگ جزیره شد. بعدتر هم بازیکنانی همچون دی بروین، سانه و ژسوس راهی سیتی شدند. بعید نیست به زودی برنده توپ طلا هم بازیکنی از ترکیب منچسترسیتی باشد.

۳- پپ گواردیولا
کم هستند افرادی که موافق نباشند پپ گواردیولا بهترین مربی دنیاست. بعد از موفقیت های چشمگیر در بارسلونا و بایرن مونیخ، مربی کاتالانی می توانست راهی هر مقصدی شود که می خواهد. اما این که سیتی توانست نظر سرمربی اسپانیایی را جلب کند تا راهی منچستر شود، نشان از قدرت پروژه آنهاست. گواردیولا هم برای این که تیمی را بسازد که آن ها می خواهند اختیارات زیادی در دست دارد و هزینه خوبی هم در جیب دارد. تیم او فصل قبل با اقتدار و رکوردشکنی قهرمان شد و حالا او تیمی را می سازد که می تواند سال های سال در فوتبال جزیره حکمرانی کند.

۴- سبک جدیدی از بازی
منچسترسیتی فصل قبل تحت نظر گواردیولا نه تنها در سبک بازی خاص بود، بلکه رکوردهایی تاریخی را جابجا کرد و با ثبت ۱۰۰ امتیاز به قهرمانی در لیگ برتر رسید، سبک هجومی، بازی مالکانه و تماشاگرپسندی که او در بارسلونا ارائه می آمد، حالا در منچسترسیتی دیدنی است، او به مدد همین تاکتیک ها و سبک از بازی توانست در فصل گذشته در ورزشگاه های سختی همچون الدترافورد، استمفوردبریج و ناپولی به برد برسد. سیتی فصل قبل ۱۰۶ گل زد و تیمی یارای مقابله با آن ها را در لیگ برتر نداشت، چه از نظر سبک بازی، چه از نظر نتیجه و چه از لحاظ بازی هجومی.

۵- درمانی برای نزول های تکراری
منچسترسیتی پیشینه ای عظیم در تبدیل موفقیت به فاجعه دارد! سال ۱۹۳۸ آن ها تبدیل به تنها تیمی شدند که بعد از قهرمانی در لیگ، به عنوان مدافع قهرمانی در فصل بعد به دسته پایین تر سقوط کردند. نمونه دیگرش سال ۱۹۸۳ بود که هفت دقیقه مانده به پایان فصل، در جمع سه تیم پایانی سقوط کننده نبودند ولی در نهایت سقوط کردند. نمونه بعدی، سال ۱۹۹۶ بود که تصور می کردند یک مساوی مقابل لیورپول در روز پایانی آن ها را در لیگ نگاه می دارد و حتی توپ را به گوشه های زمین بردند تا وقت تلف کنند ولی سخت در اشتباه بودند! بدتر این که آن ها سال ۱۹۹۸ به دسته سوم هم سقوط کردند. اخیراً هم سال ۲۰۱۲ بود که نزدیک بود مقابل کیوپی آر ده نفره در خانه شکست بخورند و جام قهرمانی از کف برود.

۶- جایگاهی ثابت در لیگ قهرمانان
بعد از قهرمانی در جام برندگان اروپا در سال ۱۹۷۰، سیتی برای سال ها رنگ اروپا را به خود ندید. سال ۲۰۱۱ آن ها برای اولین بار به مرحله گروهی لیگ قهرمانان رسیدند. اما سال های اول حضور در این تورنمنت برایشان بسیار سخت بود. اما اخیراً آن ها نه تنها یک پای ثابت مرحله گروهی هستند، بلکه توانسته اند پا را پیش از مرحله گروهی بگذارند و تحت نظر پیگرینی یک بار تا نیمه نهایی هم پیش رفتند.

۷- یکی از بهترین تیم های بانوان
سیتی سال ۲۰۱۴ تیم بانوان خود را تشکیل داد و از همان زمان به یکی از قدرت های فوتبال جزیره بدل شد. قدرت تیم بانوان سیتی به مدد تیم ملی انگلیس هم آمده است. بعد از دبل در فصل ۲۰۱۶، آن ها به نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم رسیدند. اما این تنها موفقیت های آن ها نیست. سیتی تجهیزات مخصوص بانوان را هم در مجموعه تمرینی خود تدارک دیده و روی بازیکنان جوان هم سرمایه گذاری کرده است تا آینده ای خوب را بسازد.

۸- غلبه بر یونایتد در جذب بازیکنان جوان
پیش از حضور شیخ منصور، همچون موفقیت های درون زمین، این یونایتد بود که در جذب بازیکنان جوان یکه تاز بود. فرگوسن با قدرت خود در استفاده از بازیکنان جوان و در کنار سیستم استعدادیابی باشگاه، توانست بازیکنان بزرگی را به ترکیب اصلی تیم تزریق کند و به جهان فوتبال عرضه کند. کلاس ۹۲ نمونه مشهوری از این موضوع بود و در سال های بعد ادامه پیدا کرد. اما حالا کفه به طرف نیمه آبی شهر سنگین تر شده است. سیتی در سال های اخیر بازیکنان جوان زیادی را جذب کرده و در تلاش برای رشد آکادمی خود است. کم و بیش هم این بازیکنان در ترکیب تیم پپ دیده می شوند و در سال های بعد هم بیشتر از آن ها خواهیم شنید. همین اینکه فلچر، فیل نویل و فن پرسی فرزندان خود را به آکادمی سیتی فرستاده اند، می تواند گواهی باشد برای فرصت و تجهیزات بهتر در این آکادمی.

۹- کمپ های اتحاد
شیخ منصور بعد از مالکیت سیتی، تلاش زیادی کرد تا تجهیزاتی متمول را برای تیمش به ارمغان آورد. او به این منظور زمین ها و کمپ های تمرینی پنج ستاره دنیا را نظاره کرد و با الگوبرداری از بهترین ها، کمپ تمرینی اتحاد را با هزینه ۲۰۰ میلیون پوند ساخت. حالا این کمپ، ۱۶ زمین دارد، سالن های بدنسازی متعدد، تجهیزات پزشکی و هتل پنج ستاره. این کمپ فرصت خوبی را برای بازیکنان تیم های اصلی و آکادمی فراهم کرده تا در شرایطی مناسب کار کنند.

۱۰- بازسازی شرق منچستر
شهر منچستر طی ده سال اخیر از مناظر مختلفی دچار تغییر شده است. سیتی بعد از سال ۲۰۰۲، به استادیوم جدیدش نقل مکان کرد که چند سالی است به نام اتحاد نامگذاری شده است. گروه سرمایه گذاران منچسترسیتی در طی این مدت برنامه ریزی برای ساخت ۶۰۰۰ خانه را در منطقه داشته اند و همین طور فرصت های شغلی متعددی برای افراد ساکن محله های شرق فراهم شده است. ساخت تجهیزات و به وجود آوردن موقعیت های شغلی، موجب دگرگونی منطقه شده است.


یک طلا و یک پله پائین‌تر از دوره قبل
پایان بازی‌های آسیایی برای ایران با ۲۰ طلا و رتبه ششمی


بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی برای کاروان ایران با ۲۰ مدال طلا به پایان رسید و ایران در رده ششم جدول مدالی قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی، با ۲۰ مدال طلا، ۲۰ مدال نقره و ۲۲ مدال برنز برای کاروان ایران به پایان رسید و ایران در پایان مسابقات در رده ششم جدول مدالی قرار گرفت. ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون موفق به کسب ۲۱ مدال طلا و رتبه پنجمی شده بود اما کاروان ایران در اندونزی نتوانست تعداد مدال های طلا و همچنین رتبه دوره قبل را تکرار کند.
البته مجموع مدال های کاروان ایران در اندونزی به عدد ۶۱ رسید که نسبت به مجموع مدال ها در اینچئون بیشتر است. ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اینچئون به ۲۱ مدال طلا، ۱۸ مدال نقره و ۱۸ مدال برنز (مجموع ۵۷ مدال) رسیده بود.
اسامی مدال آوران کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی به شرح زیر است:

** مدال آوران طلا:
۱-علیرضا کریمی(کشتی آزاد)
۲-حسن یزدانی (کشتی آزاد)
۳- پرویز هادی (کشتی آزاد)
۴- سعید رجبی (تکواندو)
۵- میرهاشم حسینی (تکواندو)
۶- محمد علی گرایی (کشتی فرنگی)
۷-حسین نوری ( کشتی فرنگی)
۸- محسن محمد سیفی (ووشو)
۹- عرفان آهنگریان (ووشو)
۱۰- رضا علیپور (سنگنوردی)
۱۱- تیم ملی کبدی دختران
۱۲- تیم ملی کبدی مردان
۱۳- سهراب مرادی (وزنه برداری)
۱۴- سجاد گنج زاده (کاراته)
۱۵-بهمن عسگری(کاراته)
۱۶- بهداد سلیمی (وزنه برداری)
۱۷-حسین کیهانی (دوومیدانی)
۱۸- الیاس علی اکبری (کوراش)
۱۹- احسان حدادی (دوومیدانی)
۲۰- تیم ملی والیبال

** مدال آوران نقره:
۱-مرجان سلحشوری( پومسه تکواندو)
۲-کوروش بختیار (پومسه تکواندو)
۳- زهرا کیانی (تالو ووشو)
۴- فرود ظفری (ووشو)
۵- الهه منصوریان (ووشو)
۶- شهربانو منصوریان (ووشو)
۷- امیرمحمد بخشی (تکواندو)
۸- تیم قایقرانی رویینگ چهار نفره دختران ( مریم کرمی، مهسا جاور، نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا)
۹-نازنین ملایی(قایقرانی)
۱۰-نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا(قایقرانی)
۱۱-تیم شمشیربازی مردان ایران در اسلحه سابر (مجتبی عابدینی، سیدعلی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهر)
۱۲- امیر مهدی زاده (کاراته)
۱۳- طراوت خاکسار (کاراته)
۱۴- رزیتا علیپور (کاراته)
۱۵- سعید علی حسینی (وزنه برداری)
۱۶- جعفر پهلوانی (کوراش)
۱۷- هدیه کاظمی (قایقرانی)
۱۸- سعید ملایی (جودو)
۱۹- امیر مرادی (دوومیدانی)
۲۰- تیم ملی بسکتبال

** مدال آوران برنز:
۱-رضا اطری (کشتی آزاد)
۲-فرزان عاشورزاده (تکواندو)
۳- علی پاکدامن (شمشیربازی)
۴- مهرداد مردانی (کشتی فرنگی)
۵- محمدرضا گرایی (کشتی فرنگی)
۶- مه لقا جام بزرگ (تیراندازی)
۷- تیم قایقرانی رویینگ دونفره دختران (مریم کرمی و پریسا احمدی)
۸- ناهید کیانی (تکواندو)
۹- حمیده عباسعلی (کاراته)
۱۰- تهمینه کربلایی (پنجاک سیلات)
۱۱- علی هاشمی (وزنه برداری)
۱۲- تیم ملی بسکتبال سه نفره مردان
۱۳-پگاه زنگنه (کاراته)
۱۴- تیم میکس کامپوند ایران (تیروکمان: فرشته قربانی و نیما محبوبی)
۱۵- ذبیح الله پورشیب (کاراته)
۱۶- قنبرعلی قنبری (کوراش)
۱۷- امید تیزتک (کوراش)
۱۸- تیم قایقرانی کایاک چهار نفره مردان( احمدرضا طالبیان، پیمان قویدل، علی آقامیرزایی و امین بوداغی)
۱۹- محمدنبی رضایی (قایقرانی)
۲۰- محمد محمدی بریمانلو (جودو)
۲۱- نوشاد عالمیان (تنیس روی میز)
۲۲- تیم ملی واترپلو


کره‌جنوبی قهرمان فوتبال بازی‌های آسیایی شد
دیدار فینال فوتبال بازی‌های آسیایی جاکارتا با غلبه کره‌جنوبی بر ژاپن در دیدار فینال و قهرمانی آنها همراه شد.
به نقل از فارس، فینال مسابقات فوتبال بازی های آسیایی اندونزی بین کره‌جنوبی و ژاپن برگزار شد.
کره‌جنوبی که موجبات حذف تیم امید کشورمان را فراهم آورد در این دیدار با گل‌هایی که در وقت‌های اضافه به ثمر رساند با نتیجه ۲ بر یک بر ژاپن غلبه کرد و قهرمان بازی‌های آسیایی شد.
برای کره لی‌سون‌وو در دقیقه ۹۳ و چان در دقیقه ۱۰۱ گلزنی کردند و برای ژاپن اوودا در دقیقه ۱۱۵ گلزنی کرد.
با قهرمانی کره جنوبی سون، ستاره‌ی باشگاه تاتنهام از خدمت سربازی کشورش معاف شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست