یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دلار سرگرم‌مان کرد، دربی نه!
جای پدیده در صدر؛ تنهائی کشتی؛ مای کریمی و مای روحانیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۶ مهر ۱٣۹۷ -  ۲٨ سپتامبر ۲۰۱٨پدیده با کسب نتیجه تساوی برابر پارس جنوبی در صدر جدول باقی ماند و تراکتورسازی با پیروزی پرگل مقابل استقلال خوزستان برای تیمهای بالای جدول خط و نشان کشید.

به گزارش وب سایت نود، هفته هشتم لیگ با برگزاری پنج دیدار دنبال شد و پس از این بازیها رقابت در صدر جدول سخت‌تر و فشرده‌تر از قبل شد.در دیدارهای روز گذشته با تساوی پرسپولیس در دربی و پیروزی سپاهان مقابل نفت مسجدسلیمان هر ۲ تیم ۱۶ امتیازی شدند. پدیده برای دومین هفته پیاپی در کسب پیروزی ناکام ماند تا با ۱۷ امتیاز درصدر جدول باقی ماند ولی فاصله این تیم با تیمهای دوم و سوم تنها یک امتیاز باشد.

در اولین بازی امروز، تراکتورسازی مقابل استقلال خوزستان جشنواره‌ای از گل به پا کرد و با ۶ گل حریف را در هم کوبید. آنتونی استوکس با ۴ گلی که به ثمر رساند صدر جدول گلزنان را از وحیدخشتان بازیکن استقلال خوزستان گرفت. تراکتورسازی با این پیروزی در رتبه پنجم جدول قرار گرفت و استقلال خوزستان به رده نهم سقوط کرد.

در دیگر دیدار ذوب‌‌آهن و صنعت نفت دو تیمی که در شرایط مطلوب نیستند به تساوی رسیدند تا هیچ کدام از شرایط بحرانی خارج نشوند. صنعت نفت که یکی از تیم‌های بدون برد در لیگ هجدهم است در خانه حریف تا دقیقه ۳۰ با دو گل از حریف پیش افتاد ولی نتوانست از ۲ گل خود دفاع کند و در واپسین دقایق تن به تساوی ۲-۲ داد. گل دوم ذوب‌آهن را رحیم زهیوی بازیکنی که همین چند رور پیش به این تیم پیوسته بود در دقیقه ۹۳ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

در قائمشهر، سایپا با گل علی دشتی از حریف پیش افتاد ولی نتوانست از این گل محافظت کند و ولسیانی باز هم برای نساجی موثر بود و برای این تیم گلزنی کرد با این نتیجه، نوار بردهای پیاپی سایپا پاره شد و این تیم فرصت حضور در جمع تیم‌های بالای جدول را از دست داد.

در جم، پدیده با پاس خلعتبری و توسط یونس شاکری به گل برتری رسید ولی این برای پیروزی پدیده کافی نبود و پارس جنوبی در نیمه دوم بازی را به تساوی کشاند تا پدیده مثل فصل گذشته در پیروزی برابر پارس جنوبی ناکام باشد اما با این نتیجه پدیده همچنان در صدر جدول باقی ماند.

سپیدرود برای دومین هفته پیاپی در دقایق پایانی کم آورد. نماینده استان گیلان که هفته گذشته در دقایق پایانی مغلوب پرسپولیس شد این بار در دقیقه ۸۵ با گلزنی عیسی ال کثیر بازیکن تعویضی پیکان بازی را واگذار کرد.سپیدرود با این نتیجه همچنان در قعر جدول باقی ماند.

نتایج دیدارها به شرح زیر است:
- پارس جنوبی جم یک - پدیده یک
- تراکتورسازی ۶ - استقلال خوزستان صفر
- نساجی مازندران یک - سایپا یک
- ذوب‌آهن ۲ - صنعت نفت آبادان ۲
- پیکان یک - سپیدرود صفر


برزگر در گفتگو با مهر:
کشتی را به حال خود رها کرده‌اند؛ حتی زمان جنگ هم اینطور نبود!


سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد گفت: مسئولان ورزش، کشتی را به حال خود رها کرده‌اند و انگار تنها دغدغه آنها رفع مشکلات یک رشته خاص است.
منصور برزگر با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و به تبع آن مشکلات ارزی، کمر ورزش ملی کشور را خواهد شکست، گفت: مسئولان متاسفانه کشتی را به حال خود رها کرده اند و گویا تنها نگرانی و دغدغه آنها رفع مشکلات و کاستی های یک رشته خاص است که یک دهم کشتی هم افتخارات ملی در پرونده ندارد.
دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک ادامه داد: اینکه نتوانیم به دلیل مشکلات اقتصادی و ارزی تیم ملی را به مهمترین میدان جهانی اعزام کنیم یا بخواهیم با ترکیبی ناقص برویم باعث بسی تأسف است و نشان از این دارد که پرافتخارترین ورزش کشور بسیار تنهاست. حتی در زمان جنگ هم چنین شرایطی نداشتیم.
وی تصریح کرد: مواقعی که آقایان نیاز به مدال های رنگارنگ کشتی دارند، پیدایشان می شود. متاسفانه هم اکنون که کشتی در تنگنا قرار دارد آنرا به حال خود رها کرده و فقط شعار دوران طلایی ورزش را می دهند.
پیشکسوت کشتی کشور تأکید کرد: کشتی گیران به چه امیدی تمرین کنند وقتی می بینند توجهی به آنها نمی شود. اصلا چه دلیلی دارد به روی تشک بروند وقتی قرار نیست حتی در یک رقابت خارجی به مصاف حریفان خود بروند.
برزگر خاطر نشان کرد: کشتی از سالیان گذشته در تمامی رقابت های مهم از جمله المپیک ها، بازی های آسیایی و جهانی، دِین خود را به ورزش کشور ادا کرده و از آبروی ورزش ایران در میادین بین المللی دفاع کرده است. اما در حال حاضر به حال خود رها شده و مسئولان هم هیچ اظهارنظری در مورد مشکلات پیش آمده نمی‌کنند. در حالی که باید فرقی بین رشته های المپیکی مدال آور و غیر المپیکی باشد. آقایان در کمیته ملی المپیک ۲ میلیارد بودجه کشتی را به بهانه اجرای عدالت کم کردند. حتی اسپانسرهایی را هم که معرفی کردند تاکنون کاری برای کشتی نکرده اند.
وی در پایان با قدردانی از حامیان مالی کشتی گفت: مگر کشتی با یکی از رشته های خاص چه تفاوتی دارد که برای آنها پرواز اختصاصی و جوایز دلاری درنظر می گیرند ولی کشتی در تامین هزینه های اعزام خود مانده است. تاسف‌بارتر اینکه اگر تیم ملی در میدان جهانی نتیجه نگیرد، شروع به پیگیری و نامه نگاری می کنند و از کشتی انتظار مدال المپیک دارند. قطعا اگر به دلیل مشکلات مالی با ترکیب ناقص به رقابتهای جهانی برویم آقایان نباید انتظار روی سکو رفتن را داشته باشند.


دلار سرگرم‌مان کرد، دربی نه!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مدت‌ها انتظار برای هیچ، برای یک بازی صفر- صفر، برای یک بازی زیرِ صفر. بیچاره تماشاگرانی که از صبح زود در ورزشگاه بودند، بیچاره هوادارانی که از شب قبل در ورزشگاه خوابیده بودند و خواب می‌دیدند که دربی واقعی را می‌بینند. کاش خوابشان تا پنجشنبه شب ادامه پیدا می‌کرد تا نمی‌دیدند دربی بی‌کیفیت فوتبال ایران را، دربی؛ گُل بازی‌های لیگ؟ خنده‌دار است؛ خنده‌دار که نه، بیشتر گریه‌آور است. مسابقه‌ای که باید بازی سال فوتبال ایران باشد، تبدیل به بدترین بازی سال شد. شاید آرزو کرد این بازی آغاز بازگشت به دوران کذایی تساوی‌های چندش‌آور نباشد.
۲۲بازیکن که در بهترین تیم‌های ایران توپ می‌زنند وارد زمین شدند، اما انگار آمده بودند که نبازند، آنقدر بد بازی کنند که صدای همه درآید. درست است که پرسپولیس از نظر بازیکن در مضیقه است و چند روز دیگر باید در دیداری حساس و سنگین به مصاف السد برود و درست است که شرایط سخت استقلال باعث شده بود که این تیم با تمرکز کافی در زمین حاضر نشود، اما همه اینها دلیل نمی‌شود در دیداری که میلیون‌ها نفر منتظرش هستند تا این حد بی‌کیفیت و سطح پایین بازی کنند. هر دو مربی پیش از بازی از اینکه دربی در پیش است اظهار خوشحالی کرده بودند، اما حالِ همه را بد کردند با نمایش افتضاح‌ تیم‌های‌شان در دربی.
می‌گفتند در روزهایی که مشکلات اقتصادی خیلی از مردم را گرفتار کرده، فوتبال و در رأس آن دربی می‌تواند حال مردم را بهتر کند، اما نه تنها حال‌مان بهتر نشد که بدتر هم شد. در چند روز اخیر و با نوسانات قیمت دلار خیلی‌ها این موضوع را با دربی مقایسه کرده و می‌گفتند حداقل برای ۹۰ دقیقه هم که شده فارغ از این مسائل، یک مسابقه فوتبال می‌تواند شرایط روحی همه را تغییر دهد. دلار با بالا و پایین رفتن قیمت همه را سرگرم کرده، اما این دربی بی‌خاصیت این کار را هم نکرد و اعصاب همه را به‌هم ریخت. فوتبالی که قرار است مایه شادی مردم باشد و وسیله‌ای باشد برای لذت بردن و شاد بودن، تبدیل شد به سوهان اعصاب‌شان و روح و روان‌شان را به‌هم ریخت. امان از این دربی لعنتی و امان از این فوتبال بی‌کیفیت.


علی کریمی: فشار تحریم‌ها را مردم ایران تحمل می‌کنند نه حسن روحانی

علی کریمی در صفحه اینستاگرامش نوشت: «من تازه فهمیدم "ما" با "ما" فرق می‌کنه! مثلا وقتی رئیس‌جمهور محترم میگه "ما مشکل اقتصادی نداریم"، "ما" توی اون "ما" نیستیم. "ما" منظورش "ما"ی اونهاست نه "ما"ی "ما". حالا تازه فهمیدم که "ما" الکی خودمون رو قاطی "ما"ی اونها کردیم. بنده خدا راست میگه، اون "ما" که مشکل اقتصادی نداره! این "ما"یی که "ما" توش هستیم مشکل اقتصادی داره که ربطی به اون "ما" نداره! ولی وقتی میگه ما تحریم‌ها رو تحمل می‌کنیم، منظورش از "ما" ماییم.. نه "ما"ی خودشون.»
حسن روحانی در سخنرانی روز سه‌شنبه ۲۵ سپتامبر خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «ملت ایران در خلال چهل سال گذشته نشان داده که علیرغم سختی‌ها و تنگناهای ناشی از تحریم‌ها، همچنان مقاوم است و می‌تواند از این مرحله دشوار نیز به خوبی عبور کند.»
روحانی با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، تحریم‌ها علیه ایران را «تروریسم اقتصادی» خواند و گفت که سیاست کشورش «تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض، تهدید در برابر تهدید و گام در برابر گام، به جای حرف در برابر حرف» است.
علی کریمی که صفحه اینستاگرامش بیش از ٣ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر دنبال‌کننده دارد، بارها مطالبی با مضامین اجتماعی و سیاسی منتشر کرده و به انتقاد از روند حاکم بر ایران و سیاست‌های رژیم این کشور پرداخته است.
او در ژوئن ۲۰۱۷ با انتشار مطلبی از مردم ایران خواست با یکدیگر متحد شده و در اعتراض به روند گرانی‌ها در این کشور، کالای گران نخرند. او در روز سه‌شنبه ۱۹ ژوئن ۲۰۱٨ به دلیل انتشار این مطلب به دادگاه فرهنگ و رسانه احضار شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست