یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

میراث بزرگ برانکو برای فوتبال ایران
درخشش مسی، شکست لیورپول، برد نماینده ژاپناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۱ مهر ۱٣۹۷ -  ٣ اکتبر ۲۰۱٨برانکو ایوانکوویچ جای تام کروز را گرفت
سکانس‌های غیرممکن، ممکن شد
پیروزی امروز پرسپولیس مقابل السد در استادیوم جاسم بن حمد، پایان خوش سه بازی ۹۰ دقیقه ای و دشوار سرخپوشان در تقویم فشرده فوتبال ایران بود.
ماموریت غیرممکن عنوانی بود که برانکو ایوانکوویچ در پایان دیدار با الدحیل در جلسه ای خصوصی و درباره سه مسابقه آتی پرسپولیس قبل از آغاز روزهای فیفا داد. سه مسابقه ای که پرسپولیس با دو گل دیرهنگام دو تای آن را به سود خود پایان داد و البته در هر سه تای آن گلی دریافت نکرد و به سلامت از یک دربی بزرگ هم بیرون آمد. این اتفاق در حالی که پرسپولیس با حداقل نفرات و با کمترین نیروی انسانی و در اوج فشردگی رقابت ها کارش را ادامه می داد دستاوردی است که حتی خوش بین ترین هواداران این تیم نیز به آن باور نداشت.
سیدجلال حسینی در پایان دیدار دربی در گفتگو با خبرنگار ورزش سه از تخلیه شدن تیم می گفت و اینکه کار بسیار سختی در قطر پیش رو خواهند داشت اما او امروز در کنار ۱۰ ستاره دیگر طوری نمایش دادند که این مسابقه در ذهن فوتبالدوستان خواهد ماند.
آنچه که پرسپولیس را تا این مرحله پیش برده صد البته بیشتر از هر چیز مدیون یک مربی بزرگ روی نیمکت این تیم است. برانکو ایوانکوویچ در چهارمین سال حضورش روی نیمکت این تیم با احاطه کامل روی مسائل فنی و حاشیه ای، با وجود همه نقصان ها حالا یک ۹۰ دقیقه تا مهمترین دیدار پرسپولیس در تاریخ زمان دارد. ۹۰ دقیقه ای که در ورزشگاه آزادی و مقابل چشم هواداران برگزار خواهد شد و به همان اندازه بازی رفت مخاطره آمیز و دشوار است. السد در آخرین مسابقه خود در استادیوم آزادی برابر استقلال با سه گل به برتری دست یافت و غفلت مقابل این تیم، به معنای از دست رفتن اندوخته بزرگ سرخها در دوحه است.
برانکو که حالا در نقش تام کروز فرو رفته و مشغول نقش آفرینی در سکانس های پایانی است در این ۲۷۰ دقیقه بارها بلندی آویزان شده، با اجسام سخت برخورد کرده و ضربات مهم را سر و صورت خویش تحمل کرده و البته دست به کارهای محیرالعقول زده و در همه این ماموریت ها سربلند بیرون آمده است. او حالا با کمترین شباهت نسبت به مربی ای که با شکست در جام جهانی ۲۰۰۶ ایران را ترک کرده در بالاترین نقطه حرفه ای خود در ایران قرار گرفته و البته هواداران پر و پا قرصی حتی در اردوی رقیب دارد. از این به بعد هر اتفاقی که بیفتد دیگر اهمیتی ندارد، برانکو برای فوتبال ایران میراثی بزرگ از خود به جا گذاشته؛ میراثی که با کار و تلاش و تعهد به هواداران بیشمار تیم تعریف می شود. اگر پرسپولیس با تیم های حاضر در مرحله نیمه نهایی مقایسه کنیم؛ برندهای لباس ها را کنار هم بگذارید، شرایط پشتیبانی آنها را بررسی کنید و البته از مسائل مالی شان پرده بردارید، خواهید دید که ارزش کار برانکو تا چه حد بالاست. برانکو با بازیکنان متعصب، غیرتمند و هوشیار خود در آستانه ممکن کردن یک اتفاق غیرممکن تاریخی است. بیایید به یک ۹۰ دقیقه دیگر به آنها خوش بین باشیم و امیدوار باشیم در آزادی یک نتیجه تاریخی را به نام خود خواهند کرد.
"ورزش سه" - حمید ابراهیمی


نتایج روز نخست لیگ قهرمانان اروپا؛
شکست رئال مادرید، برد پر گل آ اس رم در خانه
به گزارش وبسایت نود، رئال مادرید در شب دوم دور گروهی لیگ قهرمانان مقابل زسکامسکو شکست خورد تا شگفتی گروه هفتم در این مسابقه رقم بخورد. رم نیز در دیگر مسابقه این گروه، با ۵ گل ویکتوریا پلژن را شکست داد.
در یکی از دو بازی گروه هفتم، رئال مادرید در مسکو میهمان زسکامسکو بود. رئالی ها در حالی در این مسابقه به میدان رفتند که مارسلو، ایسکو، راموس و گرت بیل را در ترکیب اصلی نداشتند. لوکا مودریچ و کورتوا نیز از روی نیمکت کار را دنبال می کردند. اتفاق بد برای رئال مادرید در همان ابتدای مسابقه رقم خورد و دقیقه دوم مسابقه بود که ولاسیج موفق شد دروازه مدافع عنوان قهرمانی اروپا را باز کند. پیش از پایان نیمه اول، کارواخال هم مصدوم شد تا یکی از تعویض های لوپتگی هدر برود. حضور مودریچ و ماریانو نیز مثمرثمر واقع نشد و رئال مادرید علیرغم مالکیت ۷۲ درصدی روی توپ، ارسال ۷۱۱ پاس و ۲۶ شوت به سمت دروازه حریف، نتوانست خیلی خطرساز باشد و دروازه حریف را کاملاً تهدید کند و در رسیدن به گل تساوی ناکام ماند تا در شب دوم طعم تلخ باخت را بچشد. این سومین مسابقه پیاپی است که رئال مادرید پیروز نمی شود.
در دیگر مسابقه این گروه، رم بعد از شکست در هفته اول بازگشت خوبی به مسابقات داشت. آن ها در شب دوم در خانه میزبان ویکتوریا بودند که ۵-۰ پیروز شدند. ژکو در نیمه اول دو بار در دقایق ۳ و ۴۰ گلزنی کرد. در نیمه دوم چنگیز اندر در دقیقه ۶۴ گل سوم را زد، سپس نوبت به کلایورت رسید تا در دقیقه ۷۳ بازی را ۴-۰ کند و در نهایت ژکو بود که در دقیقه ۹۲ گل پنجم را زد تا هتریکش را کامل کند. در این گروه زسکا در عین شگفتی اول است، رم در جایگاه دوم است و رئال مادرید در رده سوم ایستاده است


نتایج روز دوم لیگ قهرمانان اروپا
در شب برتری پرگل تیم فرانسوی، شالکه در خانه رقیبش ۳ امتیاز ارزشمند به دست آورد.
به گزارش وبسایت نود، روند ناکامی بارسلونا در کسب برد، در لندن شکسته شد و این تیم به لطف اشتباهات حریف و درخشش مسی موفق شد ۴-۲ اسپرز را شکست دهد. در دیگر مسابقه مهم، لیورپول در لحظات پایانی مقابل ناپولی گل خورد و متحمل شکست ۱-۰ شد.
در مهمترین مسابقه چهارشنبه شب لیگ قهرمانان اروپا، تاتنهام در ومبلی لندن میزبان بارسلونایی بود که در بازی های اخیرش روزهای خوبی را سپری نکرده بود. اما بارسا شروع خیلی خوبی داشت. اشتباه کودکانه لوریس در همان دقیقه دوم مسابقه، کوتینیو را با دروازه ای خالی روبرو ساخت و بارسلونا خیلی زود به گل برتری رسید. بارسایی ها در نیمه اول به یک گل دیگر رسیدند. این بار راکیتیچ بود که با یک ضربه تماشایی از پشت محوطه جریمه در نقش گلزن ظاهر شد. دقیقه ۵۲ در حالی که بارسلونا می توانست به گل سوم برسد، از فرصت خود بهره نبرد تا در آن سمت اسپرز به گل برسد.
یک حرکت تماشایی از سمت چپ از سوی هری کین با ضربه مهارنشدنی وی همراه و بازی ۲-۱ شد. دقیقه ۵۶، ۴ دقیقه پس از گل تاتنهام، یک پاس از سمت چپ از سوی آلبا با ضربه بغل پای مسی همراه شد و دوباره اختلاف به دو رسید. اما این بازی تماشایی همچنان جذاب پیگیری می شد، ده دقیقه بعد شوت بغل پای لاملا بازی را ۳-۲ کرد تا امیدهای تاتنهام زنده بماند، اما مسی در دقیقه ۹۰ باز هم با ضربه ای دقیق روی پاس آلبا، گلزنی کرد تا کار تمام شود و بارسلونا به سه امتیاز دیگر برسد.
در دیگر مسابقه این گروه، اینتر در هلند موفق شد بازی ۱-۰ باخته را با دو گل ناینگولان در دقیقه ۴۴ و ایکاردی در دقیقه ۶۰ جبران کند تا همچون هفته نخست با برتری ۲-۱ به رختکن برود، تیم اسپالتی هم امتیاز با بارسلونا در صدر است.
از گروه اول، اتلتیکومادرید در شبی که بروژ کاوه رضایی را در ترکیب نداشت، با دو گل گریزمن و کوکه، ۳-۱ تیم بلژیکی را شکست داد و ۶ امتیازی شد. دورتموند نیز با برتری ۳-۰ مقابل موناکو نگون بخت، به امتیاز ۶ رسید. آلکاسر، لارسن و رویس برای زردها گلزنی کردند.
در گروه سوم، لیورپول در ناپل، مقابل ناپولی متحمل شکست ۱-۰ شد تا بعد از برد هفته اول در لحظات پایانی مقابل پی اس جی، این بار در دقیقه ۹۰ با گل اینسینیه طعم تلخ شکست را بچشد. با این نتیجه شرایط در گروه سوم مسابقات قدری پیچیده شد.
در گروه چهارم نیز گالاتاسرای در پرتغال مقابل پورتو متحمل شکست ۱-۰ شد. این برد به لطف گل مارگا رقم خورد. در این گروه پورتو و شالکه ۴ امتیازی هستند.
در بازی گروه سوم، پاری‌سن‌ژرمن در خانه خودش ۶ بریک ستاره سرخ بلگراد، قهرمان سابق اروپا را خرد کرد.نیمار در دقایق ۲۰، ۲۲ و ٨۱ هت‌تریک کرد و سایر گل‌های میزبان به وسیله کاوانی در دقیقه ٣۷، دی‌ماریا در دقیقه ۴۱ و امباپه در دقیقه ۷۰ زده شد. ستاره سرخ به وسیله مارین در دقیقه ۷۴ به گل رسید. با این نتیجه پاری‌سن‌ژرمن ٣ امتیازی شد و ستاره سرخ یک امتیازی ماند.
در بازی گروه چهارم، شالکه در زمین لوکوموتیو مسکو به برتری دیرهنگام یک بر صفر دست یافت. مک کین در دقیقه ٨٨ تنها گل تیم آلمانی را به ثمر رساند تا شالکه ۴ امتیازی شود و لوکوموتیو با قبول دومین شکست متوالی بدون امتیاز و قعرنشین بماند.


کاشیما ۳ - سوون سامسونگ ۲
نماینده ژاپن یک قدم تا فینال
دیدار رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب آسیا، میان نماینده کره‌جنوبی و نماینده ژاپن با برتری تیم ژاپنی به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، در ادامه دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال کاشیما آنتلرز ژاپن از ساعت ۱۳:۳۰ میزبان سوون سامسونگ کره‌جنوبی بود که این دیدار در نهایت با برتری ۳ بر ۲ تیم ژاپنی به پایان رسید.
در این دیدار ابتدا اوچیدا در دقیقه ٢، به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا سوون سامسونگ پیش بیفتد. در ادامه دژان‌ دامیانوویچ در دقیقه ۶ برای بار دومین بار دروازه کاشیماآنتلرز را باز کرد.
البته در ادامه این دیدار جانگ‌هو در دقیقه ٢١ دروازه خودی را باز کرد تا بازی ۲ بر یک شود و سپس سرجینیو در دقیقه ۸۴ گل تساوی را برای کاشیما به ثمر رساند و در اواخر بازی اوچیدا در دقیقه ۹۳ گل برتری تیمش را به ثمر رساند.
دیدار برگشت دو تیم، چهارشنبه دوم آبان ماه به میزبانی تیم کره‌ای برگزار می‌شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست