یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ای جوان آینده را احساس کن!
آغاز المپیک جوانان، نگرانی اسپانسرها، صعود سپاهان و پدیدهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ مهر ۱٣۹۷ -  ۵ اکتبر ۲۰۱٨با حضور ۴۹ ورزشکار ایرانی؛
آغاز المپیک جوانان در میدان اصلی بوینس آیرس - آینده را احساس کن
افتتاحیه سومین دوره بازی‎های المپیک جوانان در حالی در میدان اصلی شهر بوینس آیرس برگزار می‎‏شود که کاروان ایران با ترکیبی دوبرابر دوره قبل در این بازی‎ها شرکت دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، برگزاری بازی های المپیک جوانان از سال ۲۰۱۰ در دستور کمیته بین المللی المپیک (IOC) قرار گرفت. اولین دوره این بازی ها با حضور نمایندگانی از ۸۶ کشور و به میزبانی سنگاپور برگزار شد. کاروان ایران با ۵۲ سهمیه کسب شده و اعطایی در ۱۳ رشته این دوره بازی ها شرکت کرد و با مجموع ۵ مدال (۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز) جایگاه بیست و ششم این را به دست آورد.
حضور کاروان ایران در دومین دوره بازی های المپیک جوانان هم بر اساس ۱۶ سهمیه و در ۹ رشته انجام شد. بازی های ۲۰۱۴ به میزبانی نانجینگ چین برگزار شد و کاروان اعزامی ایران با ۳ مدال طلا و ۳ مدال برنز صاحب رده بیست و چهارم شد.
سومین دوره بازی های المپیک جوانان هم از فردا شنبه با برگزاری مراسم افتتاحیه به میزبانی آرژانتین و در بوینس آیرس آغاز می شود. بر همین اساس از ماه ها پیش ورزشکاران رشته های مختلف در میادین کسب سهمیه این بازی ها حاضر شدند که نتیجه آن کسب ۴۹ سهمیه بود طوریکه کاروان ایران با ۳۴ ورزشکار در بخش پسران و ۱۵ ورزشکار در بخش دختران در این دوره بازی ها شرکت خواهد کرد.

اعزام ۴۹ ورزشکار از ۱۷ فدراسیون به آرژانتین
کاروان ایران با تعداد سهمیه ای دو برابر دوره گذشته، در سومین دوره بازی های المپیک جوانان شرکت می کند. در برخی از رشته ها مانند کشتی و قایقرانی، ورزشکاران در بیش از یک رشته صاحب سهمیه شده اند و ورزشکاران برخی رشته ها مانند قایقرانی و شمشیربازی هم برای اولین بار موفق به کسب سهمیه این بازی ها شده اند.
در مجموع ۴۹ سهمیه ورزش ایران برای المپیک آرژانتین از ۱۷ فدراسیون کسب شده که عبارتند از:
* شمشیربازی: یک نماینده در بخش پسران
* وزنه‌برداری: دو نماینده در بخش پسران
* تنیس روی میز: یک نماینده دربخش پسران
*دوومیدانی: ۳ نماینده در بخش پسران
*سوارکاری: یک نماینده در بخش پسران
* ژیمناستیک: یک نماینده در بخش پسران
* بسکتبال ۳ به ۳: چهار نماینده در بخش دختران
* کاراته: ۳ نماینده در بخش دختران و ۲ نماینده در بخش پسران
* تیراندازی: ۲ نماینده در بخش پسران
* تکواندو: ۳ نماینده در بخش دختران و ۳ نماینده در بخش پسران
*جودو: یک نماینده در بخش دختران و ۲ نماینده در بخش پسران
* بوکس: یک نماینده در بخش پسران
* فوتسال: ۱۰ نماینده در بخش پسران
* شنا: یک نماینده در بخش پسران
* تیروکمان: یک نماینده در بخش دختران و یک نماینده در بخش پسران
* کشتی: ۲ نماینده در هر یک از بخش های آزاد و فرنگی
* قایقرانی: ۲ نماینده در بخش دختران و یک نماینده در بخش پسران

آینده را احساس کن
سومین دوره بازی های المپیک جوانان با شعار «آینده را احساس کن» برگزار می شود. این دوره از بازی ها برای نخستین بار با حضور تعداد یکسان ورزشکاران در هر یک از بخش های دختران و پسران برگزار شود تا اینگونه برابری جنسیتی در آن رعایت شود.
بر این اساس ۳۹۹۸ ورزشکار شامل ۱۹۹۹ ورزشکار در هر یک از بخش های پسران و دختران در این بازی ها شرکت خواهند داشت.

افتتاح بازی ها در میدان اصلی بوینس آیرس
المپیک آرژانتین اولین دوره بازی های تابستانی جوانان است که خارج از قاره آسیا برگزار می شود. به طور معمول مراسم افتتاحیه رویدادهای ورزشی در ورزشگاه اصلی محل برگزاری بازی ها برگزارمی شود اما افتتاحیه المپیک ۲۰۱۸ جوانان در میدان اصلی شهر بوینس آیرس برگزار خواهد شد.
این تصمیمی است که از سوی ستاد برگزاری بازی های المپیک جوانان اتخاذ شده تا مردمِ عادی به صورت رایگان در کنار افرادی مانند توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و مقامات و ورزشکاران کشورهای شرکت کننده، شاهد برگزاری آئین افتتاحیه باشند.
افتتاحیه المپیک آرژانتین تحت تدابیر شدید امنیتی و ترافیکی برگزار خواهد شد. کاروان ایران نیز با پرچمداری محمد نصرتی فرنگی کار کشورمان در این مراسم شرکت خواهد داشت.

دو هفته رقابت میان ورزشکاران جوان
رقابت ورزشکاران ۲۰۶ کشور شرکت کننده در المپیک جوانان با برگزاری مراسم افتتاحیه به طور رسمی آغاز شده و به مدت دو هفته ادامه خواهد


اتوبوس بازیکنان پرسپولیس فروخته شد!
علیرغم اینکه مسئولان پرسپولیس پاسخ روشنی درباره اتوبوس این باشگاه نداده‌اند، این اتوبوس این روزها در خط مسافربری در حال استفاده است!
ورزش سه در ادامه نوشت: باشگاه پرسپولیس دو فصل پیش در راستای حرفه‌ای سازی خود اقدام به همکاری با یک شرکت خودروسازی برای ساخت اتوبوس این باشگاه کرد. یک اتوبوس کاملا شیک با امکانات قابل توجه و رفاهی برای بازیکنان که بعد از یک سال تحویل این باشگاه داده شد و در مسافرت‌های داخلی و ترانزیتی فرودگاهی مورد استفاده قرار می‌گرفت.
با این حال طی هفته‌های اخیر شایعاتی مبنی بر فروش این اتوبوس با توجه به مشکلات مالی باشگاه شنیده می‌شد که توسط اطرافیان و مسوولان تکذیب شد.
این عکس از ترمینال تبریز اما نشان می‌دهد که این اتوبوس توسط یک هوادار تبریزی خریداری شده و در خط مسافربری تبریز _ میانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
باشگاه پرسپولیس طی مدت اخیر مشکلات فراوان مالی را پشت سر گذاشته و یورش طلبکاران با توجه به ضرب الاجل ای اف سی دردسر بزرگی را برای آنها شکل داده بود. اکنون نیز بزرگترین چالش حمیدرضا گرشاسبی پرداختی ارزی به بازیکنان و کادرفنی خارجی تیمش است که با توجه به افزایش و نوسانات ارز طی مدت اخیر باعث شده تا برانکو و نفرات خارجی تیم طی ۵ ماه اخیر دریافتی نداشته باشند.
مدیرعامل سرخ‌ها صبح امروز اما خبر از برطرف شدن بخشی از موانع این باشگاه برای پرداخت مطالبات خبر داده است.


بدلیل افزایش نرخ ارز و کمبود منابع مالی
اعزام ناقص کشتی‌گیران به رقابت‌های جهانی قطعی شد
فدراسیون کشتی موضوع اعزام ناقص تیم های ملی کشتی به رقابت‌های بزرگسالان و زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان را به مدیران تیم های ملی ابلاغ کرد.
به نقل از فدراسیون کشتی، با توجه به این که برای اعزام هریک از تیم های منتخب و یا ملی کشتی ایران به مسابقات بین المللی در بودجه مصوب فدراسیون، اعتبار مشخصی پیش بینی شده است، متاسفانه افزایش چند برابری نرخ ارز، عدم‌ تخصیص ارز با نرخ حمایتی از سوی‌ بانک مرکزی به فدراسیون ها و هزینه‌های چند برابری خرید بلیط، فدراسیون‌ کشتی را به ناچار و ‌برخلاف برنامه ها و مصلحت‌های فنی مجبور به اتخاذ سیاست انقباضی جدیدی کرده است. بر این اساس لغو تورنمنت‌های بین المللی و برخی مسابقات تدارکاتی تیم های ملی، از این بابت است تا بتوانند صرفا در رقابت های جهانی بزرگسالان و جهانی زیر ۲۳ سال با نفرات ناقص شرکت کنند.
از این رو فدراسیون کشتی با توجه به اهمیت هر دو رقابت های جهانی بزرگسالان و زیر ۲۳ ساله های جهان که با فاصله دو هفته در مجارستان و رومانی برگزار می شود و در نظر گرفتن جرایم مالی سنگین از سوی اتحادیه جهانی در صورت حضور نیافتن در این رقابت ها، به مدیران تیم های ملی کشتی بزرگسالان و امید در دو رشته کشتی آزاد و فرنگی ابلاغ کرد تا جهت اعزام ناقص و تنظیم محدود نفرات تیم های ملی در کنار هم برای رقابت های جهانی اقدام کنند.
پیش از این با تصمیم فدراسیون کشتی سفر تیم‌های منتخب بزرگسالان کشتی آزاد به تورنمنت های سرکیسیان ارمنستان و مدوید بلاروس، کشتی آلیش مردان و زنان در جشنواره جهانی عشایری در قرقیزستان، کشتی آزاد امید در تورنمنت سرکسیان ارمنستان، کشتی فرنگی امید در جام صربستان، کشتی فرنگی بزرگسالان در جام اولگ کارایف در کشور بلاروس و رقابت های ساحلی قهرمانی جهان در ترکیه، لغو شده بود.


رونالدو و اتهام جنسی و نگرانی اسپانسرها
با به جریان افتادن یکسری تحقیقات در آمریکای برای اثبات اتهامات نسبت داده شده به کریستیانو رونالدو، اسپانسرهای شخصی او نگران شده‌اند و باشگاه یوونتوس هم به این داستان واکنش نشان داده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، دو شرکت نایکی و EA آمریکا با دقت پیگیر اتهامات نسبت داده کریستیانو رونالدو هستند تا در صورت اثبات شهروند آمریکایی که مدعی شده از سوی این ستاره پرتغالی مورد تجاوز واقع شده، تمام روابط تجاری خود را با او پایان دهند.
پلیس شهر لاس‌وگاس آمریکا به تازگی تحقیقاتی را در راستای رسیدگی به ادعای یک زن آمریکایی به نام کاترین مایورگا آغاز کرده است تا ببیند که ادعای او در مورد اینکه سال ۲۰۰۹ از سوی کریستیانو رونالدو مورد تجاوز واقع شده چقدر صحت دارد.
وکلای مایورگا روز پنجشنبه هفته جاری در یک نشست خبری اعلام کردند که آنها می‌توانند بخش‌هایی کلیدی از مدارکی که جرم رونالدو را اثبات می‌کند، منتشر کنند.
طبق ادعای آنها، رونالدو یک سال پس از تجاوز به مایورگا برای منصرف کردن او از شکایتش علیه این بازیکن ٣٣ ساله، به او ٣۷۵ هزار دلار به عنوان حق‌السکوت پرداخته است که این موضوع هرگز علنی نشده است.
حالا نایکی اسپانسر شخصی اصلی رونالدو از این موضوع نگران شده است. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده است: ما عمیقاً نگران اتهامات آزار دهنده‌ای هستیم که به رونالدو نسبت داده می‌شود و به پیگیری‌های دقیق خود از این وضعیت ادامه خواهیم داد.

ادعای نشریه انگلیسی درباره اعتراف کریستیانو رونالدو به تجاوز به زن آمریکایی
شرکت رایانه‌ای EA، سازنده بازی‌هایی از جمله فیفا هم که دیگر اسپانسر شخصی رونالدو است در بیانیه‌ای مشابه که توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شده، نوشته است: ما شاهد گزارش‌های نگران کننده‌ای از جزئیات اتهامات علیه کریستیانو رونالدو بوده‌ایم. ما دقیقاً اوضاع را زیر نظر داریم چون انتظار داریم آن دسته از ورزشکاران و سفرایی که برای تبلیغ محصولات‌مان استفاده می‌کنیم، به شیوه‌ای رفتار کننده که مطابق با ارزش‌های تعریف شده توسط شرکت EA است.

حمایت جنجالی باشگاه یوونتوس
در حالی که اسپانسرهای شخصی رونالدو از اثبات اتهامات وی نگران شده‌اند، باشگاه جدید او یوونتوس از این ستاره پرتغالی حمایت کرده است. یوونتوس پیش از این هم حمایت خود را در قالب دو پیام کوتاه در توئیتر نشان داده بود که البته هرگز روی سایت رسمی باشگاه نرفت.
اکنون اما بانوی پیر در سایت باشگاه بیانیه‌ای با این مضمون قرار داده است: کریستیانو رونالدو در ماه‌های اخیر، رویکرد حرفه‌ای خود و تعهدش نسبت به فوتبال را نشان داده است که مورد تحسین همه اعضای باشگاه قرار گرفته است و اتفاقی که مربوط به ۱۰ سال پیش است نظر آنها را نسبت به او تغییر نمی‌دهد.
محتوای بیانیه باشگاه یوونتوس اما با انتقادات زیادی همراه شده است و بانوی پیر را به بی‌تفاوتی نسبت به موضوعی مهم متهم کرده است.


سپاهان ۵ - نساجی ۴
نبرد شاگرد و استادی را قلعه‌نویی برد
ضربات پنالتی سپاهان را راهی مرحله بعد کرد
تیم فوتبال سپاهان با پیروزی در ضربات پنالتی برابر نساجی به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.
در یکی دیگر از دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران تیم فوتبال سپاهان در ورزشگاه نقش جهان از تیم نساجی قائمشهر پذیرایی کرد و در نهایت تیم سپاهان در ضربات پنالتی موفق شد تا نساجی را شکست دهد.
در دقیقه ۵ این بازی کی‌روش استنلی مهاجم سپاهان موفق شد زردپوشان اصفهانی را پیش بیندازد اما سجاد شهباززاده در دقیقه ۲۶ با گلی که به اشتباه وارد دروازه خودی کرد، باعث شد تا بازی یک بر یک شود. این نتیجه تا پایان ۹۰ دقیقه ادامه داشت تا کار به وقت اضافه کشیده شود. در وقت اضافه هم با وجود حمله‌های پرتعداد شاگردان قلعه‌نویی بازی با همان نتیجه یک بر یک به پایان رسید تا ضربات پنالتی تعیین کننده تیم برتر مسابقه باشد.
در ضربات پنالتی در نهایت این تیم فوتبال سپاهان بود که با نتیجه ۵ بر ۴ در مجموع موفق شد به پیروزی برسد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

پدیده ۳- فولاد ۲/ شاگردان گل‌محمدی خیال باختن ندارند
تیم فوتبال پدیده مشهد موفق شد با نتیجه سه بر دو از سد فولاد خوزستان عبور کند و به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کند.
مرحله یک هشتم نهای جام حذفی با انجام یک بازی دیگر پیگیری شد. در این دیدار تیم فوتبال پدیده مشهد، صدرنشین لیگ‌ برتر در ورزشگاه خانگی خود به مصاف فولاد خوزستان رفت و در نهایت با حساب سه بر دو موفق شد تا مهمانش را شکست دهد.
این مسابقه با تساوی یک بر یک دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه، به وقت های اضافی کشیده شد. گل اول فولاد را مهرداد هدایتیان در دقیقه ۱۲ به ثمر رساند و گل اول پدیده را سینا مریدی، مدافع فولاد خوزستان به اشتباه در دقیقه ۷۳ وارد دروازه خودی کرد. در ۳۰ دقیقه پایانی هم ابتدا تیم فولاد خوزستان روی یک ضربه پنالتی توسط لوسیا پریرا در دقیقه ۹۴ پیش افتاد اما شاگردان گل‌محمدی که تلاش زیادی برای رسیدن به گل از خود نشان دادند موفق شدند در دقایق ۱۰۷ و ۱۰۹ توسط اکبر صادقی و محمدمهدی مهدی‌خانی بازی را به نتیجه سه بر دو به سود خود به پایان برسانند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست