یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جزئیات تحریم های تازه آمریکا علیه جمهوری اسلامی


• بخش حمل و نقل شامل شرکت‌های هواپیمایی از جمله «ایران ایر»، کشتیرانی و همچنین سازمان انرژی اتمی و زیرمجموعه های آن، بانک‌ها و بخش نفت در لیست جدید تحریم‌های قرار دارند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۴ آبان ۱٣۹۷ -  ۵ نوامبر ۲۰۱٨ایالات متحده روز دوشنبه ۱۴ آبان (۵ نوامبر) جزئیات دور تازه تحریم‌ها علیه ایران را اعلام کرد. بخش حمل و نقل شامل شرکت‌های هواپیمایی از جمله شرکت هواپیمایی ملی ایران «ایران ایر»، کشتیرانی و همچنین سازمان انرژی اتمی و زیرمجموعه های آن، بانک‌ها و بخش نفت در لیست جدید تحریم‌های قرار دارند.

به گزارش یورو نیوز، واشنگتن ضمن انتشار بیانیه رسمی در مورد جزئیات تحریم ایران اعلام کرد که ۷۰۰ شخصیت حقیقی و حقوقی ایران از جمله ۲۰۰ نفر در بخش کشتیرانی و حمل و نقل و انرژی در لیست جدید تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.
این تحریم‌ها ۵۰ بانک ایرانی و شرکت‌های تابعه آنها و در مجموع ۷۰ موسسه مالی، هواپیمایی ایران ایر و ۶۵ فروند هواپیمای این شرکت و همچنین سازمان انرژی اتمی و ۲۳ شرکت وابسته به آن را شامل می‌شود.
بانک ملی و بانک‌های وابسته به آن از جمله بانک آریان و بانک کارگشایی همچنین بانک قوامین، بانک آینده، بانک صنعت و معدن، بانک سپه و بانک صادرات، بانک تجارت ایران و اروپا (مرکزیت آلمان)، پست بانک، بانک تجارت، بانک دی و موسسات مالی وابسته به آن از جمله موسسات مالی و بانک‌هایی هستند که در لیست جدید تحریم‌ها قرار دادند.
سرمایه‌گذاری غدیر وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام و ۹۲ شرکت تابعه آن از جمله نهادهایی است که در لیست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته است.
در بیانیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمده است که این تحریم ها برای ممانعت از دسترسی ایران به سلاح هسته ای و جلوگیری از فعالیت‌های موشکی بالستیک و تحرکات تهران در منطقه اعمال می‌شود. در این بیانیه آمده است: «تحریم‌های و فشارهای مالی اعمال شده باید برای رژیم ایران این مساله را روشن کند که تا زمان تغییر رفتارشان در بی ثبات کردن منطقه با انزوای مالی و رکورد اقتصادی مواجه خواهند شد.» این بیانیه می‌افزاید: «رهبران ایران باید از حمایت از تروریسم، گسترش فعالیت‌های موشک بالستیک و فعالیت‌های تخریبی در منطقه دست بردارند.»
در بیانیه ایالات متحده آمده است که این اقدامات تحریمی علیه «رژیم ایران و نه مردم ایران» است و دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، استثنائات این دور از تحریم‌ها شامل کمک‌های بشردوستانه، فروش کالاهای کشاورزی، مواد غذایی و ملزومات پزشکی به ایران را ادامه خواهد داد.

پومپئو: به توافق جدید با ایران امیدواریم
استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا و مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور در کنفرانس مطبوعاتی ضمن اعلام جزئیات تحریم‌ها به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
مایک پمپئو در این نشست مطبوعاتی ضمن ابراز امیدواری برای رسیدن به توافقی جدید با ایران اعلام کرد که در غیر اینصورت تحریم ها به سرعت شتاب می‌گیرند و باعث کاهش شدید فعالیت‌های اقتصادی ایران در عرصه بین المللی خواهند شد.
وزیر خارجه ایالات متحده گفت که تاکنون بیش از ۲۰ کشور واردات نفت از ایران را متوقف کرده و یا کاهش داده اند و همین موضوع باعث کاهش بیش از یک میلیون بشکه‌ای صادرات نفت ایران شده است.
وی افزود که معافیت های تحریم‌های نفتی برای کشور چین، کره جنوبی، ترکیه، ایتالیا، قبرس، ژاپن و تایوان صادر شده است و این کشور‌ها می‌توانند همچنان از ایران نفت خریداری کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست