یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دیدارهای دوستانه و رسمی فوتبال
روز سقوط آلمان، تعلیق فرانسه، برد نارنجی ها و پیروزی برزیلاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۶ آبان ۱٣۹۷ -  ۱۷ نوامبر ۲۰۱٨بخش ورزشی: دوستانه و رسمی فوتبال. فوتبال ملی اروپا درگیر دیدارهای لیگ ملتهای این قاره است و دیشب برای آلمانها بدترین خبر اتفاق افتاد و این تیم صاحبنام به دسته پائین تر این رقابت ها سقوط کرد. فرانسه که هنوز در باد قهرمانی جهان در روسیه خوابیده است نیز با شکست برابر هلند متحول شده در راه ناکامی آلمانها گام بر داشت. فرانسه که برای صعود به مرحله نهایی لیگ ملت‌های اروپا به یک تساوی نیاز داشت در خاک هلند دو بر صفر شکست خورد و حالا سرنوشت دو تیم این گروه به نتیجه بازی آلمان و هلند بستگی دارد .فرانسه اکنون در حالت تعلیقی برای صعود قرار دارد. آخرین شکست فرانسه به بازی دوستانه مقابل کلمبیا در فروردین ماه برمی‌گشت و تیم دشان در ۱۴ بازی متوالی بدون شکست بود.
امشب نیز ایتالیا با پرتغال بازی دارد. شاگردان مانچینی که با برد برابر لهستان امیدوار به صعود هستند باید به مصاف پرتغال بروند که فقط با کسب یک امتیاز از بازی در سن‌سیرو صعودش را حتمی خواهد کرد. ایتالیایی‌ها یک انگیزه دیگر هم در این دیدار دارند و می‌خواهند خاطره تلخ حذف در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ که در همین ورزشگاه سن‌سیرو رخ داد را با پیروزی به دست فراموشی بسپارند. این نخستین بازی ایتالیا بعد از آن تساوی تلخ برابر سوئد در سن‌سیرو است. در بازی دیگر سوئد به ترکیه رفته تا دیدار با میزبان را با امیدواری کسب امتیاز برگزار کند.

در ادامه دیدار‌های دوستانه نیز در جذاب ترین بازی ملی فوتبال برزیل و اروگوئه در ورزشگاه امارات لندن به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری برزیلی‌ها با تک گل نیمار به پایان رسید. در آسیا نیز چند دیدار تدارکاتی بین تیمهائی که قرار است در ژانویه سال ۲۰۱۹ در رقابتهای جام ملتهای آسیا در امارات شرکت کنند برگزار شد که در پی گزارشهای دیدارهای برگزار شده می آید:

برزیل ۱-۰ اروگوئه: پیروزی سلسائو در امیریتس
تیم ملی برزیل در دیداری دوستانه موفق شد با نتیجه ۱-۰ اروگوئه را شکست بدهد.
به گزارش "ورزش سه"، در این دیدار که در ورزشگاه امیریتس شهر لندن برگزار شد، هر دو تیم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند اما در نهایت این برزیلی ها بودند که با تک گل نیمار از روی نقطه پنالتی به پیروزی رسیدند. برزیل بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۷، روی یک ضربه آزاد، نیمار شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد اما مارتین کامپانا، دروازه بان اروگوئه، به خوبی توپ را مهار کرد.چهار دقیقه بعد، روی ارسال فیلیپه لوئیس از سمت چپ، نیمار توانست دروازه اروگوئه را باز کند اما داور به دلیل آفساید، این گل را نپذیرفت.
در ادامه بازی متعادل تر شد و در دقیقه ۲۲، روی اشتباه دانیلو، لوئیس سوارز صاحب موقعیت شد و با یک ضربه محکم، دروازه برزیل را هدف قرار داد اما آلیسون با یک واکنش سریع، توپ را از بالای دروازه به بیرون فرستاد.
حملات دو تیم ادامه داشت اما موقعیت های چندانی روی دروازه ها ایجاد نشد. تا اینکه در آخرین دقیقه از نیمه اول، چیزی نمانده بود که اروگوئه به گل برسد. روی ارسال عالی سوارز، کاوانی در موقعیتی تک به تک با آلیسون قرار گرفت اما ضربه او را آلیسون با یک واکنش به موقع، به بیرون فرستاد. نیمه اول بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم اروگوئه شروع بهتری داشت و در دقیقه ۵۰، صاحب یک ضربه آزاد شد. لوئیس سوارز با یک ضربه دیدنی، نزدیک بود گل اول بازی را به نام خود کند اما آلیسون با واکنشی به موقع، دروازه برزیل را نجات داد.
در ادامه بازی متعادل شد اما در دقیقه ۶۰، باز هم این اروگوئه بود که روی حرکت خوب سوارز، صاحب موقعیت شد ولی ارسال دیدنی او را پریرا به راحتی از دست داد. بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه برزیل در دقیقه ۷۵ صاحب یک ضربه پنالتی شد. خطای لاکسالت روی دانیلو در محوطه جریمه اروگوئه باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. نیمار پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت دروازه بان حریف، دروازه را باز کرد.
در حالی که بازیکنان اروگوئه برای زدن گل تساوی پیش کشیده بودند، برزیل می توانست در دقیقه ٨٣ اختلاف را به دو گل افزایش بدهد اما ریچارلیسون روی موقعیتی خوبی که نیمار برایش ایجاد کرده بود، توپ را به بیرون زد. در دقایق پایانی، تلاش بازیکنان دو تیم برای گلزنی ثمری نداشت و در نهایت بازی با همان یک گل به پایان رسید.

نتایج مسابقات دوستانه به شرح زیر است:
* ژاپن   یک - ونزوئلا یک
* عمان یک - سوریه یک
* امارات صفر - بولیوی صفر
* فلسطین۲ - پاکستان یک
* پرو صفر - السالوادور ۲
*عربستان یک - یمن صفر


لیگ ملت های اروپا
برد کلیدی هلند مقابل فرانسه، سقوط آلمان قطعی شد
با پیروزی ۲-۰ هلند مقابل فرانسه، آلمان حذف شده بزرگ گروه اول لقب گرفت.
به گزارش وبسایت نود، در مهمترین دیدار جمعه شب از لیگ اروپا، هلند در خانه مقابل فرانسه به یک برد ارزشمند رسید تا ۶ امتیازی شود و با این نتیجه، سقوط آلمان به دسته پایین تر قطعی شود، تعیین تیم صعودکننده به پلی آف نیز به بازی اخر کشیده شد.
جمعه شب نیز در چارچوب لیگ ملت های اروپا چند مسابقه برگزار شد. از سطح آ، از گروه اول، هلند در روتردام میزبان فرانسه بود. یاران کومان در این مسابقه با ارائه یک بازی هوشمندانه مقابل قهرمان جهان به برتری ۲-۰ رسیدند. هلندی ها در نیمه نخست ۶۵ درصد مالکیت توپ داشتند و نسبت به میهمان برتری قاطعی از خود بروز دادند و به حق به برتری دست یافتند. تک گل این مسابقه در نیمه نخست در دقیقه ۴۴ ثبت شد. ضربه بابل ابتدا توسط لوریس مهار شد ولی فاینالدوم در ادامه ضربه برگشتی را به گل بدل کرد. نیمه دوم نیز فرانسه تلاش زیادی برای جبران نتیجه کرد ولی هلند به خوبی از داشته هایش دفاع کرد. در نهایت نیز در دقیقه ۹۶ بود که نارنجی ها صاحب ضربه پنالتی شدند و ممفیس دیپای گل دوم تیمش را به ثمر رساند و آن ها شکست بازی رفت را جبران کردند.
به این ترتیب در این گروه، فرانسه ۴ بازی خود را انجام داد و با ۷ امتیاز صدرنشین است. آلمان با یک امتیاز شانسی برای بقا و یا صعود ندارد و به دسته بی سقوط کرد. تعیین تیم صعودکننده نیز به بازی اخر این گروه میان هلند و آلمان موکول شد.

در سطح بی از گروه اول، اسلواکی در خانه خود مقابل اکراین به برتری قاطع ۴-۱ رسید. با این برد، تفاوتی در سرنوشت این گروه ایجاد نشد و اکراین تیم صعودکننده به رده بالاتر است. هرچند جنگ برای بقا میان چک و اسلواکی ادامه دارد.
از گروه چهارم همین سطح، دانمارک در کاردیف به برتری ۲-۱ مقابل ولز رسید. در این دیدار یورگنسن و بریثویت برای دانمارک گل زدند و بیل تک گل میزبان را زد. در این گروه تکلیف همه چیز در فاصله یک بازی به پایان مشخص شد. ولز با ۶ امتیاز از ۴ بازی، ماندنی است. دانمارک به رده بالاتر صعود کرد و ایرلند به دسته پایین تر رفت.
از سطح سی از گروه سوم، قبرس و بلغارستان ۱-۱ کردند. بازی نروژ و اسلوونی نیز با همین نتیجه پایان یافت. در این گروه رقابت بین نروژ و بلغارستان ده امتیازی ادامه دارد.
از سطح دی و از گروه چهارم، جبل الطارق در خانه ۵-۲ مقابل ارمنستان شکست خورد. بازی مقدونیه و لیختن اشتاین نیز با برتری ۲-۰ مقدونیه پایان یافت در این گروه مقدونیه با ۱۲ و ارمنستان با ۹ امتیاز اول و دوم هستند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست