یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتصاب غذای روح الله مردانی, دانشجوی زندانی ,همزمان با روز دانشجواخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۹ آذر ۱٣۹۷ -  ۱۰ دسامبر ۲۰۱٨روح الله مردانی دانشجوی ادبیات دانشگاه تهران که اکنون حدود ۱۱ ماه است در زندان اوین به سر می‌برد، به دلیل عدم تحقق وعده‌های مسئولان مبنی بر موافقت با درخواست آزادی مشروطش و همچنین وضعیت نامناسب زندان و عدم رسیدگی پزشکی مناسب به وضعیت جسمی و...، اعتصاب غذای خود را از امروز، همزمان با روز دانشجو آغاز کرد.

این دانشجو معلم زندانی که از حدود ۱۱ ماه پیش تا کنون به دلیل حضور در اعتراضات دی ماه در دانشگاه تهران، در زندان به سر می‌برد، پیشتر نیز دوبار دست به اعتصاب غذا زد و بار آخر پس از اعتصاب غذای چند ده روزه و کاهش وزن سنگین، با وعده مساعدت مسئولان، به اعتصاب غذای خود پایان داد اما پس از آن دچار خون‌ریزی‌های شدید و مشکلات گوارشی متعددی شده و به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. هرچند بدون طی روند کامل درمان از بیمارستان ترخیص شده و همچنان نیز درگیر مشکلات جسمی ناشی از اعتصاب غذای قبلی است.

مردانی ۲۰ روز پیش و پس از آنکه دو بار با درخواست آزادی مشروطش مخالفت شده بود، طی نامه‌ای به مسئولان زندان اعلام کرد که در صورت عدم اجرای تعهداتشان و موافقت با درخواست آزادی مشروطش، اعتصاب غذای خود را از ۱۶ آذر ماه مصادف با روز دانشجو از سر خواهد گرفت.

شروع اعتصاب غذا توسط روح الله مردانی، با توجه به وضعیت جسمی او و شرایط زندان، خبری نگران‌کننده است و شنیده‌ها حکایت از وضعیت نامناسب جسمی مردانی و نگهداری او در اتاقی ۱۰-۱۲ متری با حدود ۲۷ نفر زندانی دیگر دارد


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست