یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پرسپولیس در جمع نامزدهای جهان
شیشه عمر در دست غول؛ کیک و میوه؛ نگاه به لیگ اتیام



اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۰ آذر ۱٣۹۷ -  ۱۱ دسامبر ۲۰۱٨



بخش ورزشی: فوتبال لیگ قهرمانان اروپا شب اول از هفته پایانی این فصل را ادامه می دهد و در کشورمان نیز هفته پانزدهم لیگ دسته اول ایران با چند دیدار ادامه یافت. لیگی که به گفته تعدادی از مربیان و بازیکنان چنان به آن بی توجه شده که از آن به نام «لیگ-ایتام» نام می برند.

امشب در نیوکامب تانتهام میهمان بارسا است و شیشه عمر خود را که معلوم نیست تا پایان این دیدار به چه سرنوشتی دچار شود در دستان تیم کاتالونیائی ها قرار داده است. شیشه ای که ممکن است در آخر سر از آن-آبغوره- بیرون بریزد. اینتر تیم کشور چکمه ها نیز چشم به آن شیشه عمر در نیوکمب دارد. از همین رو، دیدارهای امشب از اوج حساسیت برخوردار است. تیم های ناپولی، لیورپول و پاری سن ژرمن در یک گروه و تیم‌های تاتنهام و اینتر در گروهی دیگر، رقابت نزدیکی خواهند داشت تا صعودشان را به دور بعد چمپیونزلیگ قطعی کرده و از حذف شدن از رقابت ها و رفتن به لیگ اروپا جلوگیری کنند. لیورپول با کسب پیروزی می‌تواند راهی دور بعد رقابت ها شود، در حالی که ناپولی با کسب تساوی نیز به این هدف دست خواهد یافت. به نقل از مدیاست، کارلو آنچلوتی درباره بازی با لیورپول گفت: تا به حال در پنج بازی اخیر خودمان در لیگ قهرمانان خوب بازی کردیم و برتری نسبی نسبت به حریف خودمان یعنی لیورپول داریم. می‌دانیم چه اتفاق خوبی در انتظارمان است اگر بتوانیم عملکرد خوبی در بازی آخر داشته باشیم. کیک آماده شده و فقط میوه روی آن باقی مانده است. این‌جا نمی‌آییم که با یک نمایش بزدلانه از برتری نسبی دفاع کنیم بلکه با فوتبالی هجومی به دنبال زدن گل اول بازی خواهیم بود.
قرار است ۳۰۰۰ هوادار تیم ایتالیایی نیز در ورزشگاه حاضر باشند و تیم خودشان را تشویق کنند. این در حالی است که یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول خواستار جو جهنمی در ورزشگاه شده است تا این تیم بتواند با اتکا به هواداران خودی راهی مرحله بعد شود.
پاری سن ژرمن نیز برای اینکه صعودش به اما و اگر کشیده نشود، با پیروزی مقابل ستاره سرخ می‌تواند راهی دور بعد رقابت ها شود. در دیگر گروه رقابت ها، اینتر برای اینکه بتواند راهی دور بعد شود، باید امیدوار باشد که تاتنهام امتیاز از دست بدهد. در غیر این صورت، هیچ راهی برای صعود نراتزوری به دور بعد رقابت ها وجود نخواهد داشت.

آنفیلد در انتظار یک شب خاص اروپایی دیگر
به گزارش سایت نود، برای لیورپولی‌ها، عدد ٣ یادآور خاطرات تلخ و شیرینی است؛ از جبران عقب ماندگی با اختلاف ٣ گل در فینال فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۴ لیگ قهرمانان اروپا تا از دست دادن ٣ گل برتری در بازی کلیدی فصل ۲۰۱۴-۲۰۱٣ لیگ برتر انگلیس در خانه کریستال‌پالاس. این بار هواداران لیورپول امیدوارند عدد ٣ به معنای سومین صعود آن‌ها با برد در آخرین بازی مرحله گروهی در تاریخ حضورشان در لیگ قهرمانان اروپا باشد. پرافتخارترین انگلیسی اروپا پیش از این یک بار در مرحله دوم گروهی فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ در آخرین بازی ۲ بر صفر رم را بردند و صعود کردند و بار دیگر وقتی ۲ گل برای صعود می‌خواستند، ابتدا مقهور ضربه آزاد دیدنی ریوالدو برای المپیاکوس در آخرین بازی مرحله گروهی فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۴ شدند اما در ادامه با شوت دیدنی جرارد، برتری ٣ بریک، صعود و در نهایت قهرمانی را رقم زدند. حالا آن‌ها امیدوارند برای سومین بار، وقتی احتیاج به پیروزی در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان دارند، باز هم در آنفیلد کار را تمام کنند. البته رقیب هم با کارلو آنچلوتی روی نیمکت دست و پا بسته نیست و می‌داند تنها در صورت کسب یک تساوی صعود خواهد کرد.

شرایط صعود
لیورپول ۶ امتیازی برای صعود از گروه سوم تنها باید ناپولی را با نتیجه یک بر صفر یا با اختلاف ۲ گل ببرد. برتری با اختلاف یک گل در حالاتی غیر از پیروزی یک بر صفر، ناپولی را در بازی رو در رو برتر جلوه می‌دهد و در این صورت لیورپول از جام وداع خواهد کرد اما برتری یک بر صفر و پیروزی با اختلاف ۲ گل از سوی میزبان انگلیسی، تیم ایتالیایی را به لیگ اروپا تبعید می‌کند.
در دیگر بازی همزمان، تنها یک راه برای حذف پاری‌سن‌ژرمن ٨ امتیازی متصور است؛ اینکه آنها در خانه ستاره سرخ، تیم حذف شده ۴ امتیازی ببازند و لیورپول، ناپولی را ببرد. تیم پاریسی که تا قبل از بازی‌های دور پنجم، کاندیدای اصلی صعود نکردن بین ٣ غول بزرگ اروپایی گروه بود با برتری خانگی مقابل لیورپول ورق را برگرداند و حالا با کسب یک پیروزی تحت هر شرایطی جشن صعود می‌گیرد. اگر لیورپول، ناپولی را نبرد، پاری‌سن‌ژرمن حتی با باخت هم به دور بعد می‌رسد. در این بین ناپولی اگر در آنفیلد از لیورپول مساوی بگیرد، بی‌اعتنا به نتیجه بازی همزمان جشن صعود می‌گیرد. اگر امتیاز ناپولی، پاری‌سن‌ژرمن و لیورپول مساوی شود، لیورپول سرگروه می‌شود و صعود تیم دوم به نتیجه بازی آنفیلد بستگی خواهد داشت.

شیشه عمر اینتر در دستان بارسلونا
دیگر گروه هیجان‌انگیز امشب، گروه دوم است. اینتر در حالی که می‌توانست با یک تساوی در بازی قبلی در زمین تاتنهام صعودش را قطعی کند به رقیب باخت و حالا با امتیاز مساوی به خاطر نتایج رودررو نسبت به رقیب انگلیسی در موضوع ضعف قرار دارد. در این شرایط اینتر برای صعود باید آیندهوون حذف شده را ببرد و تاتنهام به بارسلونا از پیش اول شده در گروه امتیاز بدهد. والورده در کنفرانس خبری پیش از بازی ادعا کرد خیال هواداران اینتر راحت باشد چون تیم او با تمام قوا برای برتری مقابل تاتنهام به میدان می‌رود اما با توجه به فشردگی بازی‌ها و بی‌اهمیتی مطلق نتیجه برای بارسا، بعید به نظر می‌رسد کاتالونیایی‌ها حداقل برای پیروزی به آب و آتش بزنند. یک تساوی، شاید خواسته معقول‌تری از تیم والورده باشد! در این صورت، اینتر با یک برد بار صعود را می‌بندد. هر چند نباید کیفیات فنی بالای تاتنهام را هم از نظر دور داشت؛ تیمی که نشان داده با بازیکنان سرعتی‌اش می‌تواند حتی تیم اصلی بارسلونا را هم در نوکمپ به دردسر بیندازد. اینتر تنها در صورتی راهی دور بعد می‌شود که آیندهوون حذف شده را ببرد و تاتنهام، بارسلونا را نبرد. شکست، تحت هر شرایطی حذف تیم اسپالتی را در پی دارد و تساوی تنها در صورتی باعث صعود اینتر می‌شود که تاتنهام به بارسا ببازد.

گزارشی از لیگ دسته اول؛
صدر جدول در تسخیر سرخ‌پوشان
تیم‌های شمالی قعرنشین هستند
هفته پانزدهم رقابتهای لیگ دسته اول کشور با انجام ۷ بازی پیگیری شد و تیم سرخ پوشان در بزرگترین بازی هفته شاهین بوشهر را مغلوب کرد و به صدرنشینی ادامه داد.
به گزارش مهر، لیگ دسته اول به نیم فصل خود نزدیک شد .روز دوشنبه ۷ دیدار از این مسابقات برگزار شد و تیم صدرنشین سرخ پوشان در حساس ترین بازی هفته مقابل تیم مدعی شاهین بوشهر در بوشهر به میدان رفت و موفق شد با شکست تیم میزبان به صدرنشینی خود در این مسابقات ادامه دهد.
سرخ پوشان با فرهاد کاظمی حالا بعنوان جدی ترین مدعی صعود به لیگ برتر مطرح است. این تیم با انجام ۱۴ بازی در این مسابقات با ۸ پیروزی، ۵ مساوی و تنها یک شکست و کسب ۲۹ امتیاز به تنهایی در صدر جدول قرار گرفته است.
در دیگر دیدار مهم این هفته، گل گهر یکی دیگر از مدعیان صعود توانست در ارومیه تیم نود ارومیه را با شکست سنگین ۴ بر صفر مواجه نماید تا با ۲۷ امتیاز بعد از سرخ پوشان در رده دوم جدول قرار گیرد.گل گهر همراه با سرخ پوشان با تحمل تنها یک شکست کمترین باخت را در جدول مسابقات دارد اما این تیم با ۳۰ گل زده پر کار ترین مهاجمان لیگ یک را در اختیار دارد. مهاجمان این تیم تنها یک گل بیشتر از مهاجمان تیم سرخ پوشان زده‌اند.
شاهین شهرداری بوشهر که با محمود فکری یک مدعی جدی برای صعود به لیگ برتر است، دومین شکست این فصل خود را مقابل تیم صدرنشین سرخ پوشان پاکدشت پذیرفت اما آنها همچنان با ۹ گل خورده بهترین خط دفاعی را در اختیار دارند تا به لطف تفاضل گل بهتر نسبت مس کرمان در رده سوم قرار داشته باشند.
مس کرمان هم در دیداری خانگی موفق شد فجر سپاسی را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد تا با ۲۷ امتیاز در رده چهارم جدول حضور داشته باشد و از کورس قهرمانی دور نشود.
اکسین البرز هم بعد از تغییراتی که روی نیمکت داشت دیروز چهارمین پیروزی متوالی خود را به دست آورد تا جمع امتیازاتش را به ۲۳ برساند. فاصله اکسین تا صدر جدول هنوز زیاد است اما اگر آنها با همین روال کارشان را ادامه دهند بعید نیست به زودی به جمع صدرنشینان اضافه شوند.
۳ تیم ملوان، خونه به خونه و اروند خرمشهر با ۴، ۱۰ و ۱۱ امتیاز در رده های چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم قرار دارند.
نتایج هفته شانزدهم رقابتهای لیگ دسته اول به شرح زیر است:
* خونه به خونه ۲ - مس رفسنجان ۲
* آلومینیوم اراک یک - بادران یک
* قشقایی شیراز یک - کارون اروند خرمشهر صفر
* اکسین البرز ۲ - شهرداری تبریز یک
* مس کرمان ۲ - فجر سپاسی یک
* شهرداری ماهشهر یک - گل گهر سیرجان ۳
* شاهین شهرداری بوشهر یک - سرخ پوشان پاکدشت ۲
جدول رده بندی مسابقات لیگ دسته اول؛
۱- سرخ پوشان پاکدشت ۱۴ بازی ۲۹ امتیاز
۲- گل گهر سیرجان ۱۴ بازی ۲۷ امتیاز
۳- شاهین شهرداری بوشهر ۱۵ بازی ۲۷ امتیاز
۴- مس کرمان ۱۴ بازی ۲۷ امتیاز
۵- اکسین البرز ۱۴ بازی ۲۳ امتیاز
...
۱۳-کارون اروند خرمشهر ۱۴ بازی ۱۳ امتیاز
۱۴- مس رفسنجان ۱۵ بازی ۱۱ امتیاز
۱۵- خونه به خونه ۱۴ بازی ۱۰ امتیاز
۱۶- ملوان ۱۴ بازی ۷ امتیاز (با احتساب ۶ امتیاز منفی)

پرسپولیس در جمع نامزدهای محبوب‌ترین تیم باشگاهی فوتبال دنیا
در نظرسنجی یک نشریه اروپایی برای معرفی محبوب‌ترین و منفورترین تیم‌های باشگاهی فوتبال دنیا، نام پرسپولیس هم به چشم می‌خورد.
نسخه اینترنتی روزنامه مارکای اسپانیا در یک نظرسنجی از کاربران خود خواسته است که به محبوب‌ترین یا منفورترین تیم‌های خود رأی دهند.
در میان ۴۰ تیمی که مارکا نام آنها را در گزینه‌های خود قرار داده است، نام باشگاه پرسپولیس تهران هم دیده می‌شود. کاربران سایت مارکا در کنار نام هر تیمی گزینه‌ای به عنوان محبوب و منفور دارند که با انتخاب هر یک از آنها به محبوبیت یا منفور بودن این تیم می‌افزاید.
علاوه بر پرسپولیس تیم‌های رئال بتیس، دورتموند، لیورپول، آژاکس، رئال مادرید، پورتو، میلان، ریورپلاته، منچستریونایتد، والنسیا، کروس آسول، اس تونیس، بنفیکا، میوناریوس، ویداد کازابلانکا، پنیارول، مارسی، کولو کولو، بشیکتاش، کورینتیانس، چیواس گوادالاراخا، ناسیونال، بوکاجونیورز، راخا کازابلانکا، پالمیراس، ایندیپندینته، فلامینگو، فنرباغچه، گالاتاسرای، اتلتیکومادرید، الاهلی، چلسی، بایرن مونیخ، یونتووس، آمه ریکا مکزیک، منچسترسیتی، بارسلونا، سویا، پاری سن ژرمن، در این نظرسنجی دیده می شوند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست