یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

سازمان راه کارگر: شبیخون به کارگران اعتصابی فولاد اهواز و دستگیری دهها نفر از سازمان دهندگان اعتصاباخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۹ آذر ۱٣۹۷ -  ۲۰ دسامبر ۲۰۱٨


سرانجام بعد از گذشت پنج هفته از دور جدید اعتصاب و تظاهرات کارگران شرکت ملی فولاد اهواز، طاقت مقامات سیاسی – امنیتی رژیم در خوزستان به سر رسید و همچون مورد نیشکر هفت تپه، اقدام به دستگیری وسیع فعالین این اعتراض شکوهمند کردند.

طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه صدها تن از مامورین انتظامی و مزدوران بسیجی در یک یورش شبانه به منازل فعالین اصلی این جنبش، حدود چهل نفر از آنها را بازداشت کردند. از جمله سخنرانان اصلی تظاهرات و اعتصاب اخیر: کریم سیاحی ، غریب خویزاوی، طارق خلفی و ... جزو بازداشت شده گان هستند. مامورین رژیم در هنگام شبیخون به خانه کریم سیاحی او را در برابر چشمان همسر باردارش کتک زدند و کامپیوتر و موبایل او و همسرش را مصادره کردند.
از میان بازداشت شده گان حدود ده کارگر چهارشنبه به قید کفالت موقتا آزاد شدند. اما کارگران مبارز فولاد اهواز قصد دارند با برپایی مجدد مجمع عمومی نسبت به ادامه اعتراض تا آزادی کلیه دستگیرشده گان و رسیدن به خواستهای به حق خود تصمیم جمعی بگیرند.
حدود چهار هزار نفر از کارگران فولاد اهواز در سالهای اخیر بارها نسبت به عدم دریافت حقوقهای معوقه و اعتراض به انتقال شرکت به بخش خصوصی دست به تظاهرات و اعتصاب زده اند که دور جدید اعتصاب و تظاهرات پنج هفته ای اخیر طولانی ترین آنها محسوب می شود. آنها در جریان حرکت اعتراضی خود ضمن بهره مندی از حمایت مردم شهر اهواز به همبستگی با کارگران هفت تپه نیز پرداختند و با خواندن سرود و سردادن شعار از همبستگی دانشجویان چپ و مبارز دانشگاههای ایران قدردانی کردند.

ما حامیان جنبش کارگری توفنده ایران، وظیفه داریم چه در داخل و چه در خارج از کشور با برپایی کارزاری گسترده ضمن همبستگی با این جنبش، خواستار آزادی فوری کلیه کارگران زندانی فولاد اهواز، رفع حصر از اسماعیل بخشی، آزادی بی قید و شرط علی نجاتی و کلیه کارگران، معلمین، دانشجویان و زندانیان سیاسی عقیده تی ایران شویم.

کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد
پیش به سوی اعتصابات عمومی و سراسری
سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی ، زنده باد سوسیالیسم

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر
۲۸ آذر ۱۳۹۷


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست