یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ورزش بانوان و آفتابه لگن
خانم ها برای بازی فوتبال آفریده نشده اند!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱ دی ۱٣۹۷ -  ۲۲ دسامبر ۲۰۱٨بخش ورزشی: آفتابه و لگن. لیگ های فوتبال, فوتسال, هندبال, بسکتبال بانوان در ایران یا بهتر بگوئیم در تهران از آن هفته و از این هفته به هفته دیگر در حال برگزاری دیدارهایی است. طوری از این لیگ ها صحبت می شود گوئی همه موارد مربوط به آن بر وفق مراد و در سطح استانداردهای ورزش بانوان در جهان است. اما وقتی به سطح و عمق این لیگ های اسمی توجه شود آن ضرب المثل قدیمی خود را به وسط این معرکه می اندازد و مدعی می شود که آفتابه لگن هفت دست و شام و نهار هیچی!
از قدیم گفته اند گل بود و به سبزه هم آراسته شد. سایت فورفورتو، نوشته است که جیجی بکالی مالک باشگاه معروف استوا بخارست رومانی طی سخنانی عجیب فوتبال زنان را نقض طبیعت انسان دانست و اعلام کرد خانم ها برای فوتبال آفریده نشدند! جیجی بکالی با اسامی رایج افراد در مناطقی از غرب و جنوب غربی ایران به نوعی همخوانی دارد و گوئی در جمهوری اسلامی ایران و در حوزه علمیه قم لباس ضدیت با بانوان را بر تن کرده است.
بکالی در پاسخ به این سوال که اگر یوفا او را مجبور کند تا باشگاهش تیم فوتبال زنان داشته باشد، چکار خواهد کرد گفت: در این صورت از سمت خودم کناره گیری خواهم کرد. شما نمی توانید برخلاف خواست خدا عمل کنید. این نوعی کمک به اهداف شیطانی است. چطور یک زن می تواند فوتبال بازی کند؟
این به اصطلاح سیاستمدار که بین سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ عضو پارلمان اروپا بوده است، در ادامه صحبت های خود افزود: زن برای فوتبال بازی کردن ساخته نشده است. فیزیک زن مناسب انجام بازی فوتبال نیست و خطرناک است و بنابراین برخلاف طبیعت انسانی است. تصمیم ما روی زن‌ها تاثیر بد می گذارد که به آنها اجازه می دهیم که مثلا فوتبال یا بوکس کار کنند. آنها باید هندبال، والیبال یا بسکتبال بازی کنند و سراغ ورزش های خشن نروند!


هفته سوم لیگ برتر فوتبال بانوان
ملوان و کسب اولین پیروزی - برتری راه‌یاب مقابل سپاهان
در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان تیم ملوان در ورزشگاه راه آهن اکباتان میهمان آذرخش تهران بود و توانست با برتری ٨ بر صفر به نخستین پیروزی خود در لیگ برتر برسد.
شاگردان مریم ایراندوست که با انگیزه پیروزی به تهران آمده بودند، بازی را از همان ابتدا به دست گرفتند به طوری که بازی کاملاً در نیمه زمین آذرخش بود. ملوانی‌ها در نیمه نخست با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی رسیدند و در نیمه دوم نیز چهار گل دیگر به ثمر رساندند تا پیروزی پرگلی کسب کنند.
در حاشیه این بازی تماشاگران دو تیم آذرخش و ملوان به تفکیک در ورزشگاه نشسته بودند. این بازی هم در شرایطی برگزار شد که به دلیل بارندگی شب قبل زمین بازی گل آلود و مناسب بازی نبود. اسکوربرد ورزشگاه نیز خراب بود و تعداد گل‌ها و زمان بازی مشخص نبود.
مهناز افشار، بازیگر سینمای کشورمان به همراه سحر مصیبی، کارگردان مستند صفر تا سکو (زندگی خواهران منصوریان) در ورزشگاه حاضر بودند و تیم ملوان را تشویق کردند.
همچنین در ادامه رقابت‌ها و در مهمترین دیدار این هفته سپاهان در اصفهان میزبان راه‌یاب ملل سنندج بود. سپاهان در این بازی با نتیجه یک بر صفر شکست خورد. اما در دیگر بازی‌های امروز شهرداری بم برابر خلیج فارس ۱۵ بر صفر به پیروزی رسید.

نتایج کامل هفته سوم لیگ برتر فوتبال بانوان به شرح زیر است:
سپاهان صفر - راه‌یاب ملل سنندج یک
آذرخش صفر - ملوان بندرانزلی ٨
شهرداری سیرجان ۲ - همیاری آذربایجان غربی یک
خلیج فارس شیراز صفر - شهرداری بم ۱۵
سپیدار صفر - پارس جنوبی بوشهر ۷
پالایش گاز ایلام صفر - ذوب آهن یک
در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال بانوان شهرداری بم در صدر جدول قرار دارد. ذوب‌آهن اصفهان در جایگاه دوم و راه‌یاب ملل سنندج در رتبه سوم حضور دارند.


هفته هشتم لیگ برتر هندبال بانوان. شکست سپاهان و پیروزی ذوب آهن در هفته هشتم هندبال بانوان
به نقل از سایت رسمی فدراسیون هندبال، از هفته هشتم لیگ برترهندبال بانوان تیم شهید چمران لارستان دراصفهان مقابل سپاهان به پیروزی رسید.ذوب آهن اصفهان تیم میزبان خود هیات البرز را شکست داد. در تهران تیم صدرنشین تاسیسات دریایی توانست از سد نفت و گازگچساران بگذرد و دیدار تیم‌های پتروآموت بوشهر و اشتاد سازه طرقبه شاندیز به سود بوشهر به پایان رسید.
نتایج کامل هفته هشتم لیگ برتر هندبال بانوان به شرح زیر است:
سپاهان ١٧- شهید چمران لارستان ٣٢
هیات هندبال البرز ٢٦- ذوب آهن ٢٧
تاسیسات دریایی ٣١- نفت و گاز گچساران ٢٤
پتروآموت پویا بوشهر ٢٥- اشتادسازه طرقبه شاندیز ٢١


دربی شیراز در لیگ برتر فوتسال بانوان مساوی شد
با تساوی دو تیم شیرازی در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان، مس کرمان جایگاه چهارمی خود را تثبیت کرد و حالا به دنبال قرار گرفتن در جایگاه سوم است.
به گزارش ایسنا، در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان دو تیم پویندگان صنعت فجر و پارس آرا دربی شیراز را برگزار کردند که در نهایت با تساوی سه بر سه به پایان رسید، اما مس کرمان که برای تثبیت جایگاه چهارمی خود در جدالی نزدیک با پویندگان قرار دارد، این هفته شهرداری رشت را با نتیجه چهار بر یک شکست داد تا با توجه به تساوی پویندگان نفس راحتی بکشد و با یک بازی کمتر و دو امتیاز اختلاف نسبت به این تیم چهارمی خود را تثبیت کند. علاوه بر این با توجه به شکست دختران کویر کرمان، سومین جدول و اختلاف امتیاز یک با تیم چهارم، مس به کسب جایگاه سوم امیدوارتر شد.
در دیگر بازی مهم این هفته دیدار نامی نو اصفهان و دختران کویر مس کرمان که به ترتیب در رده دوم و سوم جدول رده بندی قرار دارند، دو بر یک به سود تیم اصفهان به پایان رسید.
نامی نو با این نتیجه اختلاف امتیاز خود را با ملی حفاری ایران که صدرنشین لیگ است به عدد دو رساند. البته این کم شدن امتیاز در حالی به دست آمد که تیم صدرنشین این هفته با قرعه استراحت رو به رو بود.
پالایش نفت آبادان نیز که میزبان دریژنو فرخ شهر بود برابر این تیم جشنواره گل به پا کرد و ۱٣ بار   دروازه تیم فرخ شهر را باز کرد.

*نتایج بازی های هفته نوزدهم:
دختران کویر مس کرمان ۱ _ نامی نو اصفهان ۲
شهرداری رشت ۱_ مس کرمان ۴
پویندگان صنعت فجر شیراز ٣_ پارس آرا شیراز ٣
هیات فوتبال خراسان رضوی ۹_ استقلال ساری ۱
پالایش نفت آبادان ۱٣_ دریژنوفرخ شهر ۱
*پنج تیم برتر جدول رده بندی:
ملی حفاری ایران، امتیاز ۴۷، تفاضل گل ۵٨
نامی نو اصفهان، امتیاز ۴۵، تفاضل گل ۶۶
دختران کویر مس کرمان، امتیاز ٣۲، تفاضل گل ۵۴
مس کرمان، امتیاز ٣۱، تفاضل گل ٣۲
پویندگان صنعت فجر شیراز، ۲۹، تفاضل گل


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست