یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شورای مرکزی جبهه ی ملی: تسلیت به ملت بزرگ ایراناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ٨ دی ۱٣۹۷ -  ۲۹ دسامبر ۲۰۱٨


هموطنان عزیز!
طی چند روز گذشته همه ما در میهنمان شاهد رویدادهای تلخی بودیم که قلوب ملت ایران را جریحه دار نموده است . در زندان شهر قم یک زندانی سیاسی که به شرایط زندان خود معترض بوده واز دو ماه قبل به تنها وسیله اعتراض یک زندانی یعنی اعتصاب غذا دست زده بوده است ، با مرگ روبرو می شود .
در شهر زاهدان در یک مدرسه پیش دبستانی به علت استفاده از بخاری نفتی قدیمی وخارج از رده ، چهار کودک خردسال ۶ ساله طعمه آتش شدند و جان خود را ازدست دادند . واقعه ای که چندین بار نیز قبلا در شهر های مختلف رخ داده است .
در تهران در مرکز علوم و تحقیقات وابسته به دانشگاه آزاد که به علت قرار گرفتن در ارتفاع بسیار زیاد ، اصولا فاقد استانداردهای لازم جهت در نظر گرفته شدن برای دانشگاه بوده است ، اتوبوسی مستعمل و نامطمئن حامل دانشجویان می شود تا آن ها را از جاده پر پیچ و خم وبدون حفاظ به محوطه ی کلاس های آموزشی برساند . این اتوبوس ارابه مرگ دانشجویان می شود ودر سقوط آن به دره ده نفر از دانشجویان که سرمایه های ملی و آینده سازان این کشورند جان خود را از دست داده وتعدادی نیز مجروح ومصدوم بر جای میمانند .
در اهواز و هفت تپه ده ها نفر از کارگران شرافتمندی را که ماه ها از دریافت حقوق خود محروم بوده اند ، بازداشت وبرخی را مورد ضرب وشتم و شکنجه قرار داده اند .
در اصفهان معلمان ارجمند و فرهیخته را که با ندای حق طلبی و اعتراض به وضع معیشتی خود به خیابان آمده بودند با گاز اشگ آور و سایر وسایل تهاجمی مورد حمله قرار داده و تعداد کثیری از آنان را بازداشت وروانه زندان کرده اند .
بدیهی است که این رویداد های نا گوار ، علتی جز ناکار آمدی حاکمان و سوء مدیریت آنان وبی توجهی به امور مربوط به زندگی ورفاه ملت ایران ندارد . این حوادث سبب تاثر وتالم شدید جامعه ایران گردیده است .
جبهه ملی ایران وقوع این حادثه های دردناک و اندوه بار را به ملت بزرگ ایران به ویژه به خانواده هایی که در این حوادث مستقیما آسیب دیده اند تسلیت می گوید . وهیئت حاکمه و مدیریت کشور را مسئول پیدایش این رویداد های نا گوار میداند . آیا نباید در این لایحه بودجه سال ۹٨ که در آن هزاران میلیارد تومان به نهادهای ایدئولوژیک اختصاص یافته اندکی هم به تجهیز مدارس و وسایل گرمایش استاندارد برای آن ها وتامین اتوبوس برای مرکز علوم وتحقیقات و حفاظ جاده کوهستانی آن واندکی هم برای پرداخت حقوق معوقه کارگران زحمتکش و مطالبات معلمان شریف اختصاص داده میشد ؟ زمامداران کشور باید به این پرسش پاسخ دهند .

هشتم دیماه ۱٣۹۷
تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست